Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni, van...

SunnyNóri kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni, van egy Amerikai Pitbull terrierem,4hónapos. Az a baj h én 11órában dolgozom. és nem tudom, hogy itthon hagyhatom e egyedül, megszokja? Szét fogja szedni a lakást? Nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 11:16
1 2 3 4 5
 41/41 agi91babe ***** válasza:

Én is leírom a sztorinkat, hátha egy jövőbeli felelőtlen gazda tanulhat belőle.

Egy ismerősöm kitalálta hogy neki egy törzskönyves pitbull terrier kell, mert hogy az milyen menő. Megvett kb 1500 euróért egy komoly blökit valahonnan külföldről, akit aztán egy 2 szobás lakásban tartott az 5.-en. Napi 3X15 perces kaki-pisi sétával, úgy, hogy a kutya egész nap nem csinált semmit, unatkozott, egyáltalán nem szocializálták más kutyákkal stb...egy nap a srác arra ment haza, hogy az akkor 5 hónapos jószág lebontotta a kéglit,beleértve a a komplett bőrkanapét, Tv-t ledöntötte, ajtófélfát kirágta, ruhákat széttépte. Ekkor jöttünk mi képbe, merthogy mi nagyobb kertes házban élünk. Párommal sejtettük,hogyha nem fogadjuk be, menhely lesz belőle, így magunkhoz vettük az akkor tök neveletlen kutyát.

Én azelőtt mindig is féltem a nagytestű kutyáktól, de ez a kis nyavalyás úgy a szívemhez nőtt,hogy hihetetlen.

Most 2,5 éves és szerintem a legszebb és formásabb kutya amit valaha láttam, ami hiába a jó alapok,nagyrészt nekem köszönhető. Naponta viszem futni az erdőbe, terepre, hegyet mászni stb. Mindenhová elviszem magammal, és rendkívül okos, értelmes és szelíd, jól szocializált kutya lett belőle. De ennek ellenére, a mai napig retteg hogy ismét elhagyja a gazdi,mert akárki megy el otthonról szó szerint retteg és sírva várja hogy hazaérjen a másik.

Ennek a fajtának elképesztő a munkabírása és a fizikai terhelhetősége, ezelőtt sosem tapasztaltam ilyet. Mondanám hogy félelmetes, de igazából annyira emberszerető fajta, hogy csak még nagyobb biztonságban érzem magam vele.

Kérdező!!

Ha nem tudsz neki VALÓBAN SOK aktív mozgást biztosítani és állandó kontaktot veled, akkor ne vállald be. Ez egy elég speciális igényű fajta. Vétek nem kihasználni és fejleszteni a képességeit.

2013. febr. 10. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!