Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak vele?...

Most mit csináljak vele? Nagyon makacs.

Figyelt kérdés
biagle foxi keverékemet próbáltam arra tanítani h sétáltatás közben ha szólok neki hallgasson a nevére, jöjjön oda hozzám. persze pórázon volt. párszor szóltam neki úgy h leguggoltam és akk odajött hozzám, akk kapott egy falat szalámit. de az esti sétáltatásnál már azt csinálta h ha nem guggolok le akk nem jön oda, mert akk nem kap semmit csak símogatást. milyen módszert ajánlatok nekem ?
2013. febr. 9. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A behívás tekintély alapú. A jutalomfalat jó, hogy megtanulja, ha bemegy hozzád, akkor jutalom lesz, de alapvetően nem fog megfelelő behívhatóságot eredményezni.

A beagle is és a foxi is kemény fajta, első kutyának, kezdő, tapasztalatlan gazdának nagyon nem ajánlott! Ha nem tudod, hogyan kell kellő tekintélyt szerezned, keress fel egy jó kutyasulit, ahol első sorban a kapcsolatotokon van a hangsúly, ennél fogva a behíváson is persze. Vagyis olyan sulit, ahol minden foglalkozás főleg póráz nélkül, szabadon zajlik.

2013. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Mióta tanítod? Ez egy hosszú folyamat, sok türelmet igényel. Én nem szoktam legugolni hozzá. Soha nem is gugoltam. Egyszerűen csak oda hívom, ha magától jött jutifalat. Ha nem akkor finom pórázhúzás, amíg oda nem jön de közbe mondom neki hogy gyere. Egyébként behívást elsösorban kertbe lakásba gyakorold.
2013. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát tegnap kezdtük el ezt a párommal. nagyon örültünk, már nem megy össze vissza ha pórázon van, legtöbbször mellettünk, hallgat a nevére is. de az úgy nem lesz jó h csak akk hallgat a nevére ha legugolok hozzá és tartom a kezem h kap vmit.
2013. febr. 9. 20:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Ó, ez még hosszú folyamat. Próbáljátok ki azt, hogy megmutatjátok a jutit, de nem guggolva, hanem állva.

Egy tipp a falatos jutalmazásra:

Bármi új tanításnál sűrűn kell neki adni a falatot, szinte mindig. Aztán amikor már látod, hogy rögzült a kutyában, akkor már ne adj neki minden alkalommal. És így tudod ezt szépen ritkítani.

Nem a spórolás végett (bár az sem utolsó :D), hanem mert így lesz tekintélyed ill. tekintélyetek a kutya szemében. Izgalmasabb lesz neki teljesíteni bármit, mert nem tudhatja, hogy mikor kap érte nagyobb jutalmat.

Nem butaság, szakkönyvben olvastam. :)

2013. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

A második válaszolóval nem értek egyet, nincs igaza. Kertben, lakásban, vagyis ingerszegény környezetben persze, hogy megy a kutya ha hívják, oda nem kell tekintély! De ha már új szagok, ingerek érik, az a keményebb dió. Attól, hogy otthon szótfogad, még nem fog automatikusan kint, séta során is engedelmeskedni. Vagyis fölösleges ilyet gyakorolni otthon, mint behívás. Ez egyébként sem a tanítás kategória.

A hosszú póráz pedig megint csak fölösleges hülyeség ilyen szempontból. Persze kell, ha nem bízol a kutyádban, de nem fog tőle rendbe jönni a behívhatósága. A kutya nem hülye, tökéletesen tisztában van azzal, hogy mikor van rajta póráz és mikor nem. Rengeteg eset van, mikor hosszú pórázon tökéletesen hallgat a gazdira a kutya, ha lecsatolják, azonnal előjön a szelektív süketség. Viszont nem tud rendesen mozogni sem így, nem tudja levezetni az energiáit pórázon. Akkor inkább már zárt kutyafuttatót, parkot keressetek, ahol biztonságosan el tdjátok engedni.

2013. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, annyiból nem értek veled egyet, hogy azért nem felesleges előtte otthon gyakorolni.


Ugyanis ha kimész vele és őt minden érdekli de rád nem figyel, akkor hiába mondod neki, hogy hozzám.


De ha már ismerős neki a hang, annyit össze tud kapcsolni, hogy ezért otthon ugyan de kapott jutit. Ártani nem árt otthon átvenni. :)

2013. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!