Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogják ellenőrizni a...

EagleHUN kérdése:

Hogyan fogják ellenőrizni a chip meglétét?

Figyelt kérdés

Menhelyről kihozott chippelt ivartalanított kutyám van.

Be is van oltatva minden évben.

De sétáltatáshoz a kis könyvét nem szoktam magammal vinni!

Maximum ha tömegközlekedéssel utazunk, a kalauz volt már hogy kérte.

Szóval mi van akkor ha a közterület felügyelő kérné de nincs nálam a kis könyv? Később is igazolhatom a meglétét? Vagy fölszaladok lehozom neki? Vagy lesz náluk chip olvasó készülék?

Tudom most sokan azt mondják majd hogy vidd magaddal, de ha elfelejtem, akkor mi van?



2013. febr. 7. 11:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiknél van leolvasó, az leolvas. Az oltásit KÖTELEZŐ magadnál hordani. Embere válogatja, ki büntet, ki figyelmeztet érte.
2013. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Aki le tudja olvasni az most már látja az oltásait is....
2013. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A leolvasó csak a chip meglétét igazolja, azt hogy regisztrálva van-e a chip azt nem, ezért az oltásokat nem látja. Ez egy kb. 2 tenyérnyi készülék, mobil így vihetik bárhová. A szabályzat szerint sétálnál köteles vagy magadnál tartani az oltási könyvet!
2013. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az eredeti oltási könyvet én sem hordom magamnál, mert félek hogy elhagyom, de megvan fénymásolatban, azt is elfogadják, az meg ott van mindig a kabátom zsebében, az se baj ha gyűrődik. :)
2013. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
Milyen jogszabályban van benne, hogy magamnál kell hordani az oltási könyvet? Szeretném a saját szememmel látni, mert ez így elég hihetetlennek tűnik.
2013. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


4. § (1) Az állattartó köteles:

b) az oltási könyvet megőrizni, azt az immunizálás megtörténtét ellenőrző állat-egészségügyi hatóság

felszólítására bemutatni, illetve tulajdonátruházás esetén az új tulajdonosnak átadni, továbbá biztosítani, hogy az

oltási könyvet a közterületen az ebre felügyelő személy magánál tartsa az oltás érvényességének bizonyítása

céljából;

2013. febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Az oltási könyvet tényleg maguknál kellene tartani (ez nekem is új egyébként): [link]


Az ellenőrzés értelemszerűen leolvasóval történik, ha van regisztrálva a chip akkor látszik, hogy meddig érvényes az utolsó veszettség elleni oltás. Hogy ezzel várnak-e míg elkészül az új rendszer és átkerül bele minden kutya, vagy csak a chipet nézik, vagy csak az oltást, ez még kérdéses.

Ha nem nézik meg a rendszerben, akkor viszont kérhetik a chipszámhoz tartozó oltási könyvet.

2013. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Egy olvasóval a kezedben te sosem mondod meg, h meddig érvényes az oltás, de más se. Ahhoz kell egy adatbázis lekérdezés, amihez internet kell.
2013. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Little Red, ha ez nekem szólt, tisztában vagyok vele.

Feltételezem, hogy ha beruháznak egy leolvasóba, tudják biztosítani a feltételeket az internet-hozzáféréshez is (pl. mobiltelefon). :)

Enélkül nem látom értelmét az ellenőrzésnek, mert hiába van benne chip, ha nincs regisztrálva és adott esetben nem ellenőrizhető az oltási könyv sem.

2013. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A közteresek csak azt nézik, van-e chip a kutyában. Az oltás érvényességét viszont az oltási könyv alapján nézik. Fénymásolni kell és lehet hurcibálni.

Nekem van egy kicsi válltáskám. Oltási, nylon zacsi ,pzs,kis elemlámpa van benne. Ha kimozdulunk, jön velem:))

2013. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!