Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassak össze egy...

Hogy szoktassak össze egy három éves kutyát egy kiscicával?

Figyelt kérdés

Ma kaptunk egy kiscicát. Vagyis azért hoztuk el, mert kidobták.

Nekünk van egy három éves kutyánk, keverék. Az anyát tudjuk, hogy spániel.

Öcsémnek az volt a szokása, hogy amikor az utcából áttévedtek hozzánk a macskák /mert azokat is etettem néha/

mindig kiengedte rájuk a kutyát, hogy csináljon rendet.

Aminek az lett a következménye, hogy a kutya nem tűr meg az udvaron egy macskát sem.

Most itt ez a kiscica, szeretnék neki nagyobb teret adni.

Szeretném összeszoktatni a kutyával. De ez nagyon nehéz lesz, mert Beni kutyánk azt gondolja, hogy ő az úr a házban.

Hogy kezdjek hozzá? Van valakinek hasznos ötlete, tanácsa?

Minden segítséget megköszönök.


2013. febr. 11. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha uszítva lett macskára akkor az nagy baj!
2013. febr. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
2013. febr. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a kutya életkora lesz a döntő, hogy hozzá fog szokni a macskához vagy sem! Viszont az súlyos hiba volt, hogy az öcséd más macskára is ráuszította a kutyát. Első körben talán a kutyába bele kéne nevelni, hogy nem ő az úr az házban, nem ő a falkavezér hanem te. Nálunk a következőképpen alakult a szoktatás:

8 éves palotapincsink van.Tavaly nyáron 2 hónapos korában kiscicánk is lett. Mindkettő fiú. Már első naptól kezdve be lett mutatva a kutyának, macska hordozóba elétettünk, persze felügyelet mellett. Aztán a férjem/ ő a falkavezér/ az ölébe vette a kutyát,Egyik kezével a kutya fejét jó erősen tartotta, a másik kezébe a macskát, de úgy hogy ha harap a kutya akkor a kezébe harapjon. Amikor látta, hogy támadni fog a kutya, akkor erélyesen rászólt. Illetve a kutya pofájába ütött(persze nem erősen és nem okozott az állatba kárt.)És azt nap mint eljátszotta, akár napjában többször is. Befogta a kutya száját és a macskát mancsát a kutya orrához dörzsölte. Mára puszi pajtások. A hidegben összebújva alszanak. A kutya azt is elnézi. ha a macska az ő tányérjából eszik. Persze a macska természete is szerepet játszott az összeszoktatásban, mert hamar megmutatta a körmöcskéit a kutyának és a mai napig is, ha kutya sokat szaglássza akkor oda vág neki . De hangsúlyozom: a mi kutyának a macska előtt, soha nem volt más macskákra uszítva!!! Ha a kutya szőre feláll a macska látványára, akkor nem sok esély van, hogy összefognak szokni.

2013. febr. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Le tudod tiltani a kutyát macskákról? Tudod kontrollálni minden helyzetben a kutyádat? Általában tudod irányítani, hallgat rád? Ha ezek nincsenek meg, akkor előbb ezt kell bepótolni. Nagyon ajánlom, hogy keress fel egy kutyasulit, ahol kifejezetten ezekben segítenek.

Ha megfelelő lesz a viszonyod a kutyáddal, már tudni fogsz hozni egy olyan szabályt, hogy nem bánthatja a macskát és be is fogod tudni tartatni ezt. Miután tökéletesen gátoltad a támadását, agresszióját a cica felé, elkezdheted őket össze szoktatni, hogy kommunikáljanak is. Ha megfelelő lenne a kapcsolatod az ebbel, ez 2-3 hónapnál sokkal tovább biztos nem tartana. Így, ha igaz amit írtál, hogy a kutya a főnök és direkt uszítottátok a macskákra, látatlanban is legalább 1 évet jósolok, mire biztonságosan egyedül lehet őket hagyni. Persze ez az egy év úgy, hogy közben keményen dolgozol azon, hogy helyre rakd az elrontott kapcsolatodat a kutyával. Ehhez kelleni fog a suli.

