Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát javasoltok?

Milyen kutyafajtát javasoltok?

Figyelt kérdés

Ismerem a kutyafajtákat, és kiskorom óta benne vagyok a kutyázásban. A hét elején úgy tűnik megmérgezték az egyik kutyám, meghalt, így szeretnénk helyette egy másikat.

Sokat gondolkoztam rajta, hogy mi lenne a legalkalmasabb, de most már összezavarodtam.

Amit figyelembe kell vegyek:

- Ahova vinném, ott egy 11 éves herélt német juhász van, ő vele lakna.

- Nagyszüleim könnyen tudjanak bánni vele.

- Nagy/közepes termetű kutya legyen.

- Jó házőrző legyen.

- Könnyen tanuljon, és ne próbálja a határokat kitolni a megengedhető viselkedésben.

- Ha magára marad, akkor ne szökjön.

Gondoltam a menhelyekre/fajtamentőkre is, szét is néztem azok között, amik a környékeimen vannak, de nem találtam kedvemre valót, így ha fajtatisztát tudnátok ajánlani nagyon megköszönném.



2013. febr. 9. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Német dog !!! nekem egy ilyen kutyám van bár kicsit nagy de minden hez alkalmazkodik jó házörző ! parancsokra halgat!!!
2013. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

én tényleg nem akarok kötekedni de ha te kiskorod óta benne vagy a kutyázásba akkor hogy hogy ezeket a dolgokat mégsem tudod?


- Ahova vinném, ott egy 11 éves herélt német juhász van, ő vele lakna. --> ez nem fajta függő, a németh juhásznak jól szocializáltnak kell lennie. a felnőtt hozott kutyának szintén. ha kölyök akkor ez nem mérvadó mivel neki még tanulnia kell , de mindenképp szocializáltnak kell lenni a már meglévő kutyának.



- Nagyszüleim könnyen tudjanak bánni vele. --> szintén nem fajtafüggő. nyugis természetű kutyát kell kiválasztani ami nem domináns. plusz nevelni hogy ne legyen szemtelen pl. a nagyszülőkkel sem. kiskölyökkel már a nagyszülőknek evidens meggyűlhet a baja mert azok szeleburdik.



- Nagy/közepes termetű kutya legyen. --> itt már gond lehet az hogy a nagytestű kutyáknak fontos a mozgás, hacsak nem sikerül egy nyugisabb lustibb típust találni. (kölyöknél ez könnyen lutri lehet..)


- Jó házőrző legyen. --> őrző védő fajták , de hozzájuk kemény kéz és VALÓDI HOZZÁÉRTÉS SZÜKSÉGES. gyakorlatilag viszont egy jó ő.v.-n bármelyik kutyából faraghatnak jó házőrzőt.



- Könnyen tanuljon, és ne próbálja a határokat kitolni a megengedhető viselkedésben. --> bármelyik kutya ezt megpróbálja ha NEM VAGY ELÉGGÉ KÖVETKEZETES ÉS HATÁROZOTT!



- Ha magára marad, akkor ne szökjön. --> szintén nem fajta függő. BÁRMELYIK KUTYA ELSZÖKIK HA NINCS ELEGET FOGLALKOZVA VELE. (azt hiszem ide kell soroljam, az ivaros kanok esetleges időközönkénti szökését a közeli tüzelő szukk miatt)


szóval ezek nem fajtabeli adottságok egy kutyánál (maxi az ő.v-s kritérium) csodakutya nem létezik. foglalkozni kell velük és nevelni. az elvárásaid alapján én mégiscsak azt tanácsolom hogy a menhelyen ezeket mondd el és ott biztosan tudnak ajánlani olyat aki megfelel. ha kölyk kutyát veszel abba rengeteget kell feccölni hogy az elvárásaidnak megfeleljen. plusz nagyon lutri az is hogy később milyenné alakul a jelleme, lehet hogy pl. egy visszafogott kölyök később félőssé válik stb. mindenképp javaslom miután meg lesz a kutya hogy menj el vele suliba hogy az alapokat és minden mást megtanulj.

2013. febr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gondoltam én is rá, csak nem tudom, hogy hogy fogadná azt, hogy egy "szántóföldre" kéne vigyázzon.
2013. febr. 9. 23:11
 4/15 anonim ***** válasza:
jah és mégvalami. az őrző védő fajtákat parancsra tanítják meg, tehát ez nem azt jelenti hogy majd a házat fogja őrizgetni, arra ott a riasztó. persze nem lehetetlen hiszen létezik a territoriális őrzés a kutya részéről de az meg mindenképpen annak a jele hogy nem a gazdi a vezető (hiszen a kutyának kell megvédenie a falkát) ami rengeteg problámát hordozhat önmagában. (neveletlenség, szelektívhallás, élelemféltés stb.)
2013. febr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Annak aki nem akar kötekedni:


Elmondtam, hogy belezavarodtam! De igen, 4 éves koromban kaptam meg az első kutyám, és azóta már a 8. kutyámnál tartok, aki teljes mértékben szocializált.

A kutyafajtákat fejből fújom, és a legtöbb jellemzőjüket is, kijárok a kiállításokra, kutyás környezetekbe vagyok, 9.. ismétlem KILENC éve járok kutyasulikba a kutyáimmal.


A német juhászom teljes mértékben jól szocializált, de azért egy 11 éves német juhászhoz nem fogok berakni egy olyan kutyát aki ha nem vagyok otthon kötekedik vele, elveszi előle a kajáját.


Teljes mértékben fajtafüggő is szerintem, például egy kaukázusit/dobermannt kevésbé nyugodt szívvel vinnék oda, mint egy bernipásztort, hiszen volt is bernink, aki imádta a nagyszüleimet és egy nagy nyugodt medve volt.


