Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hét múlva hozok el egy...

3 hét múlva hozok el egy bicon bolonese most 8 hetes kiskutyát. De előtte lenne néhány? Kérdésem. (többi lenn)

Figyelt kérdés

1. Mi az amit feltétlenül a megérkezése előtt kell beszereznem, mert ahogy így néztem a fressnapf honlapját egészen elbizonytalanodtam. Érdemes mindent előre beszerezni, vagy elég, ha az elején még csak a legfontosabb dolgokat veszem meg?

2.Amint már írtam egy kis termetű kutyusom lesz. A bolonesenek a hám a jobb, vagy a sima nyakörves megoldás is megteszi a sétáltatásnál? Mekkora a mozgás igénye ennek a fajtának? Szereti a kirándulásokat, vagy inkább otthon ülő típus?

3. Nagyon várom az első napot, de sokan azt mondják nagyon nehéz olyankor a kutyussal bírni. Mennyire igaz ez, és mire lehet az első nap/éjszaka számítani. Mit tudok akkor csinálni a kiskutyával, ha nyüszít, sírdogál?

4. Nagyon megköszönném, ha valaki le írná az első egy évre az oltásokat.

5. Ezt már csak úgy kíváncsiságból. :) Ti mit gondoltok a névválasztásról? Fajtától vagy a kutya személyiségétől függ? Írnátok néhány ötletes nevet egy gyönyörű fiú bichon bolonese kutyusnak!

Tudom, hogy ezeket tudnom kéne már, de még nem volt senki akitől megkérdezhettem volna. A válaszokat előre is köszönöm. :)



2013. febr. 5. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Szoba kutya lesz? Ha igen akkor mindenképp kell neki egy fekvőhely és nem ártana egy kis játék. Ha lehet akkor hozz el egy tárgyat a régi otthonából. Naponta legalább 2-szer sétáltasd meg szerintem. Nem otthon ülő típus de teljesen mindegy mert ő inkább a gazdájával szeret lenni,mint a legtöbb kutyus. Ha éjszaka sír vagy nyüszít akkor 1 szer 2 szer menj oda hozzá simogasd meg de ne öleld meg és ne vedd az öledbe. Ha továbbra is nyüszít akkor hagyd őt, tudom nehéz úgy hagyni szegényt de csak így szokja meg az új helyet. Ilyenkor az is jó ha egy kis plüss macit teszel oda neki. Az oltásokról nem sokat tudok, azt tudom, hogy féreg ellen és veszettség ellen kell oltás. No meg a csip. Remélem tudtam egy kicsit segíteni!
2013. febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Benti kutya lesz, de kertünk is van, úgyhogy ott is tud majd futkározni. Igen, köszönöm a segítségedet. :)
2013. febr. 5. 17:57
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Az első napokban fellépő éjszakai sírás miatt, talán az is jó, ha az elhozol egy takarót, rongyot bármit, amin az anyja, és a tesói szaga van. Nem kizárt hogy segít.

Nekünk nem volt ilyen, de 1-2 nap alatt nagyon megszokta a dolgot. Azt hiszem csak első éjszaka hüppögött egy kicsit utána már nem. Szerencsénk volt, de ez nyilván kutya függő is.

2013. febr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként amit előre nyugodtan megvehetsz, az a kaja mindenképpen, hám, póráz, fekhely, (nekünk először csak egy takarót kapott fekhelynek, mert nagyon hirtelen jött hogy elhozzuk, utólag kapott fekhelyet) játékok, szőrkefét is vehetsz előre. A többi úgy is jön magától. Ami fontos, nem mindig a drágább a jobb. Persze kaját minőségit válassz, saját tapasztalat sajnos, mivel kis tesű anyagilag nem fog nagyon megviselni.:)
2013. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elég az, hogy amikor elhozom viszek egy takarót vagy egy plüssállatot? Mennyi idő kell, hogy az anyja szaga rajta maradjon?
2013. febr. 5. 18:12
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

1., helye ahol alszik, tálkák, póráz , hám/nyakörv (a hám talán jobb mert kevésbé terheli meg a nyakát sétakor), játékok és rágcsálható dolgok, én többségében mindig ehető rágcsálni valót adtam a kutyusnak mert mindig meg is akarta azokat enni.


2. azt már írtam hogy szerintem a hám jobb lenne, a mozgás igénye függ a jellemétől, lehet hogy egy pörgösebbet fogsz ki, de az is lehet hogy egy nyugisabbat. minden kutya szereti a kirándulásokat főleg ha a gazdijával lehet.


3. mint azt már többen írták a legjobb ha hozol egy ruhadarabot amin a tesói, anyja szaga van így több mint valóaszínű hogy el tudod kerülni a sírását.


4. az oltásokban segédkezni nem tudok, maximum a könyvéből kinézni a matricákat. nekünk háom alkalomra osztotta be az orvos a vakcinákat, 4 hónapos korára lett meg ténylegesen minden oltása. 3 havonta féregtelenítés (mindig)


5. mindenki más miatt választ. van aki a fajta miatt van aki a kutya jelleme miatt, van akinek tetszett egy bizonyos név, van aki a saját fantáziájára bízta. nekem a hádész jutott eszembe, már direkt azért is mert ezt nagy testű "kemény" kutyáknak szokták adni. de bizonyosan írnak majd jobbakat is.

