Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyásnak milyen fajtát...

Kezdő kutyásnak milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Már van egy kutyám ő nagyon okos jól nevlt. anyával úgy határoztunk kell még egy kutya, mert kutyából sosem elég. Olyan kutya kell aminek nagy a mozgás igénye könnyen nevelhető és tanítható és szeret dolgozni. inkább a nagy testű kutyák érdekelnek, mert a kicsiket nem szeretjük. A edigi hibánkól tanulva közép vagy hosszú szőrű legyen (vizslánk és télen szinte nem lehet vele sétálni, mert nagyon fázik). napi 1,5-2 óra sétát tudnék neki biztosítani. Ugyan kertes házban lakunk, de bent lenne tartva (én nem szeretném kint tartani, mert az kínzás neki).
2013. febr. 7. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ragaszkodtok a fajtatiszta kutyához? Mert a menhelyeken is rengeteg ilyen paraméterekkel rendelkező kutyus várja az álomgazdit és ők is ugyanolyan jó társak tudnak lenni.

Ha csak fajtatiszta kutya érdekel, akkor nagyon tudom ajánlani a skót juhászt, aktívak, nagyon könnyen kezelhetőek, okosak, értelmesek, a hideget a hosszú szőre miatt nagyon jól bírja. Nekem is ilyen fajtájú kutyám van, rengeteg mindent kipróbáltam vele és mindenhol nagyon ügyesen helytáll, mind agilityben, terápiában, dogdandingben, engedelmességben, illetve kutyakiállításon is. Esetleg jó lehet még a golden és labrador retriever, bár nekem az idős goldim mindig elég fázós volt, esetleg szetterek.

2013. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenképpen fajtatiszta kutya kell, mert menhellye már van egy-két rossz tapasztalatunk
2013. febr. 7. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Skót juhászkutya? Német juhászkutya esetleg még. vagy drótszőrű vizsla? Bernáthegyi, moszkvai őrkutya? ezek jutottak eszembe így hirtelen. Ha van energiád és határozottak vagytok akkor esetleg kaukázusi juhászkutya vagy közép ázsiai.
2013. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bordel Collie :)

Okosak,kedvesek imádnak mozogni. Imádnak a gazdájuk kedvében járni, ha tehetné mindig a gazdival lenne. Középhosszú szép bundájuk van, a hideg sem akadály nekik és imádnak tanulni :)

2013. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a border nem való mindenkinek. Napi több órás elfoglaltságot jelent a tanítása, lefoglalása és ez nem csak a sétát jelenti. Szellemileg is le kell fárasztani, nem csak fizikailag.

Nem fajtától függő, hogy okos vagy nem. Persze vannak fajták, akik gyorsabban tanulnak (a border is ilyen), de alapjában véve minden kutya lehet nagyon okos.

Én még ajánlanám: labrador, golden retriever :)

2013. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is a menhelyi vagy ideiglenes befogadónál lévő kutyákat ajánlom. Az egyik kutyám nekem is menhelyi volt és versenykre járok vele ;) Ha meg benti kutyát szeretnél és nagyon ragaszkodsz a fajtatiszta kutyához akkor mondjuk Briard , Ausztrál Juhász.. bár az ausztrál juhásznak rendszeres foglakozás kell mivel munka kutya :)
2013. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!