Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár tippet kaphatnék, hogy jó...

Pár tippet kaphatnék, hogy jó kutya legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy hamarosan 4 éves, német vizsla kutyám (kan).Kollégiumba voltam, és azóta nem igen volt sétáltatva, de azelőtt rendes nyakörves pórázon vittem sétálni (hörgött, fuldokolt, de mégis húzott) ajánlották a hámot, hát a hámmal is húz (a héten vettem neki) de most már más kutyákat megugat séta közben (a kerítésen belül lévőket, és volt egy Golden retriever(kan) aki velünk szembe jött, ugyancsak megugatta) Hiába szólok rá határozottan, nem figyel rá. Ami meglepő,hogy a kerítésen belül szót fogad. 1x szólok jön és csinálja amire megkérem (nem egy "okos" kutya, ülni, pacsit adni, maradni tud "csak")-tudom én nem tanítottam meg rá.


Volt, hogy elvittem volna sétálni, de kiszaladt az udvarról (pont jöttek haza), fél falut körbefutotta, akkor is hiába hívtam, kajával se bírtam visszacsalni, amint közelebb értem elszaladt, közbe más kerítésen belül lévő kutyáknak akart nekimenni, ugatott, ha meg elkaptam a grabancánál hogy rárakjam a pórázt, akkor morgott.


Próbáltam, már azt a módszert amikor húz, akkor megfordulok lépek pár lépést,de amint megfordulok, akkor a másik oldalra húz, ha megint, akkor arra húz.


+) Ha játszik a labdával, lefekszik és előtte van,de ha nyúlok érte, "Kérem" akkor morog.

Valószínűleg lehet már, hogy szerepet játszik, de még "szűz".


Válasz minőségétől jár a kéz! Afféle válaszokra nem vagyok kíváncsi, hogy már késő. Mért nem neveltem meg hamarabb stb.. Előre is köszönöm segítő válaszokat


2013. febr. 10. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő, sosem késő elkezdeni, rendes vagy, hogy szeretnél foglalkozni vele. Csak ez nem ilyen egyszerű, valószínűleg összetett a probléma, ezért javasolnék kutyasulit. A sétáláshoz annyit tudok írni, hogy rakj rá egy egysoros fojtót, és mihelyst a térded vonalánál előbbre kerül, fordulj vele határozottan, keményen, akár repülhet is utánad a kutya. Ha ezt következetesen csinálod, pár nap és szépen fog menni a séta. Sok sikert!
2013. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp kutyasuli! Olyan, ahol kifejezetten a problémás esetekkel is foglalkoznak és ahol a kutya-gazda viszony áll az előtérben.

Csak a pórázos séták nem elegendőek neki, napi kellő szabad mozgásra is szüksége van. Ezt persze még nem tudod megoldani, de egy megfelelő iskolában segítenek elérni ezt a célt is. Szellemileg is le kell fárasztanod naponta, tanítsd, gyakorolj vele minél többet, akár otthon, akár a séták során.

Az, hogy otthon "működik" a kutya, kint pedig nem, egyáltalán nem furcsa. Otthon ingerszegény környezetben van, örül, hogy foglalkozol vele. Ez kellő tekintéllyel, tudással a hátad mögött már kint, séta során is így lesz majd.

A morgás, gazda elleni agresszió a legnagyobb vétség, amit csak elkövethet! Ne hagyd figyelmen kívül! Ha nem teszel hamar valamit, ez könnyen elfajulhat. És a megfelelő szocializációt is be kell pótolni nála, amit oktató, hozzáértő segítsége nélkül megint nem fogsz tudni elérni.

Nagyon javaslom az ivartalanítást is. Van esély rá, hogy utána nyugodtabb, könnyebben kezelhető lesz.

2013. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1) Az egysoros folytónyakörves "trükköt" is próbáltam, de hírtelen hátra lép, és kibújik, innen meg megy a macska-egér játék (közeledek felé, elszalad, közbe ugat a többi kutyának), de mindenképp kipróbálom, hogy közbe rajta van a hám (olyan célból, hogy ha kibújna se szaladjon sehova)


2) A kertben foglalkoztam vele, próbálom a labdás játékokat előtérbe helyezni, minél többet fusson, és fáradjon le. A véleményem szerint is elég súlyos dolog, ha rám morog, de mit tegyek? Sokszor kihoz a sodromból és lekevernék neki egyet, de tudom ez nem megoldás. Ha határozottan mondom, neki "NEM!" se foglalkozik vele.


Ui: Most értünk haza a sétából. Nagyszerűen indultunk, bár amint meglátta a tegnapi kutyát akivel agresszíven ugatott, egyből megváltozott, húzta a pórázt továbbra is. Egy darabig bírom tartani, de az én karom is véges, elzsibbad. Bal oldalt vezetem, és húzza, így meg srégen megy, számtalanszor az én lábamra lépve.


Holnapi nap mindenképp kipróbálom amit ma tőletek "tanultam".

2013. febr. 10. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!