Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tudtok ajánlani...

Milyen kutyát tudtok ajánlani első kutyának? A Golden Retriever megfelel? Kint tartanánk. Napi több óra játék. Sétáltatás. Nyáron úszás, kirándulás. Stb. Milyen kutya lenne a legideálisabb?

Figyelt kérdés

2013. febr. 8. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Először is: biztos, hogy nagy testű kutyát szeretnél? Lakásban van udvaron tartanád?
2013. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a Golden Retriver az egyik legbarátságosabb kutya :) ha tehetném őt választanám. és annyira szép.
2013. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kint szeretnénk tartani, de nekem a Goldenek nagyon tetszenek már sokat olvastam róluk.. Igazából még nem vagyok benne biztos, hogy a Golden lenne a legjobb.Ezért kérdeztem
2013. febr. 8. 16:54
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Végül is, családbarát fajta és vidám, okos kutya. Nekem speciel túl "barbie" kinézetű de első kutyának szerintem jó választás.

Az utána olvasást inkább úgy értettem, hogy előtte a kutya neveléséről olvass általánosságban. Hogy előre tudd majd, mégis hogyan kell hozzáfogni a neveléshez. :)

2013. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt is olvastam már
2013. febr. 8. 17:00
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Na, az jó! :) Akkor nagy meglepetés nem fog érni remélhetőleg. Ha beleszerelmesedtél ebbe a fajtába, akkor hajrá. (Y)
2013. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első kutyànak szerintem ezek a fajták a legjobbak: Golden, Berni, Újfundlandi, Leonbergi... szóval az ilyen nagy mackók:)
2013. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem teljesen, mert tudtommal a Berni az pásztorkutya. Márpedig a pásztorkutyák igénylik a legtöbb mozgást általában. És azokat sosem tanácsos első kutyának beszerezni. A pásztorkutyák határozottságot és tapasztalatot követelnek. Volt már pár kutyám de lehet nem vállalnék be még most egy pásztorkutyit.
2013. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Akkor rosszul tudod.:)

Tudom mire gondolsz, de a berni nem igazán az fajta pásztorkutya.

Egyáltalán nem igényel sok mozgást, sőt sokan azt mondják elég lusta (bár azért ez sem teljesen igaz).

Nagyon könnyen kezelhető, barátságos minden állattal és emberrel.

Egyáltalán nem olyan mint pl. egy kau vagy a többi nagy testű juhász, pásztor.

Tudod a FCI fajtacsoportnak nem véletlenül az a neve, hogy Juhász- és pásztorkutyák (kivéve svájci pásztorkutyák).:))

2013. febr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A retriverek inkább lakásba valóak. Nagyon igénylik a társaságot és napi 2-3 óra a gazdával nekik semmi.
2013. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!