Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese nem szeret ölben? Ez...

Havanese nem szeret ölben? Ez normális?

Figyelt kérdés
9 hónapos a havanese szuka kutyusom, 4 hónapos korában került hozzánk. Nagyon aranyos, normális viselkedésű, szobatiszta, imádja a cicánkat is, mindig ott van ahol én, ha elmegyek lefekszik az ajtó elé és ott vár amíg haza nem érek. Jön utánam mindig, most is a székem alatt fekszik, behívásra azonnal reagál, okos kutya. Egyetlen gondom vele hogy utál ölben feküdni. Csak azért vettem ölebet ugye, hogy ölben legyen. Megtanítottam rá így tulajdonképpen ha hívom felugrik és marad is, de szemmel láthatóan utál ölben feküdni. A fejét is úgy rakja, távol tőlem, nem lazul el, soha nem alszik el, a szemeit forgatja, nagyon látszik hogy menne. Mit csináljak?

2013. febr. 6. 09:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az öleb nem azt jelenti, h ölben szeret lenni. Kutyát vettél, nem plüsst. Megvan a maga személyisége. Imád emberközleben lenni, mert társasági kutya, de nem feltétlenül ölben.
2013. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kezdettől sejtem, hogy nem plüss. ;) Ez valahogy látszik rajta.

Ettől függetlenül jól esne ha este, amikor leülök a fotelembe tévézni, akkor az ölembe feküdne. Igazából ha hívom és rászólok akkor marad is, de jobban esne ha szívesen, örömmel tenné. Ezügyben tanács?

2013. febr. 6. 09:40
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Ezt ugye nem mondod komolyan, hogy szerinted az öleb azt jelenti, hogy az öledben fekszik?

Attól még, hogy kistestű, ugyanolyan kutya, mint a többi. Azt, hogy öleb, a kistestű kutyákra mondják. Ha oda akar menni, akkor oda megy, ha nem, akkor nem.

Nekem is ölebem van, és kb. soha nem fekszik az ölembe, max 1-2 percre. Nem kényelmes neki, sokkal jobban el tud heveredni a kanapén, ennyi.

2013. febr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

" Csak azért vettem ölebet ugye, hogy ölben legyen." OMG! Hány éves vagy?


Ha olyan állatot akarsz, ami szeret az ölben lenni, akkor nem kutyát, hanem macskát kellett volna választanod. A kutya szeret a közeledben lenni, szereti, ha foglalkozol vele, megtanulja, amire tanítod, de mint te is tapasztaltad, nem érzi magát biztonságban az öledben. Nem kényelmes neki.

2013. febr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Nekem ugyan yorkim van, ami ugye EGYÁLTALÁN NEM ÖLEB- gyengébbek kedvéért:)- bocsi nem neked szólt, de folyton leölebezik a "hozzáértők".


Vagyis az én kutyám sem szeretett soha ölben lenni,ami nem is zavar. Alapvetően vagány kis fickó, érdeklődő, kíváncsi szívesen odajön "bámészkodni", hogy éppen mit működök, de nem puszizós, simogatós fazon. Az általa ismert emberekhez is odamegy, de nem várja meg hogy simogassák mert azt nem szereti, csak odaszalad, bólint egyet így köszön.

Mostanában azért változott a helyzet, mert este mindig megvárja, mikor végzek és akkor "megengedi", hogy ölben becsoszogjak vele a szobába pár percig simogatom, a fejét odahajtja a nyakamra és szépen leteszem a helyére ezt már szereti.

Nem szereti ha fölkapkodják - volt ilyen eset többször is és mire szólhattam volna, hogy inkább ne, akkor már fölvették és kétségbeesetten nézett rám, hogy mentsem ki ebből a helyzetből.

Viszont igaz, hogy mindig a környékünkön lebzsel, ha felegendjük a kanapéra akkor is csak nagyon ritkán helyezkedik úgy, hogy hozzánk ér inkább tisztes távolságban marad.

Mivel odafigyeltem mindig a nevelésére és soha nem kapkodtam föl, bármilyen aranyos is volt tiszteletben tartja az intim szférát és ezt ő is elvárja.

2013. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is havanese kutyusom van, igaz már idősebb :) Nagyon szeret mellettem az ágyon feküdni, vagy ha leülök az ágyra, akkor is egyből mellettem van, és bökdös, hogy simogassam, azt nagyon élvezi. Kifejezetten az ölemben nem szeret lenni, csak néha egy kicsit felkéredzkedik, de sokáig nem szereti, mert mint már írták előttem, nem kényelmes neki valószínű. Szerintem erőltetni fölösleges, próbáld meg, hogy a fotelba magad mellé hívod, lehet, hogy oda szívesebben lefekszik.
2013. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Bőven felnőtt vagyok, és macskám is van. :)

Viszont nagyon sok yorkie-t, csivavát, bishont láttam, amelyik imád ölben, szinte letehetetlen. Ezért gondoltam, hogy ez normális ezeknél az ebeknél, és hogy az enyémmel van valami baj. De akkor ezek szerint van olyan másnál is amelyik nem szeret ölben, és én is ilyet fogtam ki. Hát, pech. :)

2013. febr. 6. 09:55
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves, hasznos válaszokat!

Megpróbálom akkor inkább magam mellé szoktatni szorosan, hátha az úgy jobb neki. Ez jó ötlet volt, köszi!

2013. febr. 6. 09:58
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem macskám van, és ő se szeret az ölemben feküdni. Nem szokott... Vagy legalábbis nem parancsra, nem akkor amikor én akarom, hanem amikor ő akarja. Az állatok már csak ilyenek. Saját akaratuk van, ami nem biztos hogy egyezik a tiéddel.


Nem tudom miért de az én cicám akkor fekszik szívesen az ölembe, amikor a wc-én ülök. :D :D Fogalmam sincs miért, de felugrik és leheveredik, dorombol.. úgy kell letennem 10 perc után, különben elkésnék a melóból. Érdekes... Például este tévézésnél nekem is jól esne ha odabújna, az ölembe feküdne, de nem teszi... Ez van. (Majd reggel a wc-én. :) )


Szerintem fogadd el hogy a kutyának is van személyisége, akarata, kedve... engedd és hagyd hogy azt tegye amihez kedve van. Ha nem akar az öledbe feküdni, akkor hagyjad. Ne erőltesd, mert abból csak baj lehet. (megutál) Attól hogy nem fekszik az öledbe, még szeret. Csak nem ember.

Majd ha lesz egyszer kisbabád, meglátod ő szívesen fog a kezeidben lenni. Az állatok mások, ezt ne felejtsd!

2013. febr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 54%-os válaszoló vagyok. :(


A válaszom természetes reakció volt a logikai menetre, csak azért lepontozni... Az öleb egyébként onnan ered, hogy régebben is gyakran hordták a kis termetű kutyákat kézben vagy ölben. Egyébként minden kutyára igaz, mérettől függetlenül, hogy az akarata nem mindig egyezik a gazdájáéval. Amit nem szeret a kutyád, ne erőltesd!

2013. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!