Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanitani egy...

Hogyan lehet megtanitani egy kiskutyusnak hogy ne a helyére (garázsba) kakiljon hanem kint az udvaron?

Figyelt kérdés
Nappal általában kint van de este bezárjuk és mindig akkor kakil.
2009. szept. 5. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tanítottam meg a kis németjuhászomat,hogy amikor a garázsba kakilt vagy pisilt odahívtam és mondtam neki, hogy nem! ha kakilt akkor is odahívtam és mondtam hogy nem ,csak még rá csaptam a fenekére. Aztán ha láttam,hogy kakilnia kell, kizavartam a garázsból és az udvarra kakilt,nos akkor megdicsértem. ezt 2-3x szor el kell játszani és megtanulja. Azóta az udvaron mindig egy helyre piszkít,(kakil) nagyon büszke is vagyok rá. Sok sikert kívánok
2009. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát mivel kiskutya és nekik gyors még olyankor az anyagcseréjük ezért többször végzik el a dolgukat, vagy késztetést éreznek rá. Nos mivel nektek be van zárva egész éjjelre nem csoda, hogy oda csinál. Bár csak idő kell hozzá és meg lásd nem fog odacsinálni. Inkább visszatartsa mint sem arra a helyre csináljon ahol alszik. Ez ugyanúgy mint a kutyaólnál, ha a kutya benne alszik, nem csinál be.

Nekem a goldenem amikor még bent volt a házban, bent aludt velem a szobámban az ágyam mellett. Egy hét se kellett, de a szobámba nem csinált be. Igaz amint kinyitottam az ajtaját a szobámnak rögtön rohant és a folyóson kakilt vagy pisilt :P, de a szobába azóta se:D. Persze volt, hogy hajnali kettőkor mentem ki vele az udvarra, mert jelzett, hogy "Hé gazdi, ki kellene mennem, ha nem akarsz koszt!"

2009. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt a helyet, ahova piszkol, próbáld minél többször és minél alaposabban takarítani (pl. Domestossal), hogy ne érezze a helyet. Próbáld kihordani ahányszor csak tudod, ha kint megszokna egy helyet, akkor odajárna utána. Persze ha még kölyök, akkor nincs minden veszve :)
2009. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!