Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a hibás, ha egy egyébként...

Ki a hibás, ha egy egyébként jól tartott, batátságos jellemű kutya, a folyamatosan őt hergelő gyerekre támad?

Figyelt kérdés

Szerintem nincs olyan kutya, még a labrador, vagy a golden sem, amelyiket hetek alatt egy gyerek ne tudna olyan szinten feldühíteni, hogy támadjon. Kődobálással, kerítés rugdosással, stb.

Ilyenkor szerintem a gazdi nem felelős, annak ellenére, hogy felelősségre vonják.



2013. febr. 8. 18:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Szerintem is inkább a gyerek okolható a történtekért, ha megdobálja a kutyát és az odakap. A szülei meg annál jobban okolhatóak, akik jönnek reklamálni, hogy hülye a kutya, de a gyereküket nem veszik észre.
2013. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

A gazdi és a gyerek szülei a felelősek.. Egy gyereket nem lehet felelősségre vonni..


Meg lehet beszélni az ilyeneket.. A gyerekkel vagy a szüleivel.

2013. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Felelős a gazda, mert lehetőséget adott a kutyának a kiharapásra. A gyereket meg kapd el és jól szorongasd meg, hogy elő ne merjen fordulni a házatoknál.
2013. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha a gyerek benyúl a kerítésen és ki van írva hogy a kutya harap. Akkor nem lehet elvileg felelőségre vonni a gazdát. Ha a kutya harap ki a kerítésen akkor meg igen..


Az első eset ugye birtok háborítás..

2013. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a körülményektől függ - de nem attól, hogy mi mindent csinált a gyerek a kutyával, hanem hogy hol és hogyan. A kerítésen benyúlás nagyon jó példa, de kint kell legyen a figyelmeztető tábla. Ha a kutya kiharap, kiszökik, vagy séta alkalmával van az utcán akkor bármit is csinálnak vele a kölkök, a gazdája lesz a felelős. Ugyan ez a helyzet ha családon belül történik az eset.


Arra ne is számíts, hogy egy megharapott gyerek szülei felelősségre lesznek vonva azért, mert a kölök piszkálta a kutyát. Meg kell oldani, hogy ne férhessenek egymáshoz.


Viszont állatkínzás esetén valószínűnek tartom, hogy mindkét fél megkapja a bírságot.

2013. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Sajnos mindig a kutya és a gazdája a hibás itt nálunk. Tény, hogy jóval nagyobb a gazda felelőssége, hisz neki nem szabad ilyesmire lehetőséget adnia.

Én úgy vagyok vele, hogy nem sajnálom a munkát abba fektetni, hogy megváltozzon Magyarországon az emberek szemlélete a kutyatartókról. Az emberek ne utálják a kutyákat. Ezt csak akkor érhetjük el, ha

- összeszedjük a kakit

- megneveljük a kutyánkat, úgy közlekedünk vele, hogy senkit se zavarjunk

- nem engedjük odamenni senkihez kérdés nélkül. Mindenkinek joga van félni ugyanis a kutyáktól


Ha ezeket mindenki betartja, akkor majd nem lesz olyan rossz a vélemény a kutyatartókról, mint most.


Tudom, hogy miről beszélek, mert az én kutyám is allergiás a gyerekekre + hangoskodókra. Egyszerűen nem engedem hozzájuk. Ha kertesben laknék, nyilván benádaznám a kerítést, hogy ne idegesíthessék a kutyát a gyerekek. Meg úgy egyáltalán. Kutyát nem tartok úgy, hogy bárki a távollétemben bedobhat neki akármit, amitől bármi baja lehet. Felelősséggel tartozom a kutyámért, nem?

2013. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Jah mondjuk van egy rövid történetem ami ide kapcsolódik..


Sétálunk kutyán kivételesen van póráz.. Egyszer csak jön anyuka meg a gyerek(7-8körüli). Gyerek gondol egyet és hirtelen megsimogatja a kutyát.. Mondtam neki hogy ilyen ne csináljon, mert az enyém nem valószinű de más kutyája lehet hogy tőböl leharapja a csuklóját egy ilyenért.. Erre anyuka van még felháborodva hogy mit bántjuk a gyerekét, meg hogy ő csak megsimogatta.. Mondtuk hogy lehet simogatni csak esetleg szólni kéne előre.. az lett a vége hogy mi vagyunk a bunkók a gyerek nem csinált semmi rosszat.. a beszélgetésnek ott lett vége mikor megkérdeztem hogy ha a kutya megijed és oda kap akkor ki a hibás? :..

2013. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

Ha olyan a kutya, hogy nem tudni, miként reagálna egy hirtelen gyereksimire, annak ott a szájkosár. Igenis, a kutya gazdájának kell megoldania a kerítést és az utcán sétálást beton biztosra. Akkor nem lesznek ESETEK.

Nálam a közeli kocsma vendégei szerették fitogtatni az erejüket a kerítésen belül balhézó kutyáimmal.A második harapás után, mikor rájöttem az okra, hálót tettem a kerítésre.

2013. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Diesel: az hagyján, hogy gyerek ilyet csinál, de az én kutyáimat rendszeresen kis tizenéves p-csák simogatják kérdezés nélkül:O Mondjuk legalább szokják.


De az a baj, hogy az embereknek alapvetően a kutyákkal vannak ellenérzéseik, és általában őt kiáltják ki bűnbaknak. Én elcsípném a gyerek nyakát, és a szülőkkel is elbeszélgetnék, hátha lesz hatása, a kerítésre pedig tyúkkerítést (vagy mi a neve:D) tennék meg persze egy 'harapós kutya' táblát, hogy ahogy tudom bebiztosítsam magam.

2013. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is elég nagy bunkóság amikor kérdés nélkül megsimogatják a kutyámat. Attól akadok ki amikor séta közben elkezdenek neki cuppogni, meg magukhoz csalogatják.... Mi még csak most vagyunk összeszokóban, nemrég van nálam, most tanul egyáltalán rendesen sétálni. És amikor ott cuppognak neki nyilván oda megy még, nekem meg jól aláássák a tekintélyemet... Én sem megyek oda valakihez kérdés nélkül megsimogatni a gyerekét...
2013. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!