Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kutya havi...

Mennyibe kerül egy kutya havi fenntartása ( nagytestű pl egy Német juhász )?

Figyelt kérdés
úgy hogy mindent megadok neki , ja és még mennyibe kerül a felszerelés, póráz stb... és szerintetek csináljak kutya házat vagy vegyek ? én csinálni akarok ,hol találok olyan oldalt ahol leírják a kutya ház építést, milyen anyag kell hozzá stb...
2013. febr. 5. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Kb. 3000ft.
2013. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Kb. 25000. A kaja 12000 a többi meg apróság
2013. febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Egy átlagos hónap, amikor nem kell a kutyát sem oltatni, se új felszerelést venni, az nagyjából havi 15 ezer körülre kijön, ebben van egy középkategóriás táp és spot on.
2013. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem 2 nagytermetű kutya kajája megvan 3000ft-ból. Ha még beleszámolom az éves oltásokat, akkor is megvan a két kutya havi 5000-ből.

Az ilyen póráz, nyakörv, kutyaház, kajástál dolgokat nem számolom, mert az egész életükre szóló, tehát egyszer kell megvenni.

De normális, jó minőségű kutyaházat már kapsz olyan 25-35ezer között. A póráz, nyakörv, kajástál, egyéb hülyeség pedig összesen 10ezer.

2013. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

a kaja 15 ezerbe minimum atőlfüg mivel eteted vagy milyen minőségű tápot veszel neki Az oltások fregtelenítés ha minden ellen be akarod oltatni az első éven benne van legaláb 20-25 ezerbe .

a kutyaház építés nem túl nehéz dolog attól függ mennyi pénzed van rá de olcsób és jobb házat lehet készíteni azoknál amiket árúlnak a bolti kutyaházak nem sokáig bírják

2013. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
póráz meg egyebekre nem sok pénzkel póráz nyakörv ha nem csecsásat akarsz kijön 5000 bólis kutyatálnak meg jó egy nem használt lábas is persze nem a szemétdombról összeszedet rozsdás vackokra gondolok
2013. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
25 000 azért az húzós :D leírná valaki részletesen ,hogy mivel eteti? nap hányszor? stb ami pénzbe kerül mindent ...
2013. febr. 5. 16:37
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

2 kutya. Naponta egyszer etetek, néha kihagyok 1-1 napot, nyáron hetente akár többször is. A kutyát nézem, hogy milyen kondícióban van és aszerint adagolok, ezért nem tudom megmondani, hogy az mennyi is. Csirkefarhátból a nagyobbik kutya általában 2-3 (méretfüggő) a kisebbik 1-2 darabot, hozzá valamilyen gabonaféle ballasztnak és zöldség (ált. s.répa).


1 havi adag húskaja kb. 3000ft-ból van meg nekik. Ez többnyire baromfi és marha nyesedék. A gabona (rízs, kukoricadara, búzadara, zab, stb.) nem drága, mert nem kell belőle sok. A zöldség szintén elenyésző összeg. Ha nagyon túlozni akarok, azt mondom a 2 kutya kajája havi 5000Ft, de akkor már sokat mondtam szerintem.


Oltások, hát az kell és nem olcsó, de éves szinten 2 kutyára 24ezerből megvan, ami ha hónapra bontjuk, akkor 2000.


Póráz, tál, nyakörv megvan 2 kutyára 10ezer forintból.


Kutyaház 25-35 között kapsz jól szigetelt minőségi házat.

Nekem az egyik kutyámnak kell csak ilyen, a másik az hosszúszőrű, neki csak egy olyan van, amibe eső elől tud bebújni, ha akar. Sokszor nem akar.


Szóval 1 NJ méretű kutyára a kaja 1 hónapra 3000 + az oltás ha átlagoljuk akkor havi 1000, úgyhogy szerintem 5000-nél többe nem fog kerülni.

2013. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vizslaán van napi fél kiló taste of the wild-ot eszik
2013. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
2013. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!