Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai Malamut vagy Szibéria...

Alaszkai Malamut vagy Szibériai Husky? Most főként olyanokat kérnék meg akinek van/volt ilyen kutyusa nem pedig okoskodókat! Miért pont azt ajánljátok? Melyik olcsóbb (nem mintha érdekelne! )? Jah és miben különböznek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 8. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Rengeteg mindenben különböznek, olvass utána. És neked nem ajánlanám már csak a kérdésből kiindulva.
2013. febr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Az ára kb. ugyanannyi mindkettőnek, 100 ezer körül kezdődik, határ a csillagos ég. Malamuttal nem volt még dolgom, huskym van, fantasztikus és különleges fajta, úgy az emberek 2 %-ának ajánlanám. Itt egy rövidke írásom a huskyról, belinkelem, hogy kicsit jobban megismerd, ne csak a 'kék szemmel' azonosítsd:


Hogy kinek ajánlom? Hát normális embernek semmiképpen:D Viccet félretéve, kell egy nagyon nagy adag elszántság, kitartás és türelem a nevelése során. Na meg következetesség és határozottság. Elég ha egyszer megengedsz valamit neki, akkor azt már úgy veszi, hogy mindig szabad, úgyhogy az első naptól keményen fogni kell.

A második nagyon fontos pont a mozgatás. Hihetetlen mozgásigénye van, nyáron lebicajoztam vele 15 km-t, mondom jól kifárasztom. Pihentünk 10 percet, majd ugyanolyan tempóban szaladt tovább... Szóval napi 2 órát minimum rá kell szánni, és ezt bizony minden nap, esőben, hóban, fagyban, hőségben. Nagyon szeret bicaj mellett futni, szabadon futkározni, a pórázas séta egyáltalán nem elég neki. Én most csináltattam neki egy hámot is, tavasszal szeretnék vele bicajt húzatni, ez is remek tevékenység a kutyának. Úgyhogy ha nem szereted az aktív életet, akkor semmiképpen ne vegyél huskyt.

Aztán ott vannak a kisállatok... nos a husky vérbeli vadász, és nagyon nehéz elérni nála olyan tekintélyt, hogy le is tudd tiltani. Macskákra, madarakra nagyon megy. Úgyhogy már kiskorától fogva szoktatni kell hozzájuk, és tiltani a csúnya nézést is.

Én meg vagyok győződve róla, hogy a husky nem kutya, inkább félig macska. Nagyon önfejű és önálló, hihetetlen okos (az enyém a felfelé fordított kilincset is megtanulta kinyitni, most gomkilincset kell vennem, hátha azt nem fogja:D).

Emellett ha nincs megfelelően lefárasztva, akkor szökik, és nem 1-2 méterre, lehet, hogy 1-2 faluval arrébb találod meg.

De egyébként egy tündérpofa, imádnivaló a hülyeségeivel együtt, mindig meg tud nevettetni, és már ha csak nézem ahogy fut, ahogy élvezi a szabadságot, az is nagy örömet okoz.

Fontos az agyi fárasztás is, mert nagyon okos kutyusok, és ha ezt nem kapják meg, akkor valami disznóságon törik a fejüket. Javaslom egy klikker beszerzését, azzal nagyon jól motiválhatóak, az enyém imádja a klikkerezést.

Alapvetően én egy kalandvágyó embernek ajánlom, aki szereti a kihívásokat, nem adja fel az első kudarc után. Első kutyának én nem ajánlanám, vagy akkor kell egy olyan határozott jellem, és nem árt ha kutyasuli is van a közelben.

Korábban lakásban tartottam, most félig udvari, félig benti kutya. Ha ki van fárasztva, nagyon jól elvan, pihen, fekszik a kanapén, nem rongál, teljesen nyugis. Ha nincs, akkor viszont a bútorok, ruhák, cipők bánhatják.

Egyébként lehet, hogy neked könnyebb lesz, mint nekem, mivel én egy éves korában fogadtam őt be, rettegett, nulla kötődése volt, szökött, mint az őrült. Még mindig nem 100 %-ig behívható, de pont a napokban már sikerült egy macskáról letiltanom. Hosszú folyamat őt rendbetenni, sok kudarcot meg kell élni. De megéri:)


Az udvar az semmi neki. A két méteres kerítés semmi neki, úgy ugorja át, hogy még csak időd sincs feleszmélni, ha nem kapja meg a megfelelő mozgatást.


Kérlek a kutya és a saját érdekedben is, hogy előbb nagyon alaposan nézz utána a fajtának és a buktatóknak, mert a husky nem a kék szem és a dús bunda, hanem az önfejűség, a hatalmas mozgásigény, a makacsság. Persze mindemellett egy tündés kutya, ha tudsz vele bánni.

2013. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Szóval fantasztikus kutyák, de egy jó adag önkritikát és humort kívánnak.
2013. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Én egyetértek az első válaszolóval, szóval nem is nagyon irok hozzá. De azt hozzátenném, hogy az enyémek nem szöknek, eszük ágában sincs, még ha nyitva van a kapu akkor sem, és tök alacsony a keritésünk is, nagyon ragaszkodóak, de a mozgás azért tényleg kell, én a bicajozást ajánlom, mert sétánál mennek mint a bolond, elég jól neveltek de a huzásról nem tudom őket leszokatni. szóval én is majd bicajba fogom őket és mehetünk is, de azt azért tulzásnak tartom,hogy napi ennyi meg annyi km kell nekik, mint ahogy sokan leirják, de tényleg kell hozzájuk sok humorérzék, türelem mert makacsok. Ha van velük foglalkozva akkor nagyon nyugisak, nekem is kinti benti kutyák, de ha nem is megyünk egy nap sétálni akkor sem cirkuszolnak a lakásban meg semmi csak fekszenek többnyire.
2013. febr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! :))
2013. febr. 18. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!