Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5hónapos terrier miért nem...

5hónapos terrier miért nem akar többé kimenni sétálni?

Figyelt kérdés
Eddig egész szépen haladtunk.Ha kimegyünk szülőkhöz, akik kertes házban élnek, hám nèlkül az udvaron boldogan rohangál. Ma viszont lecövekelt a bejárat elôtt és egy tapodtat sem volt kedve továbbmenni (hiába jutalomfalat). Nem jön hozzánk, csak a bejáratot nézi. Ha nagy nehezen tudunk tenni pár lépést, és engedem lazán hogy mutassa merre menne, persze hogy hazarohan. Nem hiszem, hogy érte bármilyen negatîv élmény, eddig azért sokkal jobban elmaradt az utcán. Hazafelé jővet persze már akkor is ő akarta diktálni a futós iramot. Autókázni is nagyon szeret, ha látja hogy készülünk vhovà, azonnal jönne ő is (akkor mèg nem tudja, hogy autó vagy séta lesz belőle. ) Amint bejövünk, ő a legboldogabb az egész világon. Mi változhatott meg, amiért ennyire megmakacsolja magát?
2013. febr. 6. 18:45
1 2
 1/15 sippara ***** válasza:
100%
Vinni kell sokat, rengeteg pozitív élmény érje kint (jutalomfalat, játék más kutyákkal), mindig úgy induljatok hazafelé, hogy még élvezi a sétát. Ha hazafelé nagyon megindul, menjetek más irányba, hosszabb úton haza. Le fog neki esni, hogy kint lenni jó, és minél inkább siet haza, annál később értek be.
2013. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Húzzad a pórázon magad után ha nem megy majd megunja.Tudja meg hogy ki a főnök.
2013. febr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha ilyen hamar megváltozott, tuti érte valami negatív dolog, csak lehet hogy te nem úgy fogtad fel. Nem riadt meg kint valamitől? (kocsi, bot, húzós szekér, durranás... akármi)

Szerintem ez lehet a gond. Sajna ez hosszabb folyamat lesz, mire megoldódik a probléma. Kb. azt tudom javasolni, amit az előző kommentelő.

Lassan haladjatok, mindig csak kicsit. Az sem baj ha nem minden alkalommal mentek messzire, csak ki a kapun. :) Játékkal, jutival vagy mind a kettővel. Mindegy, csak tudd csalogatni. :)

2013. febr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem semmiképp ne eröltesd. Nem az a baja, hogy nem tudja, hogy te vagy a főnök. Nem azért nem mert nem akar, inkább fél. Már pedig ha fél, az nem jó módszer, ha erőszakkal húzod.
2013. febr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám azt csinálja amit én mondok mert tudja hogy én vagyok a főnök ha nem viselkedik akkor meg kell fegyelmezni.Nem jutalom falattal játszani vele akkor el van kényeztetve.
2013. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat,igyekszem megfogadni a tanácsokat.

Tudja,hogy ki a fônök,csak biztos megijedhetett amit ti is írtatok.

2013. febr. 6. 19:12
 7/15 anonim ***** válasza:
Majd írd meg ha van eredmény, kíváncsi vagyok, hogy mi fog beválni. :)
2013. febr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Rendben van.Amúgy olyan kis okos,figyelmes,tanulékony eb!
2013. febr. 6. 19:22
 9/15 anonim ***** válasza:
Biztos hogy megijedt valamitől. de ezen túl kell lépnie, figyelmen kívül kell hagyni a dolgokat. A terrierek pedig megőrülnek ha sétáról van szó, reméld hogy kinövi majd ahogy nő. Az én kutyám például, meglepődtem én is, de soha nem ijedt meg semmitől. Tartottam tőle hogy munkagép, vagy valami zaj majd megriasztja de soha nem volt semmi. Próbáld motiválni. Jutifalat, labda vagy amit szeret
2013. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől van a kutyád?

Azért annyira megijedni valamitől, hogy ne akarjon kimenni kissé labilis idegrendszerre utal.

2013. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!