Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetnék jó falkavezér?...

Hogyan lehetnék jó falkavezér? Hogyan neveljek engedelmes kutyát?

Figyelt kérdés
7 hónapos szuka nagytestű kutyám van és sajnos nem fogad szót, csak amikor kedve van. Sokféle parancsot és néhány trükköt is ismer, sokat foglalkozom vele. Ezeket a parancsokat csak akkor teljesíti ha jutalomfalat van nálam, és olyankor mintakutyus is. Legfőbb problémáim: ha jön valaki hozzánk jól megugrálja és minket is, egyszerűen nem tudjuk róla leszoktatni. Ha itt van valaki hiába hívom, nem fogad szót csak 4-5 szerre. Valamint ha sétálni indulunk, leültettem a kapu elé de amint nyílik már rohan is és sétánál húzz, ha nem épp lábnál követést gyakorlunk. Kutyasuliban jártunk és fogunk is, de igazából csak kutyás társaság miatt és mert jól érezzük magunkat, de tanulni nem tanulunk semmit. Másik suli 70 km re, nem megoldható. A falkavezérségi szabályokat próbáljuk betartani. Mit lehetne még csinálni? Valakinek ötlet? Egyértelmű hogy én nem csinálok valamit jól tudom, de nem igazán tudom hogy kéne(első kutyás). Napi szinten milyen foglalkozást tudnák vele, ami jó hatással lenne rá? Most sétálunk, tanulunk, játszunk, néha bejöhet a házba olyankor is tanulunk, hogy kell bent viselkedni. Szeretném kicsit beszoktatni is, hogy többet legyünk együtt, de sajnos fél-egy óra után már menni akar ki, nagyon melege van. Tudna valaki jó tanácsokat adni, hogyan neveljem?
2013. febr. 6. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Ezt a cikket érdemes végig olvasni, nemem sokat segített a felnőtt kutyámnál: [link]

De nem kell kétségbe esned! E leírásod alapján jól csinálod a dolgokat, de ne felejtsd el, hogy a kutyusod még gyerek! Eleve nagyon szeretelenek ilyenkor, és amikor kamaszodni kezdenek, még direkt próbálgatják is a határokat. Nagyon szigorúnak és következetesnek kell lenned, de ha ezt betartod, minden rendben lesz.

2013. febr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Egy kis olvasnivaló, biztos találsz benne használhatót:

[link]


Légy határozottabb (nem cél, hogy féljen tőled a kutya, csak legyen tekintélyed!), és a kutyasuliban pedig jelezd az igényed, hogy tanítsanak is valamit, ilyen például a pórázon való normális séta. Persze kell meg jó dolog a játék meg a társaság, de elsősorban nem ezért fizet egy gazdi.

2013. febr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hihi. :) Ugyan azt linkeltük pont. :)
2013. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi most kapu és pórázszabályt vettük ami nagy eredményt hozott, igazából azonnalit. Pórázszabály: hárul fogod a tested mögött két kézzel a pórázt és gyors határozott léptekkel mész ahogy melléd vagy eléd kerülne a kutya hirtelen sarkon fordulva irányt váltasz, nem szólsz hozzá. Nem rángatod a pórázt csak a gyors irányváltással húzhatod meg a kutyát és haladsz össze vissza. Mögötted fog topogni pár perc után. De minden sétánál ez a szabály ezentúl ahogy eléd kerül és húzna szó nélkül irányt váltasz.

Kapuszabály: ajtón, kapun mindig te lépsz be elsőnek és csak a hívásodra mehet be. Nem kell itt sem hozzászólnod! Elé tolakszol ha nagyon beáll eléd és ahogy belépsz visszafordulsz kihúzva magad, mutatva hogy te vagy a főnök. Ha mégis bemegy sem szól csak vissza helyezed és újra próbálod. Amikor már érti hogy ne menyen be melletted akkor oldalt állsz kicsit hogy hibázzon és újból vissza helyezed mert csak hívásra léphet be! Ha nagyon erőszakos akkor az elején rá mordulhatsz nekem kellet az is. De 2 nap alatt rájött mi a pálya, már nyitott ajtónál is sétálhat a macska akkor sem megy ki utána. A lakáson belül nincs ez a szabály csak ahogy a bejárati ajtón ki vagy be menetek.

Még a kajánál csinálhatod ahogy összekészíted a kaját közben ropit rágcsálsz mintha az ő kajáját ennéd. Ezek nem tanítások hanem ösztönre ható dolgok. Írd meg ha kipróbáltad ;)

2013. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a jó tanácsokat! Fogom őket alkalmazni! Hát a kapus dolog nagyon nehezen megy mindig úgy kiszalad, hogy szinte ránt engem is magával. Sétánál még annyi hogy gyakran sétálok a járdán, a kutya mellettem a füves részen, és néha oldalra húzz, de nagyon ekkor is a megfordulást kéne alkalmazni? Ilyen próbálom rántani vissza magam mellé, de úgye ilyenkor kiszagol valamit és hát elég nehéz visszatartani. :(
2013. febr. 11. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:
A póráz dolgot először próbáld nagyobb területen de a járdán is sarkon fordulsz és húzod magad után. Még pisi kaki sincs ha a "főnök" nem engedi. Ezt mi úgy oldjuk meg hogy ahogy kimegyünk a kapun az első fánál megállunk és mondom neki hogy mehetsz pisilni, ezt meg is teszik aztán egy darabig nincs megállás megyünk egy sarkot és megint mehetsz pisilni, kakilni ezt is megteszi és akkor tudunk menni, éppen mi a cél. A kapunál ne mennyetek addig túl míg előre nem enged, légy határozott, gondolom nagyobb kutya térdel told odébb és mordulj rá. Hátrálnia kell és akkor nyitod ki a kaput. Fel nem lökhet ha kiment melletted megfogod a nyakörvet és vissza helyezed nyitott kapunál kapun belűre és csak ha hívod akkor mehet ki. Ne hajolgass le hozzá legyél határozott és lépj elé. Előszőr nem fogja érteni hogy mi van de rájön csak légy minidig határozott. Nekem a nagy kutyámmal (8hó) kevesebb gondom akadt ezzel mint a megrögzött 8 éves yorkimmal :)
2013. febr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!