Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jellemben sok különbség van a...

Jellemben sok különbség van a német juhász, és a belga juhász (groenendael) között? Miben igényel más nevelést egy belga, mint a német?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 08:20
1 2
 1/20 anonim válasza:
66%
Egy belga juhász lehet germán is, mint a német, ha flamand. De ha vallon, akkor francia és akkor lehet, hogy latinos pásztorkultúrával rendelkezik. De jellemben nem sok különbség lehet köztük, mert a pusztán élnek, ott dolgoznak és a természet neveli őket jámborságra. A Nyugat-Európai kultúrában nincs sok eltérés az egyes népek között, ezért sokban más nevelést sem igényelhet egy belga, mint egy német pásztor... :-D
2013. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%

Talán annyi különbség van köztük, hogy a belga juhásznak jóval nagyobb a mozgásigénye mint a német juhásznak. Amúgy mivel juhász kutyák a jellemük érthetően sokban mutat hasonlóságot. Jellemtől független, de megjelenésre ég és föld a különbség a két kutya között ... a német juhásztól szebb kutyafajtát még nem "gyártottak" :))

Ha megengedsz egy tippet, akkor nézz utána az orosz-európai lajkának...megfogsz lepődni milyen arányos testfelépítésű, mozgékony kutya. Nem utolsó sorban kiváló házörző ;)

2013. febr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a belga juhászt. Olyan finomabb felépítésű, kecsesebb, "lányosabb". Idegenekkel picit félénkek, talán ez a különbség, egy németjuhásznak szerintem alapból nagyobb az önbizalma, tekintélyesebb. Most pont egy belga juhásszal foglalkozok, ő is egy olyan kutya, aki mindentől tart, tartózkodó idegenekkel, de akit ismer, azzal nagyon kedves. Persze mindez egyedfüggő. Ja, és tényleg jobban szeret rohangászni, mint a németjuhász.
2013. febr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Amúgy azért kérdeztem, mert most német juhászom van, aki nagyon öreg, és ha már nem lesz(remélem még nagyon nagyon sokáig velem lesz!) akkor szeretnék egy belgát, és az, hogy több a mozgásigénye számomra nem hátrány, mert sportolni akarok vele, és még öv-ön is gondolkozok. Csak, pl nem tudom, hogy öv-re pl egy belga alkalmas-e, hogyha azt írjátok, hogy félénk. Amúgy, tényleg, a mozgás igény nem akadály, mert a németjucim mellet(aki sajnos már kiöregedett abból, hogy rendszeresen mozogjunk, meg dp-s is lett, így lassan 14 évesen) van egy másik kutyám, vele agilityzünk, és a másik kutyával másfelé indulnék el. szóval azért gondoltam az öv-re.

2013. febr. 5. 08:40
 5/20 anonim ***** válasza:
Nyilván minden kutyában fel lehet erősíteni bizonyos tulajdonságokat, meg megfelelő egyedet kell választani hozzá.
2013. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
nem törvényszerű, hogy egy belga félénk legyen. nagyban függ attól, hogy a tenyésztő mennyire foglalkozik azzal, hogy a kölyköket minél hamarabb hozzászoktassa, emberekhez, épületekhez, járművekhez stb. Én talán annyi különséget mondanék, hogy a belga érzéknyebb. Ugymond a lelke "finomabb" :)))
2013. febr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem ezt a finomságot próbáltuk mi is körbeírni, csak más szavakkal :)
2013. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A belga juhász mindenre alkalmas, amire a német juhász is. Használják rendőrkutyának, nyomkövetőnek, mentőkutyának. IPO és agility versenyeken is megállja a helyét a fajta (az IPO-ban van örző-védő rész is).

Valóban kissé érzékenyebb, de mellé óriási munkakedv társul.

2013. febr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Jham még annyi, hogy én belga juhász alatt a Mecheleni-t értem (azokat látom leginkább dolgozni, rövid szőrűek), a hosszú szőrűekre igaz, hogy félénkebbek és érzékenyebbek.
2013. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én a hosszú szőrűt ismerem. Rövid szőrűt még nem is láttam.
2013. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!