Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldogosok tanácsait...

Bella0823 kérdése:

Angol bulldogosok tanácsait kérném?

Figyelt kérdés
Csak komoly,hozzáértő válaszokat tanácsokat kérnék vagy aki már átesett ezen.A komolytalanság,beszólogatós leveleket NEM.Van 11 hetes bullim és nagyon okos már tudja az ül,fekszik,marad parancsokat a tanulás vége jutiflat és dicséret,játszás.De sajnos nem tudom hogy tudnám leszoktatni a harapásról mert a 3 éves kisfiamat is megharapta és vérzett az ujsággal mellé csaptam a kutyának mondom neki hogy ez rossz fúj de megtmad:( Határozottsággal nincs baj de olyan mintha azt hinné hogy játszom vele.Mindent szétrág.Volt egy németjuhászom de közel sem volt ilyen mondjuk még bullim sem volt:)
2013. febr. 5. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hmm bulldog :) kemények és nagyon makacsak tudnak lenni. Kitartónak kell lenned mindenel kapcsolatban és következetesnek. Ahoz hogy a kutya ne harapjon nem kell bántani se. Annyit csinálj hogy ha megharap játék közben akkor sikítasz eggyet mint ha nagyon fájna és abba hagyod a játékot. én ilyenkor ott hagytam őket ahol voltak.. Ha a kerben akkor ki is zártam a kertbe őket pl.


Más az ilyen és hasonló fajta kutyáknál nem igazán válik be. Az ütést játéknak veszik leginkább tárgyal is meg kézzel is úgyhogy nem is igazán érdemes próbálkozni vele. Olyan is van hogy ha harab akkor befogod a száját mint ahogy az "anyakutya ráharap". Ez két okból sem jó. Buldgoknál nem szokás mivel nem is igazán van orruk amit meg lehetne így fogni. A másik meg hogy ezt is játéknak veszi.

Úgyhogy én mindenképpen az ignorlást javaslom amúgy is, de az ilyen fajtáknál főleg.

2013. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM
2013. febr. 5. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!