Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálják ezt? :D

Miért csinálják ezt? :D

Figyelt kérdés

van egy kutyám leginkább kotorék ebre hasonlit, de keverék. van a környéken egy másik kutya, ő beagle és nagyon jóba vannak, órákat tudnak játszani.


viszont van egy furcsa szokások:


mikor meglátják egy mást lemerevednek, az enyém majdnem lapul mint egy macska szokott a zsákmányra ugrás előtt, a beagle meg olyan pózba vágja magát mint a rajzfilmekben mikor megtalálja a zsákmányt... hiába szólunk hozzájuk vagy valami csak bámulnak egymásra kb 1-2 percig, aztán rohannak egymáshoz, orr szimat, melső mancs le segg föl, és már megy is a játék...


van egy harmadik kutya akivel szintén jóban vannak, azzal is ezt csinálják csak az a kutyus nem vágja magát pózba csak "vigyázba" állva néz


2013. febr. 9. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem méregetik egymást hogy a másik benne van-e a játékban, és várják hogy melyik kezdi el a játékot. Aranyosak lehetnek :) Az én "fiúm" toporzékolni szokott a lánynak.
2013. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez jellemző a kutyákra. Az enyéim is szokták ezt. :) Levadásszák a másik kutyát, mielőtt elkezdik a birkózást. De persze ez is csak játék. Én arra gondolok, hogy mikor másik kutyával találkoznak, azért van egy kis feszkó bennük. Mivel nem egy falkán belüliek, hiába akkora pajtások, mégis mindig van némi óvatosság eleinte a másikkal szemben és ezt a stresszet ezzel a játékos, kicsit feszült viselkedéssel oldják ki.
2013. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit a 2. válaszoló írt, szerintem is ez lehet.

Mivel a kutyáknak is változó a hangulatuk (nem mindig akarnak játszani mondjuk), ezért nem rohanják le csak úgy egymást, felmérik mindig a terepet. Ez nem gond, sok kutya sajna egyből lerohanja a másik "terepszemle" nélkül és ebből aztán lehet nagy vita...

2013. febr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!