Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt velem a...

Miért csinálja ezt velem a párom kutyája? Tök ijesztő.

Figyelt kérdés
minden este a párom kutyáját mi ketten visszük sétálni. biagle foxi keverék kölyök. néha csinál olyat h leül velem szembe és mélyen a szemembe néz, szemrebbenés nélkül. és ezt csinálja percekig csak bámul a szemembe. én nem szemezek vele mert köztudott tény h azt kihívásnak veszi, és támadni kezd. de nagyon ijesztő amikor csak egyfolytában mélyen a szemembe néz. nem úgy simán. hanem kissé idegesen, és mintha tudna valamit amit én nem. miért csinálhatja ezt?mintha közölni akarna velem fontos dolgokat.
2013. febr. 6. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én már jó párszor kihívtam akkor a kutyámat és még egyszer se támadott meg..

Kölyök kutya. Kíváncsi érdeklődik, lehet hogy csak nem érti hogy mit akarsz tőle vagy hogy mit nem :) Egyébként a szemkontaktus jó dolog azt jelenti hogy figyel rád a kutya.. nekem dolgoznom kellet azért nem keveset, hogy belenézzen a szemembe és figyeljen rám.

2013. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
A macskák veszik "kihívásnak" ha a szemükbe bámulsz... A kutyáknál az jó.
2013. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A macskák sem veszik kihívásnak, ha nem ellenségként vagy potenciális dominánsként tekintenek rád. És a kutyák is, ha utóbbiak állnak fenn. Ez nem fajfüggő momentum, hanem egy kialakult szokás az állatvilágban, leginkább a ragadozók körében. Ugyanez vonatkozik a tipikus zsákmányállatokra is, csak az ellenkező irányból: őket nem harcra, hanem inkább félelemre, menekülésre készteti az, ha meredten a szemükbe bámulsz.


Szóval nyugodtan belenézhetsz a szemébe, nem fog támadni, főleg akkor nem, ha még kölyökkutya. Szerintem szimplán csak tetszel neki :)

2013. febr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akárminek is veszi, pont most, míg kölyök kéne kivívni a tiszteletét.
2013. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "köztudott tény" ebben a formában nem igaz. Az igaz, hogy agresszív kutyával nem szabad felvenni a szemkontaktust és elkerülő magatartást kell folytatni, de egy jól szocializált, normális kutya keresi az ember tekintetét mert kommunikálni akar az emberrel. Az enyémnek is ha dolgozhatnékja van, akkor ugrásra készen figyeli a szemem, várja az utasításokat. Minél jobban rám van kattanva, annál jobban tartja a szemkontaktust.
2013. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ahoz képest h pici termetű kutya elég agresszív. ráharap a nadrágomra és nem engedi el. ott lóg amíg oda nem csapok. meg amúgy az igaz h a kutyák kihívásnak veszik ha szemezek velük. tapasztaltam már láncos kutyával.
2013. febr. 6. 12:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nem odacsapni kell, ha a nadrágodba harap, hanem határozottan azt mondani, hogy nem! Ha ilyet csinál. Kölyök még, keresi a korlátait. A láncos kutyák szerencsétlenek meg borzasztó idegállapotban lehetnek, azt a kutyát rehabilitálni kell és nem szemezni vele. Amúgy mi lenne, ha játszanál ezzel a kölyökkel? Attól jól elfárad, alszik egyet és akkor becsukja a szemét ;)
2013. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amikor az állat viselkedéséről általános véleményt mondunk, akkor nem egy beteg állatot kell megfigyelni, hanem olyat, amelyik ideális (természetes) körülmények között él és fizikailag illetve szellemileg is jó állapotban van. Egy ilyen kutyának nyugodtan a szemébe nézhetsz. Az nem mérvadó, hogy a beteg, láncon tartott vagy nem megfelelően szocializált kutyák hogyan reagálnak. Ha a párod kutyája agresszív, akkor ott nem a szemébe nézés a baj, hanem sokkal mélyebben van a probléma gyökere.
2013. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nadrágmarcangolás nem agresszió, hanem játék, a szembe nézés nem kihívás, hanem figyelem. A láncos kutya teljesen más történtet. Ha nem hiszel itt senkinek, minket tetted fel a kérdést?
2013. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ahoz képest h pici termetű kutya elég agresszív. ráharap a nadrágomra és nem engedi el"


Minden kiskutya ezt csinálja, ez nem agresszió, hanem játék! Tiltani kell és kész! Enyém is kölyökkorában ráncigálta, meg ugrált folyton, ilyenek a kölyökkutyák. Javasolnám, hogy olvass kutya szakirodalmat, mert most kell észnél lenni és megismerni a kutyák viselkedését, hogy hogyan kell nevelni, hogy később ne legyenek problémák és egy kiegyensúlyozott kutyává cseperedjen.

2013. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!