2013. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ha igaz amit írtál, hogy a kutya a főnök és direkt uszítottátok a macskákra,


Ehhez tudni kell, hogy kb két éve egy anyamacska tévedt hozzánk, amely addig vadon élt. Megfogni nem lehetett, de minden nap vittem ki neki enni.

Később már este is, amikor munkából hazaértem, ott várt a kapuban, és ment az edényéhez.

Tavasszal pedig elhozta nekem a kölykeit. Egyik este, amikor hazaértem a munkából, ott várt a kapuban, három kis kölyök cicával.

Ez így ment pár hétig, ott éltek körülöttünk, de a lakásba nem lehetett őket behozni. Megpróbáltam, akkora nyávogást csaptak, hogy inkább kiengedtem őket.

Egyszer csak az anya macska eltűnt, a kiscicák ott maradtak a ház körül. Egyedül én tudtam őket megfogni.

Ebben az időben pusztult el az öcsém kutyája. Megsiratta, a kertben temette el, aminek nem örültem, de nem tudtam ellene tenni.

A macskákat nem szerette.

Később, mikor már úgy gondoltam, hogy nem olyan fájó neki a kutyája elvesztése, hoztam neki egy kutyát, hogy ne legyen egyedül.

Sajnos, rosszul sült el a dolog. Nem szereti a kutyát. Nem foglalkozik vele. Egy idő után észrevettem, hogy, amikor a macskák nyávognak, mert meghallják a hangom, vagy tudják, hogy itthon vagyok, kiengedi rájuk a kutyát, menj, csinálj rendet! felszólítással.

Hiába szóltam rá, vagy mondtam neki, ne csinálja ezt. Én nem vagyok otthon, nem tudom kontrollálni.


A cica már pár napja nálunk van, de Beni kutyánk még nem látta. Egyébként amikor este hazaérek a munkából, nyitom a bejárati ajtót, Beni kutyám már rohan is ki a szobából, és szabályosan átölel a két lábával, nem enged tovább, vele kell foglalkoznom.

Amikor megnyugszik, csak akkor tudok bemenni a szobámba.

Sajnos öcsém továbbra sem szereti, még soha nem láttam, hogy csak úgy spontán megsimogatta volna.

Ezért gondolom azt, hogy a szoktatás hosszú és nehéz lesz.


Nehezen fogja elfogadni, ha egyáltalán képes lesz rá, hogy nem egyedül ő van. De azt tudni kell, hogy amikor a macskáknak viszek ki ennivalót, Beni tudja, hogy az nem az övé. Egy idő után odamegy az ajtóhoz és elkezd körbe-körbe forogni.

Ez nála azt jelenti, hogy engedjem ki. Kinézek, látom, hogy a macskák már nincsenek itt. Ekkor kiengedem, azonnal oda fut az edényükhöz. Ha valami maradékot talál, behabzsolja. De általában üres az edény. Ilyenkor,- bár ő mindig előbb kap enni, - teszek bele valami ételt, hogy nyugodjon le. Megeszi, és utána már nyugodtan bejön.

Ezt minden alkalommal eljátsza, ha a macskák enni kapnak.

Néha megpróbáltam, hogy nem engedtem ki. Nem tudott addig elnyugodni, amíg ki nem mehetett megnézni az edényüket.

2013. febr. 11. 11:34
 6/6 A kérdező kommentje:

Le tudod tiltani a kutyát macskákról? Tudod kontrollálni minden helyzetben a kutyádat? Általában tudod irányítani, hallgat rád? Ha ezek nincsenek meg, akkor előbb ezt kell bepótolni.


Igen. Ha itthon vagyok és észreveszem, hogy a macskákat abajgatja, akkor kifutok és rákiabálok.

A hangomtól reflexszerűen megfordul és visszajön. Ugyanez vonatkozik arra is, ha nagyon ugat valakit, netán kutyát, szépen visszajön, ha rászólok.

Szerintem ennek a kutyának az őse vadászkutya lehetett, talán az apa, mert amikor a macskákat kergeti, nem ugat, hanem csak azt a nyiff-nyaff hangot hallatja, ami majdnem olyan, mint a macska nyávogása.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. febr. 11. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!