Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kiolvasta Csányi Vilmos...

Aki kiolvasta Csányi Vilmos valamelyik kutyás könyvét, válaszolna?

Figyelt kérdés
Szóval én most olvastam, nagyon tetszett, sokat tanultam belőle, viszont van benne pár dolog, ami homlokegyenest ellentmond annak, ami más kutyás fórumban az elfogadott nézet. (Falkavezérség-harci kutya-dominancia) nem hinném, hogy Egy ilyen híres etológus hülyeséget beszél. Akkor miért a homlokegyenest ellentétes vélemény?
2013. febr. 5. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Én olvastam könyveit. Nagyon érdekesek de kutyát nem abból nevelek. Az utóbbi könyvei már fárasztóan irnoikusak, nem jöttek be. Különben is ő az elméletekben jó, nem kutyakiképző, nézd meg mennyire jólnevelt a saját kutyája... Tavaly a neten hirdette magát, hogy összehozzon egy keverék almot (magyarul a szaporítást reklámozta), csak mert neki mindenképpen ugyanolyan keverék kell, mint az előző volt... Hát nem tudom ki hogy van vele, én nem rókla fogom venni a példát akármilyen híres.
2013. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Felfelé pontozlak, de nem értek egyet :) nekem pont tetszik, amit mond, a kutyái viselkedése is életszerű... Na és a kedvenc idézetem (nem szó szerint), hogy csak az a kutya kér és kérdez, aki nincs túlságosan beszabályozva. Ami szerintem is igaz. Persze lehet vele egyetérteni, vagy sem, de ha pl egy etológus így neveli a kutyáit, biztos van rá oka. Kíváncsi vagyok, mások még mit gondolnak :)
2013. febr. 5. 19:12
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Persze csak mi pórnép, nem etológusok vagyunk, nekünk a való életben kell élnünk, és a való életben bizony be kell szabályozni a kutyát különben (elsősorban) a kutya látja kárát.
2013. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Azt meg nem lehet tagadni, hogy szaporítani akart (nem tudom sikerült-e neki), és álszent hogy neki elnézik csak mert híres és elismert, míg ha más csinálja pont ugyanebből az okból pont ugyanezt, azt meglincselik...
2013. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: azt hiszem, azért akarta újra azt a keveréket megcsinálni, ami Jeromos volt, hogy a tulajdonságaikat hasonlítsa össze. Amúgy azt is írja -ami igaz- hogy a ma kialakult fajták nagy részét az ember az elmúlt 200 évben alakította ki, van olyan fajta, amit a XX. Sz-ban csináltak, ehhez képest kérdés, hogy mi szaporítás? Ő a tulajdonságokat fontosabbnak tartja a küllemnél. Azt is írja, jó lenne olyan családi kutya "fajtát" kitenyészteni, ami nem a küllemre, hanem a jó tulajdonságokra szelektált.
2013. febr. 5. 19:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Kis idegborzolásnak :"ha az ember genetikával foglalkozik, abban reménykedik, hogy egyszer a kutyatenyésztők is rájönnek a hibridek előállításának előnyeire. A tenyésztők azonban fajtatisztaságra törekszenek... általában küllemi jegyek alapján. A kutyatenyésztők fajtamegóvási igyekezete azonban egyre növeli a beltenyésztés mértékét, és ezzel rontja a fajták életképességét és más jó tulajdonságait."
2013. febr. 5. 19:46
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
A probléma nem ezzel van, hanem azzal, hogy ebben az országban meg a világon is jelenleg luxus ilyet csinálni amikor a menhelyek tömve vannak. És ki fogja garantálni, hogy a +10 kiskutyának aki a Csányi kutyája mellé születik, tökéletes gazdája lesz? Egy híres embernek nem lenne szabad ilyen reklámozni, mert az átlagember aki hallgat rá, nem fogja megérteni és csak rosszabb lesz a kutyák helyzete. A már csak mellékes dolog, hogy a fajtákat igenis meg kell őrizni.
2013. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ő is azt mondja, hogy a fajtákat meg kell őrizni, azt is mondja, hogy a hibrideket nem szabad továbbtenyészteni. Csak azt tartja fontosnak, hogy s tulajdonságok nagyobb fontossággal bírjanak, mint jelenleg.
2013. febr. 5. 20:06
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon tudom tisztelni Csányit, de a keverék kutya szaporítási projektje nagyon sok helyen kiverte a biztosítékot. Erre nem lehet elfogadható magyarázat, totál felháborító az egész. Az egyetlen elfogadható magyarázat, hogy Csányi megöregedett, szenilis és érzelgős + beszámíthatatlan lett. Ezt elfogadom. De jó lenne, ha ezt nem a kutyák kárára tenné.
2013. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Én olvastam, meg más könyveket is az Eltén folyó kutyaetológiai kutatásokról, Kubinyi Enikő írásait, meg Miklósi Ádám legújabb könyvét is érdemes elolvasni.

Elolvastam előtte Jan Fennel meg Cesar Millan könyveit is, nos valóban nehéz összehozni ezeket a kutatások eredményeivel. Számomra teljesen logikus és meggyőző amit Kubinyi Enikő mond, hogy a kutya nem falkában él. A kutya nem falkaként fogja fel azt az emberi közeget amiben a mindennapjait tölti, ezért elvileg hülyeség ez az új trend, ami a falkavezérség mindenáron való megszerzését tűzi ki célul. A módszer mégis működik, mert a kutyának valóban szüksége van szabályokra, korlátokra, amik segítségével eligazodnak a számukra érthetetlen emberi környezetben, aztán nevezhetjük akár falkavezérnek is a gazdát, ha ez segít a gazdinak jobban felfogni a szabályok fontosságát. Valahogy így működhet a dolog.

Itt egy jó cikk erről (előfordulhat, hogy csak letöltve jelenik meg):

[link]


Az etológusok egyértelműen a hitelesebb forrás, tudományos szempontból, szakszerűen, nemzetközi szinten is elismert kutatási módszerekkel foglalkoznak a kutya viselkedésével, kogníciójával.

2013. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!