Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért megy el olyan messzire...

Miért megy el olyan messzire tőlem?

Figyelt kérdés
Amikor elengedem a kutyám (11 hónapos) mindig nagyon messzire megy el kb. olyan 30 méterre. Ez normális vagy azért csinálja mert nem kötődik hozzám eléggé? Mit tegyek hogy jobban kötődjön?
2013. febr. 9. 19:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%

ha azt akarod, hogy melletted legyen miért engeded el?

szerintem normális amúgy, nekem panelba van egy labradorom napi 4 séta ebből 3 egészségügyi és 1 ami olyan 2 órás, akkor kiviszem hátra egy pusztás erdős részre és ott szaladgál ahogy jólesik neki, van amikor nagyon messze van de szólni sem kell neki mert észreveszi h hoppá messze vagyok és akkor közelebb jön!

2013. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
48%
És ez baj? Nekem is marha messzire elmegy a huskym, ha sok energiája van, és? Mit idegesítse ezen az ember magát, a kutya nem csinál rosszat, élvezi a sétát. Ha amúgy behívható, és irányváltásokkor követ, figyel, akkor szerintem nem gond.
2013. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Ez baj szerintem. Pont mai példa. Kint voltunk sétáltatni 3 menhelyes kutyával. A mieink pórázon. Jön egy kutya, gazdi mögötte vagy 50 méterre... Kezdhettünk ordibálni, hogy fogja már meg a kutyát, mert lehet, hogy az ő kutyája szelíd, de a mieink meg épp szocializálódnak. És amikor már lassan hallótávolságon kívül van a gazda, rohadt nehéz vele kommunikálni. Szerintem az alap, hogy olyan távolságra legyen a kutya, hogy tényleg azonnal be lehessen hívni, és ahonnan a gazda közbe tud lépni, ha gond van.
2013. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó: ahol kutya van, gondolom alap, hogy a másik gazdi is előbb behívja a kutyát. Legalábbis én sosem engedem a huskymat más kutyához kéretlenül, és a távol nyargalászása ellenére meglepően jól behívható.
2013. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

hát az enyém nem megy el kb. 5 méternél messzebb. szeretem a tudatot hogy legyen olyan távolságra hogy azonnal lehessen reagálni ha valami van. enyém is gyönyörűen behívható ennek ellenére ha pl. a kutyám messze és valami kóbor kutya is széntén messze akkor hiába hívom be, ha ezzel pont a kóbor kutya figyelmét felhívom a kutyámra. azért az sem mindegy hogy lévén kutya, sose lehet tudni mi vonja el a figyelmét és ha karnyújtásnyira van könnyebben ki tudom zökkenteni ha pl. "ráfeszül" valamire. nem tudom, de én tényleg jobb szeretem hogy szinte már lábnál legyen. 5-10 méteres körzetben is bőven ki tudja magát rohangászni főleg ha apportozunk.


sajnos a kérdezőnek erre nem biztos hogy tudok válaszolni. az enyém már a kezdetektől úgy lett nevelve hogy pár méternél messzebb ment már rászóltam hogy hova megy. így ezt megszokta és nem is megy egyáltalán messzire, ha mégis megfeledkezik magáról és látom hogy a szokottnál egy picit is messzebb kerül rászólok hogy hova mész , ilyenkor megáll megvár jön is a simi dicséret. van amikor nem rászólok hanem odahívom. amúgy azért is szeretem hogy ilyen közel van mert ha messzirew szaladna nem biztos hogy észrevenném ha bármi xar t bekajálna (egy gyors falást messziről ki vesz észre őszintén?), mérget ne adj isten, akármit.

2013. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
ha első szóra fordul, és megy vissza, akkor nincs ezzel semmi baj.
2013. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Igazából mind a két nézetben van valami. Én azt vettem észre, hogy általában az olyan kutyák nem mennek messzire, akik amúgy is mindig megadják magukat ha rájuk ugat a másik stb. Akik nagyon bújósak. (ez persze nem rossz tulajdonság)


Én szeretem elengedni, persze nekem is volt már olyan, a Városligetben, hogy egy pillanatra megijedtem, hogy Úristen, egy másik kutya után fog rohanni az enyém, de akkor nagyon meglepődtem, hogy rá se szóltam és magától megállt, hátra nézett rám és visszajött. (na akkor nagyon büszke voltam rá, menhelyes volt és neki ez kicsit nehezebben megy)


De azóta jobban odafigyelek erre, nem akarom, hogy összeszedjen valamit, vagy balhézzon egy másik kutyával (akárki is kezdte azt).


