Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák értik azt amit...

A kutyák értik azt amit mondunk, vagy fel tudják fogni?

Figyelt kérdés

Mikor valaki mesél beszél a kutyájának az megérti hogy miről van szó.

Mikor pl hazahozol egy kiskutyát, mondod neki hogy ez lesz az új házat és itt fogsz lakni érti és fel tudja fogni?



2013. febr. 9. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugyan azt nem érti, hogy mit mondasz, de biztos megérzi, hogy mit kb mit mondasz neki. A hangsúlyból tud inkább tájékozódni. Nekem magyar vizslám volt, hát ő nagyon okos kutya volt, már szinte beszélt, mikor örült valaminek:)Szerintem legtöbbször nagyjából értette azt amit mondtam neki. :)
2013. febr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem érti, hogy is érthetné?

Bizonyos szavakat, kifejezéseket összeköt bizonyos cselekvésekkel, dolgokkal, így tanul. Ettől függetlenül én is pofázok néha a kutyának, ő meg néz rám hülyén, hogy na most ez meg mit akar tőlem? :)

2013. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem érti az emberi nyelvet. Ha értené, akkor nem okozna nehézséget a kommunikáció a nevelésükben, nem kéne az engedetlen kutyával dominancia gyakorlatokat csinálni, nem kéne a klikker és egyáltalán, nem kellene jutalomfalattal tanítani, mert elmagyarázhatnád a kutyának, hogy mit vársz tőle.


A kutyák a hangsúlyból sokat értenek. De ha azt mondod neki kedvesen: úgy utállak, hogy dögölnél meg, hadd kaparhassalak már el - nos, akkor ő azt fogja hinni, hogy valami szépet mondtál neki. Szóval a hangsúly, a hanghordozás a lényeg, ezekből a kutya elég jól ért - akárcsak a mimikánkból, a testtartásunkból. Ha belegondolsz, ez is elképesztő, hogy képesek ennyi mindent felfogni egy teljesen más, függőleges elrendezésű élőlény testéből és ugyancsak teljesen más hangjából információkat nyerni, s tulajdonképpen elég sikeresen kommunikálni.

2013. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A hangunkból veszik ki az ül, fekszik stb ezt megtanulja de ha szidjuk vagy dicsérjük azt nem értik. Egyszer anyám tesztelte a kutyámat(szegényke már meghalt R.I.P) olyan hangszínen szidta a kutyát mintha dicsérni nagyon büszke volt a kutya mint ha valami jót tett volna :D
2013. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzá tennék a fent leírt válaszokhoz, hogy a kutya és az ember kommunikációjának csupán csak 10% a verbális (hangsúly, vezényszavak). A többi mind a testbeszéd (úgy 60%) és az arc mimika. Így nem célszerű verbálisan kommunikálni a kutyával. Persze az ember nehezen áll át ebből.
2013. febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak szavak, mondatok amiket össze kapcsol a cselekvéssel, de alapvetően a hangsúlyokat, a hanglejtéseket 'érti'. Pl. : feljövünk sétából, leveszem a pórázt, és mondom neki hogy menj a fürdőbe, és bemegy... Ezt minden séta után, mióta nálunk van. Ugye ezt érti, mert ez egy berögzült dolog. Sok ilyen van amit megért, vagy is inkább megszokott, berögzült dolog, de alapvetően nem értik az emberi beszédet. Én is szoktam neki dumálni, van hogy figyel hogy most mi lesz akkor, van hogy le sem sz@rja. :D
2013. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!