Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdi és kutya együtt alvása...

Gazdi és kutya együtt alvása az ágyban? Ez minden esetben rossz ötlet, nem?

Figyelt kérdés

Mérettől és fajtától függetlenül nagyon sokan együtt alszanak a kutyájukkal. Holott ezt nem volna szabad, mivel így pont azt érzékeltetik a kutyákkal, hogy nem a gazdik a falkavezérek. No de több felvetésem is van. Ha olyan a lakás, hogy van fotel/kanapé, akkor oda lehet engedni és a hálószobába az ágyra nem? Azzal nem zavarják össze a kutyát?

Plusz: azt tudom, hogy ha rálép a lábadra a kutya, akkor is azt jelzi, hogy ő dominál (amit nem szabad hagyni). De ha az ágyra úgy jön fel, hogy a két gazdi KÖZÉ fekszik, akkor is alomtársnak tekinti őket?

Én sosem engedtem fel a kutyát az ágyra. Ezt be is tartotta mindig, de párom végül csak megengedte neki (le is toltam érte). Végül sikerül megértetni vele, hogy ez miért rossz dolog és most már nem engedi fel ő sem a kutyust. Amíg felengedte, azt vettem észre, hogy nem a lábunkhoz fekszik, hanem közénk. Vagy ha úgy fekszünk, akkor a gödrünkbe. Szóval mindig úgy, hogy velünk vegye körbe magát. Lehet rosszul értelmezem, de ez mégis csak olyan, mintha akkor aludna nyugodtan, ha érzi, hogy körbevesszük. De az is eszembe jutott, hogy ez csak a kicsi korára emlékezteti, mintha az alomtársai lennénk.

Akkor hogy is van ez?



#ágyra engedés #együtt alvás kutyával #faklavezérség
2013. febr. 10. 17:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Nekunk egy nagytestu izomgepunk van. Kicsi kora ota feljohet az agyra, koztunk alszik. A falkavezerseggel semmi gond nincs, sot! Nezd meg a hajlektalan kutyajat! Ok egy falka. Szerintem azert tiltakoznak, mert nem tartjak higienikusnak. Az en kutyam sosem budos, rendszeresen furdetem, tisztan tartom az edenyeit, fekhelyet. Miert ne fekudhetne mellem, mikor szemmel lathatoan ezzel tennem a legboldogabba?
2013. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező!

A kutyát valóban ne célszerű fölengedni az ágyra magunk közé, mert tudnia kell, hogy az a terület a gazdié nem az övé. Ha nem szeretnénk, hogy a kutyus felmenjen a kanapéra, mindig ezt kell neki tanítani. Ha a kutyus nem az ágyban, de a szobában van a gazdival, azzal nincs semmi gond, de az ágyba ne aludjon.

2013. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondták, hogy nem minden esetben rossz. Ha jó a kapcsolatod a kutyával akkor miért ne.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3938837-aludh..

Ezt a lábra rálépőset én nem nagyon veszem komolyan, az én kutyám sokszor ráül a lábamra és úgy hízeleg, de nem veszem észre, hogy domináns lenne.

2013. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem a higiéniáról van szó. Azt szeretem nagyon, ahogy kelteget minket. Snaci és jó nagy szakálla van, irtó aranyos ahogy szaglássza a fejünket, hogy: Na, na, látom már ébren vagytok. :D

Gyerekkoromban se zavart ha megnyalt egy kutya vagy hasonlók. Lakásban van a "gyerek", ápolt, szóval ez részemről rendben.

Csak nem igazán tudom, hogy kinek-minek higgyek mivel eléggé változó az emberek nézőpontja erről. Szakemberek szerint helytelen. De ha úgy látom, hogy a védelmet érzi, akkor szerintem pont, hogy azt kapjuk ezzel vissza, hogy köztünk érzi magát biztonságba.


És lehet butaság de én speciel nyugodtabban, békésebben alszok tudván, hogy ott van. És jó puhi és meleg is. :D Viccet félretéve, nem csak neki kellemes ez.

2013. febr. 10. 17:31
 5/23 A kérdező kommentje:

Ja, még annyi, hogy egyébként nem túr ki minket meg ilyesmi. Sőt, ha rászólok, mindig lemászik. Nem úgy viselkedik, mintha az ő helye lenne. Ha feljön, akkor is jelez előtte, hogy most már szeretne közénk jönni.

Nap közben pedig a helyén fekszik, eszébe se jut, hogy felugráljon.

2013. febr. 10. 17:40
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy előttem is írták, attól függ, milyen a kapcsolatotok. Próbáld ki!

Ha most mindenben szót fogad, egyértelműen te vagy a falkavezér és szeretnéd, ha veletek aludhatna, egy próbát megér. Hamar meglátszik, ha engedetlenebb lesz és újra szükség van a szigorításra!

2013. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nyugodtan megengedném a kutyáimnak, nem ezen fog múlni, hogy a kutya engedelmes-e, hanem hogy éles helyzetben egy lúzer vagy-e, vagy megfelelően a sarkadra tudsz állni. Én azért nem engedem, mert az ágy a barátomé és az enyém, nekünk ez valahogy az intimitásba nem fér bele.
2013. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ha nem akarom, hogy feljöjjön, akkor nem szokott. Köszi a válaszokat, megnyugtattatok. Szeretem hogy velünk alszik, ha nem muszáj, nem zavarnám le. :)
2013. febr. 10. 17:43
 9/23 anonim ***** válasza:

Na most fenn alszik vagy sem...?

Én úgy gondolom, hogy ha a kapcsolatotok megengedi, tisztel, engedelmes, behívható, leküldhető, stb, akkor felmehet. Én is felengedem az enyémet ha olyan kedvem van.

2013. febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Régen nem aludt fent, aztán párom felengedte. Aztán beszéltem vele, hogy ez nem biztos, hogy jó ötlet. Mostanság már le szokta küldeni de ezért akartam megtudakolni, ki mit gondol... hogy ha mégsem gond, maradhat felőlem is.

Amúgy nem azt mondom, hogy mindenre tökéletesen reagál, de apróbb-cseprőbb gond kivételével, jó kutya. Minden helyzetet tekintve, úgy 85-90%-ra mondanám az engedelmességét jelenleg.

2013. febr. 10. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!