Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legolcsóbb kutyafajták?

Melyek a legolcsóbb kutyafajták?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki támadna leszögezném, hogy tenyésztőtől szeretnék kutyát venni. Pénzünk is van, szóval nem ezért szeretnék "olcsó" kutyát. Kertes házban lakunk nagy kerttel. Szóval kinti, benti tartás is szóbajöhet (-> a méret nem lényeg). Kutyás tapasztalatom is van, és rengeteg kutyafajta tetszik.

Akkor most jön a bibi: A szüleim szerint felesleges százezreket kidobni egy kutyáért. Hiába érvelek, hiába mutatok nekik weboldalakat, ahol erről van szó, egyszerűen nem akarnak tudomást venni a szaporított és a tenyésztett kutyák különbségeiről. Persze okés lenne a dolog, hozzunk menhelyről, de nem... Ők szaporítótól vesznek. Amúgy semmi mással nincsen probléma, a nevelés is rendben van. Csak ez az egy dolog. :/

Ezért szeretnék olyan kutyát, ami tenyésztőnél sem túl drága, mert ha legalább eljönnének a tenyésztőhöz, és ő érvelne, lehet hallgatnának rá (nekem nincs túl nagy szavam itthon). Max. 100.000 huf, amit adnának kutyáért (de ez nagyon-nagyon max).

Minden segítséget, és értelmes választ szívesen fogadok. :)


2013. febr. 10. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyar kutyafajták között keresgélj, bár nem tudom, van-e olyan, aminek megfelelő a jelleme számotokra. Olvass utána nekik, és úgy dönts.
2013. febr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A magyar kutyafajták tényleg elég olcsóak, például egy mudi a legjobb kennelekből is 50-70 ezerbe kerül. De egyébként 100 ezer nem olyan kevés, a legtöbb fajtában, ami nem olyan ritka, vagy nagyon kicsi/nagyon nagy/nagyon ráncos stb már lehet kapni viszonylag jó kennelekből is. De én azt tanácsolom, ne ez alapján válassz fajtát. Milyen kaliberű kutyák tetszenének?
2013. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 100.000 forintért a legtöbb kutyafajtát meg lehet kapni, normális tenyésztőtől, ha máshogy nem is, hát hobbira.


Inkább azt kellene eldöntenetek, hogy melyik fajta tetszik, melyiknek tudjátok kielégíteni az igényeit és ő is a tiéteket. A következő lépés átnyálazni a kenneleket és érdeklődni a kutyáikról, magáról a fajtáról és természetesen az árukról.

2013. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

nem értem... anyádéknak tökmindegy hogy milyen a kutya kicsi nagy hosszú szőrű rövid szőrű családcentrikus gyerekszerető avgy agresszív, de fajtatiszta legyen meg olcsó? menhelyes dologban miért nincsenek benne? jó nem az illatos útiról kell elhozni a kutyát ahol nem foglalkoznak velük, hanem egy normális menhelyről, ahol ismerik a kutyákat meg foglalkoznak vele és nem adnak ki beteg kutyát és akkor nincs gond...


pl nálunk a menhelyen 4000ft a keverék 6000 a fajtatiszta kutya, de oltva, féregtelenitve, ivartalanitva, cchipeztetve adják... ez igazán nem ár érte, és nagyon szép kutyáik is vannak....

2013. febr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Én is azt mondom mit már előttem elmondtak. A mudi, puli, mudi, és társaik eléggé olcsóak tenyésztőnél is. Ha meg TK nélkül kell hobbi célra akkor még olcsóbbak. Magyar vizslához is hozzá lehet jutni akár már 30-40.000 forintért. Igaz hogy TK nélküliek, de hobbi célra megfelelnek.
2013. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Először érdemes egy körülbelüli képet kialakítanod a kutyusról (nagyság, szőrhossz, temperamentum...) utána pedig ezeken a kategóriákon belül keresgélni valamit.


Nekem egy 2 éves németjuhászom van, őt nem tenyésztőtől vásároltam, 12000 ft-ért. A szukát azért fedeztették, hogy utána ivartalanítani tudják (előtte volt dp szűrésen), a kan pedig egy kiöregedett (7 éves) rendőrkutya volt (szintén szűrt). Az egész alom tökéletes, a született 9 kiskutyából 4-gyel tartom a kapcsolatot is, mind makk egészséges. Igaz, tk nincs, de oltva, féregtelenítve és chippel hoztuk el őket. Ha tenyésztőt nem találsz biztosra, akkor szerintem érdemes esetleg valami ilyesmit is keresni, persze ennek is utána járni, de sokan vannak, akik a kutyust csak azért fedeztetik, mert "jót tesz neki", mielőtt ivartalanítják, ők pedig nem azért csinálják, hogy milliókat kaszáljanak vele (persze itt is van kivétel). Kis odafigyeléssel és leleményességgel szinte bármelyik fajtából találsz ilyent.


Szerintem én olcsón megúsztam és jól jártam. :)

2013. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tömcsy, pont, hogy nem szeretnének szaporítótól kutyát venni.


A hobbi célra azt jelenti, hogy a tenyésztő nem adja oda a törzskönyvet, csak a másolatát, esetleg a kutya tenyésztésre alkalmatlan, kérhetnek ivartalanítást is, így olcsóbb a kölyök. Ez, és a szaporítós, sokszor rossz körülmények között tartott, törzskönyv nélküli ki-tudja-mi-fia-borja teljesen más tészta.

2013. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én legjobban egy szobacirkálónak örülnék. :)

De sok fajta tetszik pl. magyar vizsla, puli, újfundlandi.


Anyuék 50.000 huf-ért olyan szaporított kutyát hoztak, hogy majdnem sírok. Imádom, tényleg egy tündéri kutyus, de hónapokba telt, mire elmúlt a fülatkája, szőre még mindig hullik, és nem tudunk rájönni, hogy miért. :/

De most nem a szüleim bántása a cél, hanem a megoldás.

Köszönöm a hasznos válaszokat. :)

2013. febr. 10. 14:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mond nekik hogy ugyan az lesz a következő kutyával mint a mostani szapissal ha nem még rosszabb. Ha a saját bőrükön tapasztalják már csak rájönnek hogy nem kéne még egy lutri.:)

Egyébként 100 ezerért már tényleg szinte minden fajtából tudsz venni egész jó kennelekből. Tisztázzátok le hogy milyen jellemű/mozgásigényű/termetű kutyust szeretnétek aztán hajrá.

2013. febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!