Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, hogy kicsit...

Mit lehet tenni, hogy kicsit komolyabb legyen, de azért szeresse a tanulást?

Figyelt kérdés

2,5 éves bernim nagyon szórakozott, és nem figyel rendesen tanulás (pontosabban a tanult dolgok gyakorlása) közben. Nem is várja meg néha, hogy "kiadjam a parancsot", hanem elkezd pl. hemperegni vagy forogni (ez is egy tanult trükk). Vagy ha azt a trükköt mondom (és előtte leültetem), hogy "Ugat!" akkor elkezd össze-vissza ugrálni. Viszont nagyon a szívére veszi, már azt is, ha kicsit rászólok, hogy nyudodjon le. Olyankor csak ül és nem néz rám (hiába szólok neki), esetleg kicsit nyüszög is hozzá.

Szeretem, hogy ennyire örül, de figyeljen rendesen.


2013. febr. 8. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasznáj klikkert. Ez a pozítív megerősíté eszköze, ezzel öröm lesz a tanulás, és nem lesz olyan szétszort se. :) Érdemes megvenni Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! című könyvét, vagy olvass utájna a klikkerezésnek :) Ami jó könyv, az még a 101 kutyatrükk, és az összes Korom Gábor könyv!!
2013. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Megpróbálhatod esetleg lefárasztani előtte, kimentek sétálni, futkározni, játszani, és mikor lenyugodott akkor kezdetek tanulni.
2013. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
ha lefárad előtte, nem fog úgy figyelni, és tanulni is sokkal lassabban fog. Ez hülyeség.
2013. febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi is klikkerezünk, mégis ugyanezt csinálja az egyik kutyám. Igaz valamennyit fejlődött, mert csak arra kap klikket, amit kérek. De az előtte való lefárasztás jó ötlet. Illetve furcsa, de ha túl finom a jutalomfalat az sem biztos, hogy jó, mert túlzottan rákattanhat. Esetleg próbálkozz táppal.
2013. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutya pörög, annyira, hogy már dekoncentrált lesz. Ilyenkor a fárasztás nagyon is segít! Ha leadja a fölös energiáit, sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz, ami majd a munkájára is pozitívan kihat. Mikor hazamegyek a munkából és leviszem a kutyákat, én sem kezdek el rögtön dolgozni velük. 9-10 órát egy helyben voltak, először kicsit mozgatnom, fárasztanom kell őket, hogy tudják használni az agyukat.

A klikkert én is nagyon ajánlom. Ha megtanulod megfelelően használni, szépen ki lehet tolni vele azt az időt, amíg a kutya aktívan képes dolgozni, figyelni.

2013. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Klikkert a régebbi trükkök ismétlésénél is kell használni vagy csak az új dolgoknál? Csak mert használok klikkert, de csak az újaknál. Ha újat tanítok nincs gond, mert akkor figyel, de a régieknél tényleg nagyon a kaját nézi szerintem és nem engem. Különben mindegy, hogy mit adok neki, mindent imád. Inkább megpróbálom máskor lefárasztani előtte, de mivel szerintem abban is van valami, amit az első ír, ezért nem teljesen csak egy kicsit.:)
2013. febr. 8. 20:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak az újaknál kell, régieknél max. pontosításként. Pl. nálunk néha 'fekszik'-re halott pózba vágja magát, ezért ráklikkelek párszor, ha normálisan lefekszik.
2013. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

"nagyon a kaját nézi szerintem és nem engem"


A kaja jutitartóban, vagy a kezedben van, amikor klikkelsz? Sok kutyát megzavar a kaját tartó kéz, csak arra figyelnek. Tedd a kaját zsebbe, vagy a hátad mögé rakott jutitartóba. Kéred a feladatot, megcsinálja, klikkelsz/dicsérsz és UTÁNA veszed ki a jutit. Így megtanulja, hogy csak a feladat UTÁN van jutalom. Higgadtabban és pontosabban fog dolgozni

2013. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!