Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen oltást adatsz rendszere...

Milyen oltást adatsz rendszeresen felnőtt kutyádnak?

Figyelt kérdés
A veszettség ellenin kívül. Kombináltat adatod ?

2013. febr. 7. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen, megy a kombinált is. Egy évben egyszer ki kell bírni ezt a költséget, szerintem. A negyedévenkénti féreghajtó tabletta ára nem nagy költség, igaz az nem oltás. :)
2013. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindent beadattam (felnőtt korban), még kennelköhögésre is, és fogjuk is ismételni. Járunk majd kutyatársaságba, iskolába, panzióba, mentett kutyák közé is viszem néha. Sosem tudni melyik mit hordoz, nem akarom hogy egy oltáson múljon a betegség.
2013. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
kombináltat. Egyszer beoltattam lyme ellen is (azt is évente kellett volna ismételni) de mivel 2 ismerősömnek is lyme kóros lett a kutyája, úgy, hogy oltva voltak ellene, így többé nem adattam be.
2013. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kombináltat.
2013. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Semmilyet. Csak vezsettség ellenit kap. Illetve akkor féreghajtó tablettát. Kutya baja. Vidám, nagyétkű, játékos :D
2013. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Csak a veszettség ellenit kapja.
2013. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kap kombináltat is.
2013. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

itthon a veszettségi kötelező évente holott simán elég lenne 2 évente de mindegy... féreghajtót havonta max. 2 havonta adok nekik , és a kombináltat kicsi korban 3x utána 1 évesen ismétlem és utána 2 évente. Nem a spórolás miatt a kutyáimon sohasem spórolok hanem felesleges évente a kombi ha megkapta az alapimmunitásokat !

Ezt nekem 15-20 éve egy állatorvos mondta (sajnos már nem él) de azóta így oltatok és SOHA beteg kutya nem született és nem volt nálam. Járunk külföldre kiállításra is , és nyaralni is + itthon szinte az összes kiállításon ott vagyunk!

2013. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kombináltat.Most megyünk velük majd nyugdíjkor ezt az oltást beadatni.
2013. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2,9 éves a kutyám. Mikor elhoztuk a tenyésztőtől minden oltást megkapott, chipet stb. Azóta is rendszeresen oltjuk, kombi.+ veszettségi, 3 havonta féregtelenítőt is kap. (8 hónapos korában volt egy csúnya - babésia/v.mi más(?) nem tisztázott mai napig - betegsége, ami miatt egy héten keresztül, minden nap jártunk orvoshoz kb.8-9 szurit kapott ezen időszak alatt.

Aztán jött a bőrproblémája ami jó 1 évbe tellett mire rendbejött, de minden bizonnyal immunproblémákra vezethető vissza.

Most aktuális - februárban - az éves oltás de nagyon félek, hogy egy 3 kg-os kutyát megint oltassak, mert bizony nem vagyok meggyőződve az évenkénti szükségességéről, illetve arról sem, hogy az immunprobléma nem-e a sok oltás következménye volt.

Viszont azt sem tudom nyugodt szívvel kijelenteni, hogy nem oltatom 'oszt jóvan...


Az a baj, hogy azok a hozzáértő szakemberek sem tudnak egyenes választ adni sem ebben a kérdésben sem sok más egyébben ami igazából az ő tudományteületük...

2013. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!