Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki meg tudná nekem mondani...

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a szobatiszta kutyám miért kezdte el a kanapára végezni a dolgát?

Figyelt kérdés

Egy hónapja fogadtam be egy egy év körüli közepes termetű kant, lakásba. Alapvetően a kezdetektől teljesen szobatiszta volt, csupán az első két napban fordult elő baleset.


Az elmúlt hetet vidéken töltöttük, nagy örömmel konstatáltam, hogy a kutya az ajtónál vagy az ablaknál jelez ha ki kell mennie a kertbe, baleset nem történt.


Tegnap óta ismét lakásban vagyunk, reggelre bepiszkított (oké, előfordulhat, nem nagy ügy), majd délután a kanapéra kakált. Fél órája jöttünk vissza sétából, kint nem ment wc-re, de rá 5 percre ismét a kanapéra kakált és pisilt. Légyszíves magyarázza meg nekem valaki, hogy miért, mert nekem gőzöm sincs.


2013. febr. 6. 00:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Arra gyanakszom, hogy a környezetváltásra reagál így, de nem értem miért. A kertes házban is bent volt, csak kiengedtem időnként, ugyan úgy működött a dolog, mint a lakásban a sétákkal... Erre hazajövünk a sétából és megy a kanapára szarni...help!
2013. febr. 6. 00:12
 2/9 anonim ***** válasza:

Felborult a lelke... de nagyon...


Szóval most a rendes otthonotokban vagtyok megint,vagy idegen lakásban?


Kibillentette ez az út,talán valamit előhívott a korábbi életéből. Tudsz valamit a sorsáról?

2013. febr. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem valami oknál fogva azt hiszi hogy "a lakás az övé" vagy maga a kanapé. egyértelmű üzenet neked. a vezéri pzició essetlegesen meginoghatott.
2013. febr. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Haza jöttünk, ugyan oda, ahol eleve szobatiszta lett. Kóbor kutya volt, valószínűleg soha nem volt gazdája.


A kanapé tulajdonképpen az övé, mert az előszobában van, mi soha nem használjuk, de amellett van a fekvőhelye és ha akar felmehet a kanapéra is. Az ágyunkra soha nem megy fel, eszébe sem jutott, ebből gondolom, hogy ez nem nekünk szól. Egyébként egy nagyon megadó, érzékeny, szófogadó kutyáról van szó (pl. mióta egyszer elküldtem a kajájától nem eszik amíg odébb nem megyek). Az egészben az a furcsa, hogy miért piszkítana a saját helyére, amin egyébként aludni szokott?

2013. febr. 6. 00:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenesetre állandó megfigyelés alá kerül, két-három óránként leviszem és a kanapéra sem mehet fel többé.
2013. febr. 6. 00:51
 6/9 anonim ***** válasza:

akkor lehet valami lelki megrázkódtatás érte (szorongás), nem normális dolog ha a kutyus a fekhelyére piszkít.



vagy így próbálja jelezni hogy a kanapé az ő területe. szerintem ha odapiszkit kicsit told le, de ne vidd túlzásba. és mint vezére olykor olykor vedd használatba a kanapét, hogy ezzel jelezd te azt csinálsz az ő helyével amit akarsz mint fölötte álló, tehát ha esetleg feléd lenne üzenet az hiábavaló.

2013. febr. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Látszólag nem érte semmi, nem szorong, vidámabb, aktívabb mint valaha. Séta közben is nagyon engedelmes, láb mellett sokat tartja a szemkontaktust, mindössze egy dologban tiszteletlen, ez a behívás. Ezt annak a számlájára írom, hogy még nem gyakoroltam vele különösebben, de pl. macskáról laza pórázzal is le tudom hívni, szóval alapvetően nem tiszteletlen velem szemben.
2013. febr. 6. 09:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nagyon egyszerű ám a magyarázat, és nem kell a legrosszabbra gondolni.

Lehet hogy az első csak véletlen volt, azóta meg ingerli a szag, ugyanis közönséges tisztítószerekkel nagyon nehéz eltüntetni. Nekem a cicáimmal volt hasonló. AZ egyik húgyuti fertőzést kapott, ettől ide oda pisilgetett, a fotelba is. Utána én sikálhattam bármivel. Domsetos, mosószer, speciális állat szagtalanító, semmi nem vált be, továbbra is oda pisilt nagyon sokszor. Ez majd egy évig így ment. Már ott tartottam hogy kidobom a fotelt. És akkor jött a megvilágosodás! ECET! Fele víz, fele ecet. Nem csak átdörgöltem vele, hanem le is öntöttem, hogy átáztassa a szivacsot is. Pár napig ugyan undorító ecet szag volt a lakásban, de aztán elmúlt és azóta egyszer sem próbált odapisilni a cica, már hónapok óta. :)

A kutyáknak meg aztán még jobb a szaglásuk mint a cicáké, ebből gondolom hogy talán csak az ingerli.

2013. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, őt a szag annyira ingerelte, hogy még akkor is odapisilt ha nem kellett pisilnie, mert pl pont volt előtte wc-n. De ha a fotel felé járt, akkor hirtelen pisilhetnékje támadt. Ha nem tudtam rá figyelni, folyton benne volt a szállító box a fotelban, így tudtam csak elkerülni.
2013. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!