Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet ezt az exporto...

Miért nem lehet ezt az exportot végre betiltani? Itthon bezzeg tudnak "szigoritani" (chip, állatőrség, feljelentés ok nélkül stb. ). Szegény kis állatok, a "nagy üzlet" áldozatai.

Figyelt kérdés
[link]

2013. febr. 10. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Az exportot nem lehet betiltani...

Olvastam a témában egy másik cikket, ott azt írták, hogy bár megvan a törvényi háttér, de mindig találnak kiskaput, vagy ahogy itt is írják hamisak a papírok. Amíg van kereslet, addig lesz kínálat is...

2013. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a hatóságaink ismerik ezeknek a borzalmas körülmények között tartott állatoknak "kutyaszaporító" helyét, akkor miért nem büntetik?! Ha egy chipért képesek feljelenteni a gazdikat?! Ja persze, virágzik a korrupció (valaki kiállítja a hamis papírokat, jó sok pénzért).
2013. febr. 10. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne vevő akkor nem lenne árú. Aki egy ilyen pet-shop ban veszi meg a kutyáját annyi pénzért amibe egy garantáltan fajtatiszta egészséges kutya kerül az meg is érdemli amit kap. Ezekben a pet shopokban alapból is szörnyű körülmények vannak nem kell ehhez a szaporító... (tisztelet persze a kivételnek mert én is láttam a spanyoloknál normálisat de a többségben kis ketrecekben voltak a kölyökkutyák nevetségesen drágán, láthatóan nem egészségesen)
2013. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hálistennek, nálunk nem árusíthatnak egyetlen kisállat kereskedésben sem kiskutyákat! Aki fajtatiszta kiskutyát akar, forduljon a tenyésztőkhöz.
2013. febr. 10. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!