Látó távolságon kívül sose szokott menni, ha nem a semmi közepén vagyunk, akkor 10-15 méternél nem is engedem messzebbre. Akkor sem, ha másik kutyával játszanak. De sajna így is volt már olyan, hogy valaki befordult a sarkon egy fifikével, és az én kutyámat vette célba...

2013. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Szilvi & Argos ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen terepen vagytok. Lakótelepen, kertvárosban, utcán a 30 méter sok, ha forgalmas helyen vagytok. Azonban ha egy mezőn, nagy parkban, egyéb nyílt helyen vagytok, akkor 30-60 méter nem gáz, HA a kutya megállítható és/vagy visszahívható!!!


Kertvárosban és lakótelepen a kutyám le szokott maradni akár 20-30 métert is, HA HAGYOM...ha forgalmas a környék, akkor vagy bevárom, vagy továbbhívom/továbbküldöm.

Duna parton, parkban van, hogy elfut 60-70 méterre, vagy ha varjakat kerget (magától, vagy biztatásra), akkor akár 100-200 méterre is elfut...de belátható terepen!!! Ha jönnek kutyával, akkor lassít, és vissza-visszanéz rám és lassan közelít hozzájuk...ilyenkor sokszor nem elég egy hívás, de MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT meg tudom állítani és be tudom hívni...ez alap!!!!!!!

Madárkergetésnél volt, hogy látótávon kívül ment, de idegen kutyához nem ment oda.


Tehát: Hol sétáltok? Ha irányt váltasz, ha hívod, akkor jön feléd? Kutyák esetén is be tudod hívni?? Ha igennel válaszolhatsz, akkor semmi gáz :)

2013. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%
4-esnek: engem kimondottan zavarna, ha a kutyámat csak 5 méteres környezetben tudnám irányítani. Azért vagyok a gazdája, hogy 50 vagy 100 méterre is hallgasson rám. Múltkor jó messzire elment az egyikük bandázni más kutyákkal, közel volt az úthoz egy hangos 'hello'-ra már vágtázott vissza 5 kutya közül. Szerintem ne az tartsa őt vissza az engedetlenségtől, hogy messze van, hanem hogy tisztel. És nem egy kimondottan jól nevelt, patent kutyáról van szó.
2013. febr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
tudod, felénk elég sok a kóbor kutya és ha jó száz méterre egy ilyen nekiesik az enyémnek akkor cseszhetem azt is hogy az enyém nevelt vagy sem. és rohanhatok mire meg odaérek ki tudja mi vár. ne haragudj de egy zárt térbe ahol már megszokott kutyákkal bandázhat a kutyám valószínű engem sem zavarna az ha kilóméterekre is megy el mert nyilván az enyém is első szóra visszajön. de mi nem a kutyafuttatóba járunk és nem is belátható a környék nem egy sík elkerített akármi, így már bocsánat de elvárom hogy amíg nem pásztáztam végig a terepet a kutyám ne menjen el messzire. nevetséges részedről hogy azzal jössz hogy a kutyád milyen nevelt ugyanakkor nem tudom mit tennél ha egy bizonyos területen bő 100 méterre tőled hirtelen rárongyolna egy kóbor állat a kutyádra. NEM ATTÓL NEVELT AZ ENYÉM MERT NEM MEREM ELENGEDNI MESSZEBB HANEM ATTÓL MERT HA ÉN ARRA NEM ADOK PARANCSOT NEM ROHAN LE A TÉRKÉPRŐL. SZERINTEM MÁRPEDIG EZ TISZTELET. NEM BESZÉLVE ARRÓL HOGY VÉLEMÉNYEM SZERINT (ÉS SOK MÁS KIKÉPZŐ SZERINT IS) HA A KUTYA ILYEN SZINTEN FIGYEL RÁD AKKOR PONTOSAN HOGY TISZTEL, HISZEN NINCSEN RAJTA A PÓRÁZ, SZALADHATNA KI A VILÁGBÓL HA ÚGY TETSZIK NEKI!
2013. febr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!