Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezhet az, hogy egy települé...

Létezhet az, hogy egy településen/városban nincs kijelölt kutyafuttató. Ha nincs, akkor hol engedhetem el a kutyát szaladgálni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs, a kutyások dolga kiszorítani az önkormányzatból, hivatkozva a törvényre.
2013. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy létezhet. Debrecenben sincsen kijelölve egy sem. a legtöbb kutyás a Nagyerdőben szokta elengedni a kutyát, vagy a nagyobb lakótelepekhez tartozó füves részeken. Tócós-kert, Újkert stb. Én a Nagyerdő környékét ismerem, ott van egy Uszoda, ott egy nagy füves rész, én ott engedem el a kutyát. Ha behívható a kutya, akkor nincsen gond. Bár itt az a gond, hogy viszonylag közel az autóút.
2013. febr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a kutyám még nem 100 %-osan behívható.

Mentett kutyus, tele van mindenféle enyhébb viselkedés problémákkal, de már rehab ill. szocializáció alatt van és egész szépen alakul. Nagyon aktív, pörgős, ráadásul most kezd kamaszodni, 7 hós.

Akkor majd más megoldás után nézek. Csak az a baj, hogy a busztól fél, az autóban pedig nagyon arénázik.


Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 8. 19:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Első!

Van ilyen törvény, hogy kötelező a kutyafuttató?

Én erről nem találtam semmit, de linkeld már be légyszíves a törvényt, mert nálunk sincs futtató, zargatnám vele az önkormányzatot, mert a szép szó nem használ...

2013. febr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy létezhet, ahol én laktam (közepes méretű város) ott sem volt, az emberek a lakótelepen és nagy ritkán a töltésen engedték el a kutyákat. Ahol most lakom (falu) itt meg egy-két embert láttam a 2 hónap alatt, aki kivenné a kutyáját.
2013. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 19:32

Nem a futtató van beleírva a törvénybe. Hanem az, hogy nem mozoghatsz vele póráz nélkül a városban , csak futtatón belül. Az nincs beleírva, hogy bekerített legyen, csak annyi van a törvényben, hogy "kijelölt futtató".

Nincs a városotokban egy-egy szabad terület, amit kijelöltethetnétek futtatónak? Csepelen pl vannak zárt futtatók és vannak csak simán kijelölt, bekerítetlen területek.

2013. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, egy darab sincs és mindenhol büntethetnek!

Amúgy Székesfehérvárról van szó, nem is kis város :S


Mondjuk ez a "legkisebb" gondom, mert letojnám a büntetést, kössenek belém, nem hagynám szó nélkül...

De az összes olyan hely, ahol el lehet engedni és kutyákkal találkozhat, nem biztonságos...

2013. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem egy kicsi város...

Nálunk csak egy budapesti lakótelep a város végén és , igaz, tenyérnyik, de bőven vannak bekerített futtatók. Nem szeretik a kutyákat úgy látszik a képviselőitek.

Keresd fel pl a hozzád tartozó képviselődet. És beszélj vele. Hamarosan választások lesznek. Ilyenkor hajlékonyabbak a politikusok.:))

2013. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, valamit muszáj lesz.

Hely amúgy lenne bőven, de előírásokat magyaráztak nekem az önkormányzatnál, h mindenféle kritériumnak meg kell felelni.

Igazából nem is értem a dolgot, hiszen így is-úgy is ugyanarra a helyekre hordják az emberek a kutyáikat, tehát hiába van a közelben pl. lakóépület és zavarhatja a lakókat a lenti kutyák ugatása, attól h nincs bekerítve, még ugyanúgy odamegy mindenki :S

2013. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!