Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötőhártya gyulladás mennyir...

A kötőhártya gyulladás mennyire fertőző?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttünk meg a dokitól, kiskutyámnak kötőhártya gyulladása van. Az a helyzet, hogy több nagyon rossz hírt is kaptam, így szó szerint rosszul lettem a sokktól, le kellett ott ülnöm meg minden. Emiatt sajnos nem voltam annyira összeszedett hogy rendesen kikérdezzem a dokit, hívni meg már nem tudom, ezért remélem van itt valaki aki tud segíteni.


Van két cicám. Odáig még eljutottam hogy megkérdezzem, hogy megfertőzheti e őket. Azt mondta hogy igen, de ha nem érintkeznek egymással, akkor nem valószínű. És ők még nem érintkeznek egymással, mert csak nem rég van itt a kutyus.


De megelőzendő hogy ne kapják el ők is, oda kell valamire figyelnem? Pl hogy kutyafogdosás után mindig mossak kezet mielőtt a cicákhoz nyúlok? Vagy felesleges? Vagy mondjuk csak akkor kell utána kezet mosnom, ha a szeméhez nyúlkáltam? Vagy oda kell figyelni arra hogy ne feküdjenek egymás helyére?

Szóval ilyen elővigyázatossági dolgokat szeretnék megtudni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 7. 21:39
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és én elkaphatom? Mondjuk azt nem hinném, azt gondolom mondta volna a doki kérdés nélkül is.
2013. febr. 7. 21:41
 2/2 anonim válasza:
Van ráesély hogy el kaphatod de ha betartasz néhány ovintézkedést (PL:kezet mosol, nem hajolsz közel hozzá) elkerűl heted
2013. febr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!