Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puli ugatós?

A puli ugatós?

Figyelt kérdés
Egy páran azt mondják. Vélemény?
2013. febr. 5. 15:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
terelő nem őrző-védő
2013. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 van, és igen, ugatósak.

Én mindent tudok, mikor ki megy el a ház előtt.

Tudom, ha a postás jön, azt is, ha az újságos.

Azt is ha a gyerekek jönnek haza a suliból, azt is ha hozzánk jön valaki.

Azt is, a egy kisebbségi megy el előttünk, azt is, ha egy részeg. Vagy egy családtag érkezik meg.

Mindezt úgy, hogy ki se kell mennem, csak másképp ugatnak a kutyák. :)

2013. febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
...sőt azt is, ha egy gyerek mondjuk előttünk dobja el a jégkrém csomagolását, mert akkor azt ugatja tovább, amíg rá nem szólok, vagy fel nem szedem. :)
2013. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de nem zavaró? És a szomszédok nem problémáznak? Mert szeretnénk egyet csak ha ugat az nem lenne jó. Mármint ha éjjel-nappal egyfolytában,ok nélkül. Meg lehet erre tanítani? Hogy ne ugasson?
2013. febr. 5. 18:51
 15/21 anonim ***** válasza:

Így is úgyis fog jelezni, ez természetes, nincs olyan kutya, amelyik nem ugat.

A puli könnyen tanul, könnyedén leállítható az ugatásról is, ez a tanításán múlik.

A szomszédokat nem zavarja, az övéké is ugat, ha jön valaki. Mint minden más kutya is, szóval nincs ezzel semmi probléma.

A pulik kicsit hiperaktívak, mint a terelők általában, meg hangoskodásra, csipkedésre vannak tenyésztve, ezt be kell látni.

De mint mondtam nagyon érzékenyek, ha a falkavezéri pozícióval nincs gond, rettentő érzékenyen reagálnak minden utasításra, tiltásra, stb.

Könnyedén letilthatók a túlzott ugatásról, akár egy kézjellel is, egy hang nélkül, ha megvan az alapvető tekintélyed.

2013. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem ok nélkül ugat, csak amikor lát valami megugatni valót. :)
2013. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Egyébként ha kifejezetten halk kutya kell, akkor inkább válassz más fajtát.

Ne menj a fajtajelleggel szembe, egy vadászkutyát se jó letiltani a szaglászásról.

2013. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A puli ugatós fajta. Van itt a szomszédoknál is egy kettő, de majdnem egész nap ugat valamiért. Engem nem zavar annyira, maximum megjegyzem, hogy miért ugat ez a kutya már megint, például hajnalban? Úgy kétóránként ugat, de akkor nagyon rákezdni ez a szomszédban. amúgy ha nem vagy otthon úgyis ugat, meg amúgy is, nem tudsz mindig rászólni. Ha normálisak a szomszédok, akkor elfogadják, hogy milyen kutya.
2013. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 dorkaorban válasza:
Nekem van egy puli kutyusom -Guszti- és neki be nem áll a szája:) Mindenkit megugat aki az utcán jár-kel nem is beszélve a járművekről. De szerintem első számú házőrző:)
2013. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azért tekinted házőrzőnek mert ugat? Attól még nem az. Ha bemegy a tolvaj, elfut és messziről ugatja.
2013. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!