Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadjam?

Örökbe fogadjam?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok szüleimmel élek.

Van egy lassan 2éves kan csivavám

Tudomást szereztünk hogy van egy csivava a városomban akitől szeretnének megszabadulni,4éves szuka!

Elvileg bántják is, és pl nem szobatiszta, nem játékos hanem visszahúzódó, teljesen az enyém ellentéte!

Már meg is néztük, ők az 3. gazdája, szegény kézről kézre járhatott, először 25.000ftért akarták adni, aztán lement, 20ezer, majd 10 ezer és aztán már oda adja 5ezerért is! Még gondolkodok, a szüleim is bele egyeznek, és én is hajlok rá. Ti mit tennétek??

Tudom sokan nem szeretik ezt a fajtát, szóval ezt el kellene felejteni, hogy csivava, nem ennek tudatában válaszolni.


2013. febr. 10. 12:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha mindent meg tudtok adni neki, amire szüksége van, szerintem ne habozz! Annak a kiskutyának szerető gazdira van szüksége, és valószínűleg azért annyira magába forduló, mert nem úgy bánnak vele, ahogy kellene. Nekik is van lelkük, szóval szerintem a sok gazdaváltás is megviselte. Hogyha lesz társa és úgy bántok majd vele, mint egy hercegnővel, akkor lehet játékosabb lesz, mint a másik. De, ha nem az sem baj, hiszen ha bántották, akkor sokkal hálásabb lesz bármelyik állatnál, ha foglalkozol vele.
2013. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutya családban él, lakásban, olyan nagy nem lehet a baj, amit következetes neveléssel ne lehetne megoldani. Ennél sokkal rosszabb állapotban lévő kutyák is rehabilitálhatóak, sokszor szakmai segítség nélkül is.


Én azt mondom, hogy ha a család is beleegyezik, hozzátok el a kutyát, de csak akkor, ha biztosak vagytok abban, hogy mindent megtesztek érte, mert arra semmi szükség, hogy kisebb problémák, félénkség, lakásba bepiszkítás miatt újra gazdát kelljen keresni neki.


Általánosan elmondható, hogy néhány nap, maximum néhány hét alatt a legfélénkebb kutya is felenged, főleg ha van kutyatársasága. Az sem kizárt, hogy másnap már együtt fognak játszani.

2013. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, miért ne? Én is ötezerért mentettem a második kutyámat 'remek' körülmények közül. Voltak vele gondok, de sosem bántam meg, hogy elhoztam, imádom őt.
2013. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A kérdésem még az lenne hogy láttam hogy a nyelve egy picit kin lóg, miééért?? azt nem tudjátok véletlenül??

Szerintem 1 órán belül el is hozom! :)

2013. febr. 10. 12:51
 5/18 A kérdező kommentje:

most olvastam hogy ez lehet agyvérzés miatt is... :O ? ha volt neki feltehetőleg akkor ez a későbbikben okozhat nekem gondot??

Nem szeretném azt hogy magamhoz veszem megszeretem és elpusztul pár hónap múlva.

2013. febr. 10. 13:01
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha örökbe fogadod, akkor készülj fel, hogy valószínűleg hetek munkája lesz helyre hozni, amit az évek alatt elrontottak. Nem lebeszélni akarlak róla, ne értsd félre, csak felkészíteni, hogy ne keseredj el, ha nem lesz egy-kettőre eredmény.
2013. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha fotón láttad, hogy kilóg nyelve fel tudnád tölteni esetleg? Valószínűleg csak harapáshiba, ne ijedj meg.


Hozzánk egyszer bekerült egy szaporító által kirakott angol bulldog, szörnyű állapotban, kiszáradva, az ő nyelve is kinn volt, teljesen el volt lilulva, kiszáradva. Ahogy rendbejött a kutya, be tudta húzni.

2013. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy agyvérzése van. A mi yorkienknek is gyakran kilóg a nyelve hegye és makk egészséges, harapáshibája sincsen.
2013. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Élőben láttam! Nem sokára megyek érte, és írok minden fejleményt
2013. febr. 10. 13:15
 10/18 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél szerintem. Majd irj hogy mi van veletek:-)
2013. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!