Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne kiküszöbölni a...

Hogy lehetne kiküszöbölni a gazdik közötti problémákat?

Figyelt kérdés

Sokszor voltak viták a tk-s kutyás gazdik, az a nélküliek és a menhelyes kutyusosok között. Én is többször tapasztaltam, hogy a tk-s kutyás gazdik lenézik a többieket (tisztelet a kivételnek).

Egy eset: Mamámék kutyáját vittem sétálni. őt 2 évesen hoztuk el a menhelyről. Mikor már mentünk visszafelé a sétából szembe jött velünk 2 lány, beszóltak nekünk ezzel:

-Pff, ugyan olyan korcs mint a gazdája.

Nekem.ez nem esett rosszul, de hogy a kutyust "sértik" meg csak mert kis keverék...

Nem tudom hogy az ő kutyájuk tk-s volt e,de azért ez több a soknál.

Persze nem mindenki ilyen. De többször érezni feszültséget az ilyen külömbségek miatt.

Ti éreztetek már ilyet?

Ha igen, vagy nem akkor szerintetek miért van ez?

Hogy lehetne kiküszöbölni ezeket a külömbségeket?

:)



2013. febr. 5. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Gyökér emberek mindig is lesznek. Egy beszólásból pedig nem kell levenni azt, hogy a többség lenézi a keverékeket.
2013. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk az ismerős kutyások között ez sosem volt téma. Egyedül azt nem tudjuk tolerálni, ha valaki tudatosan és szándékosan vásárol szaporítótól kutyát. Az más kérdés, ha tudatlanul belefut és megbánja, de ha szándékosan teszi, az megbocsáthatatlan. A többi kutya esetében tökmindegy, hogy mentett vagy vásárolt kutyáról van szó, közösen kutyázunk és nem egymás kutyájának a származását firtatjuk. Nem is lenne túl izgalmas.
2013. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Rasszizmus már itt is :(
2013. febr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem tapasztaltam ilyet. Ez talán csak fiatalok/tinik között téma? Vagy felnőttek is viselkednek így? Felelőtlen gazdit sokat láttam már, de ilyen lenézőset még nem.
2013. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már ne felejtsd ki a másik oldalt is. Azt is meg lehet sérteni, akinek fajtatiszta kutyája van.
2013. febr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A fajtisztás kutyásokat hogy lehet megsérteni?
2013. febr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy az ő kutyájuk törzskönyves volt. A beszólásuk alapján nem sok értelmet nézek ki belőlük, főleg nem a kutyák terén. Tipikusan olyan emberek lehettek, akiknek az a fontos, hogy a kutya, hogy néz ki, netalántán divatkutya legyen. Az ilyenek pedig szaporítótól veszik, mert őket lehet becsapni. Buta, primitív emberek, ne foglalkozz velük, ilyenek sajnos mindig lesznek. Aki tisztában van vele, mi az, hogy törzskönyves kutya, megvan a kellő intelligencia határ, nem fogja leszülni a kutyádat, mert keverék, ezt elhiheted.
2013. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ehhez kapcsolódó sztorim:

A bátyám befogadta az egyik ideiglenes kutyának, Pesten rengetegen leálltak vele beszélgetni, kérdezték, milyen fajta a kutya, olyan aranyos. A bátyám azt felelte, keverék. Na jó, de milyen fajta?? Keverék!! :)


Alapvetően elmondható az emberekről, hogy jobban megbecsülik azt, amiért pénzt adtak, mert számukra ez határozza meg a dolgok "értékét", többek között a kutyákét is. Nehéz dolog felfogni, hogy a kutya csak kutya, az ember teszi azzá, ami. Észt meg nem lehet adni.

2013. febr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Nekem személy szerint csak akkor van bajom a keverékekkel amikor nagyon látszik hogy 2 teljesen különböző kutyától valók például tacskó német juhász keverék.

Igazából nem bajom van velük, egyszerűen csak nem tetszik a külleme, és nálam ez sokat számít. Mindkét fajta megcsúfolásának tartom, olyan mint egy látványosan gagyi utánzat. Ránézek és mindig az jut eszembe hogy szerencsétlen kutya mintha megcsúfolná az őseit, mintha egy alacsony költségvetésű alkotás lenne, egy paródia, hogy egy kis termetű valami de azért mégis úgy akarna kinézni mint egy német juhász.

És engem ez a megcsúfolás zavar.

Természetesen nem nézem le se a kutyát se a gazdát, mert mint mondtam csak a küllem zavar, amúgy semmi bajom se lenne velük.

Még fajtatiszta kutya esetében is azt szoktam nézni hogy hogyan viselkedik a gazda a kutyával, szereti-e.

Ez a legfontosabb.

Ha egy keverék páros összhangban van egymással és látszik hogy boldogok, azt sokkal szívderítőbbnek találom mint egy rossz kapcsolatban lévő fajtatiszta párost, legyen a kutya akármilyen szép.

Akik ilyet mondanak mint az a 2 lány, akkor azok buta egyszerű emberek, személy szerint nem hagytam volna szó nélkül, még ha csak járókelő lennék akkor sem.

Azt kell nézni hogy ki mennyre szereti a kutyáját, hogy bánik vele és az alapján ítélni.

2013. febr. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem általános dolog. A legtöbben nem nézzük le a keverékeket. Viszont engem is sértettek már meg, mert fajtatiszta a kutyám. Hogy sznobság stb. Én a másik oldallal többet találkoztam
2013. febr. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!