Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani a...

Hogyan tudom megtanítani a kutyámnak, hogy más embertől még csak véletlen se fogadjon el kaját?

Figyelt kérdés

és ha talál valahol valamilyen maradékot azt se egye meg , és döglött állatott pl patkányt se csócsáljon meg ...

Köszi!


2013. febr. 5. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kézből vagy földről szedi fel a kaját tegyél bele jalapeno paprikát :D amit meg tőled kap, az meg legyen jóízű, így összeköti, hogy ami a földön van az rossz ízű. Emellé használd a nem és pfúj szavakat
2013. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában szigorú tiltással szokták ezt megtanítani. Ha két személytől /tőled, esetleg még egy másiktól/ elfogadhatja, akkor rendben van. Minden más esetben, még a legvonzóbb falat esetén is rá kell szólni erélyesen, hogy "fúj!" és egy picit ráhúzni a fenekére egy összetekert újsággal. A kutyában ez rögződik. Még jobb, ha az el nem vehető falatot összekötözöd és amikor odamegy a közelébe, a "fúj!" szóval egyidejüleg a fenekét az előbbi módon meglegyinted és elhúzod előle a madzagra tett falatot. Ha a tanítás sikerül, nem lesz az a csirkecomb, vagy bármi, amihez hozzányúlna.
2013. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy embertől ne fogadjon el kaját, csak mások segítségével tudod gyakorolni. Megkérsz valakit, hogy a kezéből kínálja jutalomfalattal, és amikor elvenné, megpöcköli kicsit az orrát. Ezt egészen addig csinálja, amíg ott nem hagyja őt a kutya. Akkor pedig te adj neki egy jutalomfalatot.


A második kérdéssel pedig én is küzdök, de tegnap kaptam egy jó tippet, ki is próbálom. Elkerülő fenyítésnek hívják. Tölts félig egy pet palackot kaviccsal. Amikor látod hogy valamit készül felenni a kutya, ne szólj semmit, ne szólj rá, csak vágd le mellé a földre a palackot. Ha érzékeny a kutya, ettől megijed. Elvileg csak néhányszor kell megismételni és működik. Csak ez a néhány alkalom mindenképp egymás után legyen, ne legyen olyan hogy közben megeszik valamit. Ha a kutyád nem annyira érzékeny, akkor valami ijesztőbbet kell kitalálni. A lényeg, hogy ne tudja, hogy az ijesztés tőled jön.

Nem tudom hogy működik e, de nagyon remélem én is hogy be fog válni....

2013. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bimbike11 ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy megkérsz egy ismerőst (persze a kutya számára ne legyen az). Az ismerősöd egy villára szúr egy húsdarabot és csalogatja vele a kutyust. Ha megpróbálja bekapni a falatot, hirtelen megfordítja a villát és az orrára koppint a villa másik végével. Utána persze jön a gazdi finom jutifalatja és a dicséret!!!
2013. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! igazából attól félek ,hogy megmérgezik mert élnek a környezetembe állat emberek sajnos
2013. febr. 5. 12:41
 6/7 bimbike11 ***** válasza:
igen, sajnos sok rosszakaró van, aki hajlamos megmérgezni a szomszéd kutyáját, csak mert "ugat"... tényleg érdemes megtanítani ezt neki :))
2013. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

röviden : sehogy! bővebben : esélyed sincs!

hacsak ! nem a lakásban tartod,és minden időben amikor veled van , TELJES FELÜGYELETED MELLETT ! esetleg ,akkor ,és csak addig amíg mellette vagy ! 1 : földről felvett dolgok ? 2: kézből elfogadott dolgok 3: földről ...,ha nem vagy ott , 4 kézből elfogadott..... ha nem vagy ott! és még vagy 20 lehetőség:)

pl: az itatóvizébe teszik, beraknak a kerítésen egy tál friss de mérgezett vizet . szóval ennek nincs igazán életszerű alapja .de előfordulhat,és még sok más is!

a negatív megerősítéssel elérheted,hogy ne egyen a földről, sőt,hogy ne feküdjön bele, de mindent ?? ahhoz minimum kutyakiképzőnek kell lenned!! próbálkozni lehet :)

de NINCS OLYAN KUTYA AMIT TELJESEN AMATŐR GAZDI KÉPES MEGTANÍTANI EZEKRE! illetve kutya talán van, csak módszer nem nagyon :)

ami pedig esetleg működik ( elektromos nyakörv ) ahhoz hatalmas tudás szükségeltetik, szerintem .

2013. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!