Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használt már valaki ilyet?

Használt már valaki ilyet?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy használt-e már valaki Flea and Tick vízálló ultrahangos kullancs és bolha riasztót? Mennyire vált be? Tényleg vízálló?


Ha esetleg tudtok ajánlani mást, azt is megköszönöm! Az egyik kutyám egy rövid szőrű keverék, a másik egy rotti. A Kiltix, a Biospotix nyakörv, a Frontline combo, az Insecticide nem váltak be, szóval ezeket ne is ajánljátok kérlek!


Segítségeteket előre is köszönöm!


2013. febr. 8. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Scalibor ill. Foresto, nyakörvekből ez a kettő most a legjobb :)

Én most homeopátiás cseppet használok (ez vegyszermentes):

[link]

2013. febr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Scalibor meg a foresto egyébként ugyanaz. Egyik drágább de kicsit tovább jó. Nekünk a scalibor bevált. Bár a 3kutyából az egyik allergiás rá.
2013. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A Scalibor és a Foresto nem ugyanaz! Teljesen más a hatóanyaguk.
2013. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanaz ;)

Scalibor pl. nem jó bolhára, viszont lepkeszúnyog ellen igen, a Foresto pedig lepkeszúnyog ellen nem jó, de bohára igen.

2013. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A homeopátiás szerekről:

[link]


Az ultrahangos kullancsriasztó hatása kisérletileg nem igazolható, valószínűleg teljesen hatástalan a kullancsra az ultrahang.

2013. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Alexandra, a Scalibor jó bolhára is, csak nincs ráírva, mert MO.-n nem járták vele végig külön ezt az engedélyeztetési procedúrát is.
2013. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, h átverés csak azért, mert nem tartalmaz mindenféle vegyszert v gyógyszert, legyen szó bármiről...


Tapasztalatom szerint is jók ezek a készítmények és nem csak a kullancs elleni szerről beszélek..

2013. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Oh, értem, köszi :)
2013. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt ultrahangos kullancsriasztó a kutyámon. Scudo vagy mi. Nem ért semmit a kullancsok ellen. Mellette legalább 5 kullancsot szedtünk ki havonta. Pedig nem járunk erdőbe, vagy kullancstól hemzsegő helyre. Nekünk nagyon bevált a Duoband nyakörv, csak a hosszúszőrű kutyámnak a nyakánál összecsomózta a szőrt. Neki Effipro cseppet teszünk a nyakára. Eddig bevált. Ugyanaz a hatóanyag, mint a Frontline, csak olcsóbb.
2013. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha ugyanaz a hatóanyaga, mint a Frontline-nak, akkor inkább ki se próbálom, de azért köszönöm!


Skudot nem akarok venni, mert vízállóra van szükségem, illetve a kutyáknak.


A Scalibor jó bolhák ellen, de valóban nincs ráírva, azért mert nem 99,9% a védelem. Ennyi az oka, én úgy tudom.


Mi járunk erdős, mezős, kullancsos területre elég gyakran és tavaly a keverék kutyámból 4-esével szedtem ki a kullancsot.


Köszönöm a válaszokat, de azért írjatok még nyugodtan!


Szóval valami olyan kellene, ami vízálló, megfelelő rövid, illetve hosszabb szőrre is (mert ugye a rottinak valamivel hosszabb a szőre) és ne legyen egy vagyon havonta (mondjuk a Frontline cseppet nem győzném venni). Lehet több megoldásos is, tehát arra gondolok, hogy nyakörv plusz spray, vagy ilyesmi. Illetve ami még fontos, hogy ha lehet tartsa is távol a kullancsokat, mert azzal nem sokra megyek, hogy veszek pl megint egy Kiltixet, belemegy a kullancs, aztán elvileg 48 óra alatt elpusztul. Vagy nem! Arra gondoltam, hogy Scalibor plusz valami spray és/vagy ultrahangos (de nem a Skudo!). Persze tisztában vagyok vele, hogy ki kell tapasztalni, de akkor sem szeretném 4-esével szedni a kullancsot a kutyáimból.

2013. febr. 8. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!