2013. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
a kutyáknak nagyon jó a szimata, az is elég ha egy fél órát foglalkoznak a plüssel vagy akármivel, de a legjobb az lenne ha egy napra odadnád a szagosítani kívánt eszközt hogy jól tele legyen a kicsinek már megszokott illatokkal.
2013. febr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)

Nagyon sokat segítettetek. Azért még örömmel várok válaszokat. :)

2013. febr. 5. 18:25
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ilyen kutyám van, de egy ismerősömnek van kettő is. :) Nálunk az egyik kutyám úgy került ide, hogy előtte itt soha nem volt kutya. Az első éjszakát végig bőgte, én gyakorlatilag virrasztottam és fáradtságomban már néha én is bőgtem vele, úgy sajnáltam szegényt. Ő nagyon nehezen szokott át, nagyon mamis volt és kis érzékeny lelkű azóta is. Talán közrejátszott az is, hogy ő már 12 hetes volt, amikor elhoztuk. Ő 2-3 napig nem evett túl sokat, csak kézből.


A másik is kicsit sírdogált, de az öreg sokat segített neki, volt kihez bújni. :) Az éjszakánk is elég nyugodtan telt, egy-két órát sírt, aztán lefeküdt mellé az öreg és nyugi volt. :) Másnapra el is felejtette, hogy történt valami. :D

Ha tudsz vinni egy rongydarabot, vagy rossz pólót, vagy bármi, akkor kérd meg a jelenlegi gazdit, hogy tegyék a mami alá pár nappal azelőtt, hogy elhoznátok. Így talán könnyebben átvészeli, hiszen az ismerős szagok megmaradnak. Egy plüssmaci szerintem is jó ötlet lehet (egy jó puha), előkeresel egyet, amire már neked nincs szükséged és kész, aláteszed a mami szagú rongyot és nem lesz gond szerintem. :)


Amit szerintem mindenképpen érdemes megvenni az egy fekvőhely, mivel ezek csillagászati árúak varrhatsz is egyet, a lényeg, hogy valami olyan anyagból legyen, ami mosható, nem gond ha baleset áldozata lesz. Ne legyen sokkal nagyobb, mint amekkora ő lesz nagy korára.

Tálak, egy vizes és egy kajás. Víz mindig legyen előtte, kaja viszont meghatározott időkben, eleinte napi 3-szor, aztán 2-szer és amikor már "nagy kutya", akkor át lehet szokni a napi egy kajára.

Tápot vegyetek, kölyöknek valót, ezt is szükséges az elején megvenni.


Póráz és hám talán ráér néhány hét múlva is. Gondolom ölben eltudod hozni, otthon nem fog kelleni, sétálni pedig az utolsó kölyök oltásik úgysem tanácsos menni. Mint írtad van udvarotok, gondolom kerítés is, így nem kell póráz egy pisihez. Én a hámot ajánlom egyébként, egy ilyen kiskutyának az szerintem kényelmesebb lehet, de rád van bízva.

Valami rágható játék sem árt, mert a kölykök imádják edzeni a fogaikat, ne a kanapé sarkával tegye... Persze így is szemmel kell tartani. :)


Mozgás igénye tudtommal nem túl nagy, jól idomul, de azért szeret szaladgálni, labdázni, úgyhogy lehet vinni kirándulni is nyugodtan (persze nem 30 km-s hegymenetre).


Az oltásokat sajnos én sem tudom, de ebben a tenyésztők készségesen segítenek. Kérdezd meg, hogy mikor esedékes a következő oltás, akkor elviszed, a doki tudni fogja mi a soron következő és azt is, hogy mikorra kell megint mennetek, ezen ne aggódj.


Én szeretem a különleges neveket. :) Én úgy választottam, hogy kitaláltam valamit, ami illene rájuk, így pl az egyik kutyám magyarosítva ajándék, a másik kicsi. Ez így nem túl menő... :D Beírtam szótárba a kitalált szavakat kb 5 nyelvre lefordítottam, aztán amelyik legjobban tetszett, azt választottam. Így jól is hangzik, illik is rájuk és nem tömeg nevek. :) Egy bichonnál pl tuti a pamaccsal, zsepivel vagy vattával kezdeném. Már ha fehér. Aztán ha azok gagyin hangzanak, akkor gondolkodnék tovább.


Amit még érdemes tudni friss gazdiként, hogy a kutya számára, a cukros ételek, nasik egyenesen "mérgezőek", ahogy pl a szőlő, mazsola, hagyma is. Illetve csöves csontot (ami szilánkosra törik), amennyiben lehet, nem adunk a kutyának.


Kellemes várakozást és addig is foglald el magadat fekhely varrással és maci kereséssel. :)

2013. febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a rengeteg tanácsot, és a név ötleteket is.

;)

2013. febr. 5. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!