Felfogtam, hogy a nagytestű kutyáknak kell a mozgás, a legtöbb kutyám nagytestű volt eddig, egy "szántóföldön" lenne, 3 telekre kéne vigyáznia, bármennyit szaladgálhat, de ki nagyon nem lehetne vinni a kóbor kutyák miatt.


Nem azt mondtam, hogy őrző-védő fajtát akarok, hanem ami ha bejön egy ember a telekre ahhoz nem odafut, és szétnyalogatja, hanem aminek van tekintélye és így az embereknek a fejében sem ötlik meg, hogy ide be kéne menni.

Mindemellett mivel német juhászom van így értek hozzájuk "valamennyire", és egyik ismerősöm őv kutyákat tenyészt, akinek én segítek a kutyák oktatásában.


Felfogtam, hogy bármelyik kutya ezt próbálja, de mint az előbb is mondtam, egy német juhász többet és durvábban próbálkozik, mint például egy puli.

Érdekes, az én kutyáim nem szoktak szórakozni.


Mindenképpen ivartalanítva lenne! És nem a nem foglalkozás miatt lenne bajban a kutya, hanem mert egy betelepített erdő van a kertek mögött, szarvasokkal, őzekkel, vaddisznókkal, így ne akarja kiásni magát, és szétcincálni a vadakat.


Én még ezek után is úgy vagyok ezzel, hogy igen is fajtabeli adottságok is lehetnek, persze vannak kivételek! Mint említettem NEM őv kutyát akarok! Felfogtam, hogy nem létezik csodakutya!

"Néha napján" szoktam velük foglalkozni, és nevelem is őket, sőt mi több, mivel nyáron szeretnénk magunkhoz venni, így ki is járnék nevelni, és a kutyaiskolába is jönne velem! Mint említettem, kilenc éve járok rendszeresen kutyaiskolába! Így már tudom mik az alapok!


Mindezek után, hogy ezt tudod, még mindig nem akarok menhelyi kutyát! Elhiszem, hogy ott csak elmondom, és hogy megmentem egy kiskutya életét, az előző kutyám is gyepmesteris volt, nagy szerencsém volt, hogy megtaláltam!

Szétnéztem, próbáltam, de nem akarok idősebb kutyát, akinek nem tudom a jellemét, nem tudom mitől fél, mitől nem, mi az ami miatt támad.

2013. febr. 9. 23:36
 6/15 anonim ***** válasza:

"A német juhászom teljes mértékben jól szocializált, de azért egy 11 éves német juhászhoz nem fogok berakni egy olyan kutyát aki ha nem vagyok otthon kötekedik vele, elveszi előle a kajáját. "


ha kilenc éve jársz kutyasulikba akkor már pontosan tudnod kellene ha te vagy a vezér akkor te is fogod elrendezni hogy pl. az idős németh juhásznak mindig és mindenkor tisztelet járjon a másik kutyától.


azt is tudnod kellene hogy a kutya alapvetően zsákmányszerző ösztönnel rendelkezik ami azt jelenti hogy bármelyik ráronygolhat a vadakra ha ez nincsen alaposan kinevelve belőle.


tudnod kellene továbbá azt is hogy ha egy kutya (fajtától függetlenül) dominánsabb jellem akkor mindenképpen feszegetni fogja a határokat mert biztos akar lenni affelől hogy valóban meg e állod a helyed vezetőként. vagy épp azért mert úgy érzi nem állod meg megfelelően a helyedet vezetőként.


és tényleg nem kötekedésből megintcsak de ezek után pedig nem értem hogy a tapasztalataid alapján és a szakmabelieket megkérdezve hogyan nem találtál számodra megfelelő fajtát és miért kell a gyik-en megkérdezned ilyet. én 100x jobban adnék kiképzők véleményére mint itt olyanokra akik az épp aktuális fajta kutyájukat írják mert esetleg épp az illik a leírásodra.

2013. febr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tudod beszéltem a kiképzőimmel, de kíváncsi lehetek más emberek véleményére is!

Próbálj meg annyi feltételhez jó kutyát találni, amennyiről én jelenlegi állapotomban tudok! Mivel a negyedét se írtam le mindannak, amit én a szemem előtt kell tartsak!

Ha annyira értesz mindenhez, átadom a lehetőséget, mivel én "nem értek" a kutyákhoz! Eljöhetsz megoldani a problémákat, élheted nyugodtan az életemet!

Érdekes, hogy én nyugodtan is el tudom mondani az emberenek a dolgokat, hogy mit csináljak a kutyáikkal, hogy milyen kutyát ajánlok nekik, mert megnézem az ő szemszögét is, hogy ennek a hülyének nem csak annyi baja lehet, hogy szarás után kitörölje a seggét!

Tudod.. Neked is hatalmas időd lehet, hogy foglmad sincs miről beszélek, de te mégis lököd a dumát úgy, hogy azt se tudod épp kin gázolsz keresztül!

El lehet felejteni ezt a kérdést! Mindig rájövök, hogy itt hülyeség érdeklődni, mivel itt olyan emberek vannak, akik főleg ebben élik ki magukat, és mindenben és mindenkiben csak a rosszat keresik, közbe fogalmuk sincs semmiről!

2013. febr. 10. 00:20
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
komondor.kedves,okos,örző-védő,jól kijön más állatokkal.
2013. febr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális választ! :)
2013. febr. 10. 00:45
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Őrzésre nem őrző-védő fajta kell, hanem pásztorkutya: komondor vagy kuvasz. Olvass utána a fajtának. A pásztorkutyák azonban a 2. és az 5. pontban nem felelnek meg, mert szigorú (ami nem egyenlő az erőszakos) nevelést igényelnek.
2013. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!