Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatiszta mikor lesz? 6...

Szobatiszta mikor lesz? 6 hónapos már, reggel kétszer lent 8 előtt.16-kor a harmadik séta van. A Probléma az, hogy 13 kor de változó időben bepisilt.

Figyelt kérdés
A probléma az,hogy ha olyan kedve van akkor kibírja

2013. febr. 4. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra nincs lehetőség, hogy közben kividd? Vagy rosszul értettem, hogy 8-16 óráig nem viszed le a kutyát?
2013. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Ha 8 és 16 között nem viszed le, akkor nem csoda hogy bepisil. Egy felnőtt kutya már simán kibír ennyit, de ő még nagyon fiatal.

AZ hogy csak egyszer pisil be nap közben, már jó. Ezek szerint jó úton haladtok. :)

2013. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3922100-nekte..


Ebben azt találtam,hogy fél évesen már szobatiszták a kutyák. Most lesz 7 hónapos. Nem azzal van a baj,hogy mindennap bepisil,ha úgy tartja kedve akkor fogja magát napjában 3* bepisil,van amikor abszolút nem. Innentől kezdve nem értem... Őt.

2013. febr. 7. 08:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően szerintem a sétákon kellene változtatni. Reggel séta, délben séta majd este is. Minimum! Esetleg próbálhatjátok a pelenkát is, hogy ha két séta között kell pisilnie, és nem tudjátok levinni,akkor oda pisiljen. A pisilésnek is vannak előjelei. Figyeld meg a kutyánál és vagy rohanj le vele, vagy pedig pelus. Ha elmentek otthonról, nem számít hogy pl, 1,5 órája voltatok lenn, menj le vele, mikor haza értek az az leső hogy megint csak lemész vele. Ez természetesen nem fél órás távolléteknél fontos, hanem mikor pár órára marad egyedül. De ez hogy reggel mész le vele kétszer, és utána már csak délután ez így nem jó, pláne ha este sem mész le vele. Az is lehet hogy, mivel reggel 2x mentek le, berögzült neki hogy ott rövidebb ideig kell tartania magát, és ehhez az időhöz igazodik a következő két séta között is, ezért pisil be félidőben. Ezen mindenképpen változtassatok.
2013. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A szobatisztaság és az, h menyit bír ki egy kutya pisi/kaki nélkül, az megint más kérdés.

Lehet egy 2 hónapos kutya is szobatiszta, de 2-3 óránként ki kell vinni akkor is pisilni.


Az én kutyám (nagytestű) 7 hónapos korától bírja ki a 8-10 órát. Addig hoztam magammal dolgozni ill. anyósomék jártak hozzá délben az utolsó 2 hónapban...

2013. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ő már szobatiszta, mert tudja hogy kint kell pisilni, bent nem lehet. Csak egyszerűen nem tudja még tartani annyi ideig.
2013. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen már igen, lehet szobatiszta a kutya. De a szervezete még fejlődik, nem tudja még 8 órán át visszatartani. Ez kb. olyan, mintha te ovis lennél és 8 órán át nem mehetnél ki.

Lehet akkor pisil be, amikor többet eszik/iszik egy kicsit és hiába viszed le, marad még bent cucc. (amit nap közben bent rak ki)


Ha nem ez a gond, akkor van még egy dolog: Akkor is be szoktak pisilni a kutyák ha idegesek, vagy fel akarják hívni magukra a figyelmet. Én itt az utóbbira gondolok bár nem tudom, mennyit foglalkozol vele. Ha keveset, akkor TALÁN még ez lehet a probléma forrása.

De mindenképp le kéni vinni valahogy egy picit többet. Ha csak még 2x 10percre is.

2013. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Naponta 5* 6* van lent a kutya.

Az butsaág,hogy én bevigyem a munkahelyemre ,gondolom ahol a kommentelő ír ott nem esznek.

:-)

Tehát az én esetemben lehetetlen bevinni.

Minden esetben a kutya az első,mert amikor hazatérünk akkor is az az első,hogy séta van.

A munkámat pediglen nem fogom feladni a kutya miatt,ezt más sem tenné az esetemben.

2013. febr. 8. 16:55
 9/9 anonim ***** válasza:

5-6 séta az elég jó. :) Max még annyit tehetsz, hogy (most úgy is hideg van) ha több órára hagyod egyedül, előtte kevesebb vizet adj.


Az én kutyám mondjuk nem kölyök de nyáron kb. 5x issza ki teljesen a tálat naponta, ilyenkor meg még egy egész tál vizet sem akar meginni. Szóval baja nem lesz ha indulás előtt- és a séta előtt- kevesebb vizet kap most.

2013. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!