Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Laza pórázon vezetés? Mért...

Laza pórázon vezetés? Mért nem sikerül?

Figyelt kérdés
Már egy hete próbálom szépen sétáltatni a 4 hónapos kiskutyámat, de mintha nem is gyakoroltunk volna. Néha már nagyon mérges vagyok rá, de persze tudom hogy én vagyok a hibás.Nagyon elvagyok keseredve. Ti is voltatok vele így? Hogy csináljam hogy könnyen menjen? A neten alig van valami konkrétum erről, és félek ha most nem tanulja meg, később már nem fogja tudni.
2013. febr. 8. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogja tanulni.

De még CSAK 4 hónapos és CSAK 1 hete próbálkozol vele.

Ne várj csodát, türelem!

2013. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 compactegon ***** válasza:
100%

még nagyon baba és kelekóla 4 hónaposan. ráadásul még ott lesz a kamaszkor. az kicsit rumlis általában. ne keseredj el, mutasd meg neki mit hogy kell :)

türelem a lelke mindennek, meg a határozottság. szerintem.

2013. febr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még fiatal a kutya, ezért ha jól csinálod, akkor nagyon hamar megtanulja hogyan sétáljon! Persze kell hozzá türelem és a kutya akaratosságától is függ, hogy mikor érsz el eredményt. Mi a technikád?
2013. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs különösebb technikám. A kutyám ha mellettem jön és laza a póráz megjutalmazom. Hogyha húz, akkor megállok és elindulok a másik irányba. De akko is ugyanazt csinálja. ráadásul feszt szaglászik.
2013. febr. 8. 16:29
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
"ráadásul feszt szaglászik." .. You don't say? Azért kutya, hogy szaglásszon. Ha úgy sétáltok, hogy egy darabig pórázas séta, aztán elengeded valahol, akkor tanítsd meg neki, hogy a pórázas résznél még ne menjen szaglászni. Már ha téged ez annyira zavar.. De nem sok türelmed van a kutyához, úgy látom..
2013. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy hét az még semmi. Vannak dolgok, amiket hamar felfog egy kutya, mondjuk, azt hogy "ül". Megérti kb. 5 perc alatt és meg is csinálja, de attól még nem fog neki menni minden helyzetbe (otthon, utcán, ha más kéri stb)


Ezzel azt akarom mondani, hogy a laza pórázon való séta egy hosszabb folyamat. Gondolj bele, hogy mennyi inger éri őt az utcán, pláne, hogy még picike. Ez olyan, mintha te mondjuk életedben először mennél a vidámparkba. Ugrálnál jobbra-balra, hogy "oda is, oda is". :D


Ha nyakörvet használsz, hamarabb fog menni a dolog, mint hámmal. Ennek az oka, hogy kicsit felfele tudod emelni séta közben a kutyus fejét, ezáltal előre fog figyelni-többnyire.

Hagyd egy picit szaglászni, bóklászni. Aztán pár perc után induljatok el előre, magad mellett menjen a kutyus lehetőleg. Olyankor ne hagyd neki, hogy megálljon, te diktálod az iramot. :)

Ha elkezd húzni vagy álljatok meg, míg le nem nyugszik, vagy indulj el vele az ellenkező irányba. (ezzel jelzed, hogy még mindig te mondod meg, merre is menjetek)

2013. febr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A séták során egyre több időt követelj meg tőle, amikor laza pórázon/láb mellett kell mennie. Pár percre vedd magadhoz, gyakorold a fordulásos technikát, majd amikor jól megy, jutalmul megint engedd hosszabbra. Mi nem fordulgatunk, csak rászólok a kutyára ha megfeszül a póráz, erre visszalazítja.
2013. febr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fiatal még a kutyád , kölyök ,nem tud még úgy koncentrálni ,mint egy fél éves vagy akár 1-2 éves kutya. Várjál még vele, Először is legyen rendes kapcsolatod a kutyáddal , legyen meg az összhang és bízzatok egymásban , fogadja el a kutyád ,hogy te irányítod őt és te mondod és mutatod neki az utasításokat. Először is legyen stabilan megtanítva neki a póráz .. amit használj. nyakörv és rövid bőr vagy lánc póráz.. amit ne használj a megtanításához , hám és flexi póráz. Mivel a kutyák a nyakukra sokkal jobban reagálnak ,így azzal kell tanítani. Azzal ,hogy elérd a kívánt 'hatást' . várd meg ,hogy legalább kicsit idősebb legyen a kutyád. Ez a laza pórázon vezetés nincs korhoz kötve.. minden kutya meg tudja tanulni ,csak türelmesen kell csinálni :) Amikor magad mellett van a kutya akkor fogd úgy a pórázt ,mint ahogy a kantárszárat kell a lovaknál.. nem tudom lovas vagy-e ,de ha nem akkor nézz utána ,hogy hogyan kell :D után pedig szép finom mozdulatokkal amikor feszes a póráz akkor kicsit jelezz azzal neki ,hogy meghúzod a pórázt és amikor már laza akkor dicsérd meg.. csak akkor kapjon dicséretet amikor laza a póráz .. menni fog.. ;)
2013. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!