Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet kivinni a...

Mikortól lehet kivinni a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi h hanyadik oltás után lehet utcára vinni??

#bsjdn
2013. febr. 5. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ miket kap, de általában a 3. oltás után lehet rövidebb időre kivinni. Mondjuk én előbb vittem, mert szobatisztaságra kellett nevelni, de olyan helyre vittem, ami elkerített volt, és nem jártak oda kutyák.
2013. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az állatorvost, amikor oltja. Mert sok mindentől függ, kortól, környezetedtől, fajtától stb. Nekem staffordshire terrierem van, 8 hetesen hoztam haza, és már az első oltás után kivittem rövid kis sétákra, de nem engedtem még kutyák közé akkor. Most 3,5 éves, nem volt vele semmi gond.
2013. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne kérdezd az állatorvost.. ha rajta múlik akkor féléves koráig nem fog kimenni a kutya.

Vidd ki nyugodtan pisilni kakilni de szaglászni neadj isten nyalogatni valamit ne engedd olyan helyen, amerre ismeretlen kutyák járkálnak. Ismeretlen kutyákkal ne találkozzon közvetlen közelről. Egyszóval vigyázni kell rá nagyon amíg nincs meg az összes oltása.

2013. febr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 3. vagy 4. oltás után már ki lehet vinni, addigra elvileg kialakul a megfelelő védettség. Természetesen attól még nagyon oda kell figyelni rá, ne szedjen fel semmi rosszat a talajról.
2013. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8hetes kora után nem sokkal hoztuk el a miénket. Mivel panelba hoztuk, én folyamatosan mentem le, vittem le a szobatisztaság miatt; nyilván olyan helyre ahol sem szemét nem volt, semmi.Tiszta helyre vittem. Persze még csak rövidebb időre, majd ahogy kapta folyamatosan az oltásokat úgy bátrabban mentünk erre arra. Viszont arra nagyon figyelj, hogy még kutyákkal ne nagyon érintkezzen, ne szedjen föl semmit, ne nyaljon meg semmit. Nagyon figyelni kell rá. Tehát ha szemmel tartod és olyan helyre viszed ami tiszta, akkor nem lehet nagy gond.
2013. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rizikós, de én már a második oltás után 5 nappal mindenhova vittem a kutyámat. Kutyafuttatóra, városba, folyó parta. Ha parvo járvány van a környéken, akkor azért pórul lehet járni, ha túl bevállalós az ember.
2013. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokt!! Most fogom elhozzni a 8 hetes máltao selyemkutyusomat szerintem egy oltáson van tul...akkor várjak a 3.?? Macska lehet a közelében??
2013. febr. 5. 13:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a biztos, ha a harmadik oltást is megvárod. A macska nem probléma.
2013. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!