Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a rosszabb a kiskutyána...

Melyik a rosszabb a kiskutyának: rossz minőségű kölyöktáp vagy jó minőségű felnőtt táp?

Figyelt kérdés
Szüleim új kiskutyájuknak Friskies kölyök tápot vettek, hiába volt minden fülrágás, órákig dumáltam, hogy reklám, marketing, sz-r minőség, de mintha a falnak beszélnék. Már túl vagyok ezen, semmit nem ér a beszéd. Ha én adok a kiskutyának enni, akkor a saját kutyáim jó minőségű tápjából kap (Josera High Energy vagy Dog Chow Active Dog), ez a legtöbb, amit tudok tenni. Ez jobb vagy rosszabb, mint a kölyök Friskies? Kérem a személyeskedést a szüleim minősítését mellőzzük. Köszönöm.

2013. febr. 8. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
alapjában itt eldöntedő kérdés az hogy melyikben van több fehérje,kálcium foszfor arány és melyikben van keveseb nyersrost,több vitamin.
2013. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
8%

A felnőtt tápot mellőz, amíg a kutya 1 éves nem lesz! A Friskies pedig elég jó minőségű! Nyilván nem olyan jó, mint a Hill's de nem olyan rossz és bizonytalan, mint a tesco-s és egyéb márkátlan valamik.

Egy kölyöknek más tápanyagokra, vitaminokra van szüksége, mint egy felnőtt kutyának. A felnőtt eledelekben sok calcium van, ami egy kiskutyára nézve ártalmas lehet!

2013. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az biztos, hogy nem ártalmas neki a kalcium, mert szegénykémnek még külön adni is kell. (Eszi a vakolatot, a kavicsokat, és az egyik hátsó lábára nem lép rá rendesen. Hétfn mutatjuk meg dokinak, de szerintem 99 %, hogy kalciumhiány).
2013. febr. 8. 21:41
 4/10 anonim ***** válasza:
milyen kutya mert az sem mindegy egy argentin dog és a vizsla között azért van különbség de a friskies táp azért nem tescos minőség
2013. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pont egy vizsla:) Egyik kedves gyik tagtól priviben jó tippet kaptam: ha én etetek, husit és riszt kap, az tuti jó lesz neki.
2013. febr. 8. 21:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Ügye milyen gáz amikor itt tudjuk osztani az észt, de a saját környezetünkben meg nem tudjuk mert szembesülünk azzal a buta hozzáállással amivel itt küzdünk nap mint nap?:)

De a tápanyag arányokat tekintve inkább a kölyöktáp.

De szerintem a legjobb megoldás az lenne hogy amint elfogyott a friszkíz (vagy odaadod valakinek), veszel egy minőségibb nagyobb mennyiségűt és akkor kénytelenek lesznek azt használni.

2013. febr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A Friskies nem jó minőség (Gabonafélék (4% kukorica), Hús és állati származékok (4% csirke), Növényi fehérjekivonatok, Olajok és zsírok, Növényi

eredetű származékok, Különféle cukrok, ásványi anyagok, Zöldségek (0,5% zöldség)) viszont kb. 9000/15 kg. Ennyiért már kapsz Britet is. Vegyél egy kis adagot, ha beválik, rendelj 15 kilót, kidobni csak nem fogják.

2013. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én inkább egy kis húst vennék (pl. csirke-farhát, nyesedék) és azzal egészíteném ki a kajáját. A Friskiesben édes kevés a jó minőségű, állati fehérje. Vagy még hozzá esetleg hetente pár alkalommal főtt tojás.
2013. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Wintersunset jó ötletet írt, a Brit olcsóbb gyakorlatilag, mint az, én ezt is fegyverként használnám. Rámutatnék nekik, hogy marha drágán veszik a kukoricát.
2013. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A két variáció közül pedig egyértelműen a jó minőségű felnőtt táp a jobb. A Friskies egy hulladék, ilyet semmilyen kutyának nem adnék.
2013. febr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!