Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek hasonló észrevét...

Tyukanyo40 kérdése:

Van valakinek hasonló észrevétele a megújult Brit prémium tápról? Amióta megváltoztatták az összetevőit, hullik a kutyáim szőre.

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy kihagyták belőle a biotint. Sajnos a régebbinek az összetevőit nem ismerem, de tény, hogy azóta nagyon erősen, "vedlés" szinten hullajtják a szőrüket. Észrevételeket várok, más is járt-e ebben a cipőben?

2013. febr. 10. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem vettem észre. Lehet, hogy csak bemeséled magadnak mert éáttad, hogy hiányzik az összetevő belőle. Különben is mindjárt tavasz, vagy csak túlságosan felnyomtad a fűtést, de az is lehet, hogy valami teljesen más baja van.
2013. febr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire zavar, akkor adj neki májat vagy tojássárgáját. Tele vannak biotinnal.
2013. febr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem mesélem be, mert az őszi vedlés óta, egyfolytában hullajtják a szőrüket. Az egyik egy nj, az kinti kutya, a másik kinti-benti, tehát nem a fűtés az oka. Érdekes, de a fedőszőrük hullik, ha belemarkolok, akkor egy maréknyi szőr jön,jött ki belőlük. Állatorvos is megnézte, és Ő mondta,hogy ez nem normális vedlés, mindamellett,hogy nem kopaszodtak meg. Egyértelmű,hogy a biotin elhagyása a gond, mivel mióta tabletta formájában kapják a táp mellé, szinte megszűnt a szőrvesztés.
2013. febr. 11. 11:49
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem nincs vele semmi problémám továbbra sem.
2013. febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, nála az égvilágon semmi gond sincs vele. Nem lehet, hogy valami más okozza a problémát?
2013. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy akkor mitől volt ez...de tény,hogy ennyi szőrt még a vedlésük alatt sem hullajtottak. És nem az alj szőr, hanem a fedőszőrük hullott. Amióta a biotin tablettát adom nekik, szinte semmi jele nincs a szőrhullásnak. Sőt, sokkal puhább, fényesebb lett a szőrük. Amúgy a bőrük egészséges, nem vakaródznak és jele sincs betegségnek. És azt is észrevettem, hogy a megemelt táp adagjuk ellenére, éhesek maradtak, vagyis, szerintem a táp összetétele nem valami jó. A régivel semmi gondom nem volt. Most Joserát rendeltem,remélem az beválik.
2013. febr. 11. 23:38
 7/13 sippara ***** válasza:
Na most ezen elgondolkodtam. Nem adsz nekik esetleg nyers tojást? A biotin hiány (az internet szerint legalábbis) szőr- és bőrproblémákat okoz. Ugyanakkor mi is Brittel etetünk - bár csak november óta - és még nem tapasztaltam szőrhullást (illetve igen, de szánhúzó keverék és vedlik, szóval nem csodálkozom :))
2013. febr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Már elég régóta Brittel etetem a kutyáimat, időnként főtt kaját, és nyers tojást is szoktam adni nekik 2 hetente. Mint írtam, a régivel semmi gondom nem volt, aztán jött az új amit megszakítás nélkül adtam, tehát nem volt táp kihagyás...A kinti-benti kutyámnak világos a szőre, ezért még feltűnőbb volt a szőrvesztése, mint a német juhászomnál,aki csak kinti kutyus. Írtam azt is, hogy nem én állítottam,hogy ez rendellenes, hanem az orvos, akihez chippeltetni vittem. Megnézte a bőrét is, de azzal nem volt gond,viszont a kezében neki is egy maréknyi szőr maradt. Ő mondta,hogy bár változékony az idő, de a kutyának még nem szabadna így vedlenie.Megkérdezte,hogy mivel etetem, és azt mondta,hogy bár a Brit nem tartozik az alsó kategóriájú tápokhoz, de azt javasolja,hogy kiegészítésként adjak neki szőrregenáló vitamint,mivel elképzelhető,hogy a tápban lévő biotin kevés...ekkor néztem meg a zsákot és lám, nemhogy kevés,de nincs is benne:( A Brit honlapján is megnéztem,és tényleg nem találom a felsorolásban.
2013. febr. 13. 23:42
 9/13 sippara ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

Simán lehet a te kutyáidnak nagyobb a biotin szükséglete, ráadásul a nyers tojásfehérje biotint von el a szervezettől, lehet, hogy ezt a régi brit pótolta, a mostani pedig nyilvánvalóan nem, így szerintem simán elképzelhető. Mindenesetre én köszönöm, hogy "szóltál", sose lehet tudni :)

2013. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen:)Remélem,a te kutyádnak nem lesz ilyen problémája. Most a Joserára vagyok kíváncsi, ma jött meg...

Pfff...kicsit csalódott vagyok, már ami a zsákon lévő felsorolást illeti:(

2013. febr. 15. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!