Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akitát lehet bérházban tartani...

Akitát lehet bérházban tartani? Amerikait vagy inkább japánt?

Figyelt kérdés
Kérlek,ne olyan válaszokat küldjetek,hogy ez állat kinzás,hülye vagyok,stb,ne oltogassatok,mert én is tudom,hogy az egy nagykutya.
2013. febr. 11. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

Ha már eldöntötted, hogy akitát tartasz bérházban, akkor úgy is mindegy, hogy mit mundunk.


Láttam én már orosz agártól elkezdve a rottweileren át a németjuhászig igen sokféle kutyát bérházban tartani.


Az én véleményem, hogy a kutya nem lakásba való.


A kérdésedre válaszolva szerintem teljesen mindegy, hogy amerikai vagy japán akitát tartasz a lakásban, mert mindkettő kb. ugyanakkora, ugyanolyan jellegű szőrzettel...

2013. febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én a rotimmal és a dobermanommal költöztem panelba (sajnos úgy alakult az életem, h panelba kellett költöznöm) az elején nagyon félte, h úristen mi lesz... de mostmár úgy vagyok vele, hogy bármilyen kutyát lehet tartani panelba ha rendesen megkapják a napi mozgásigényüket! naponta 3-4 séta van nekik, ebből az egyik minimum 2 óra! és gond nélkül elvannak:)
2013. febr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 NightV válasza:
67%
A szőre miatt nem ajánlom,olyan sűrű és tömött az aljszőre ,és a lakásban egész évben hullani fog ,egy rémálom lesz ezt takarítani.
2013. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos pásztorkutyákat leszámítva, amik igénylik a nagy területet, minden kutyát lehet lakásban tartani! Sőt, igazából a mai világban már oda is valók! Hihetetlen magas a szociális igényük, az egyedüllétet, elhanyagolást nem bírják és egyik fajta sem kerti dísznek alakult ki.


És ugyan annyira kell egy kinti kutyát is szellemileg, fizikailag lefárasztani, mint egy lakásban tartottat. Ha ezt tudod vállalni kérdező, akkor miért ne tartanál akitát így? A szőrét pedig lehet úgy gondozni, hogy ne legyen belőle nagy probléma. Többek között a furminátor remek erre a célra. Az egyetlen probléma csak az, hogy a főbérlő engedi-e.

2013. febr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lakás méretétől is függ, ha túl kicsi akkor inkább ne, azért kell a kutyának a megfelelő mozgástér.

Ha a mérete megfelelő, szerintem mindegy egy kutyának hogy lakás vagy ház. Úgyis a gazdi mellett szeret lenni, és a kert amúgy sem számít sokat. A kertben nem futkos magától a kutya, annyi az előnye hogy közel a wc. Az igazi mozgás úgyis az, amikor elviszed őt sétálni, játszol vele. Ezt ugyan úgy meg kell tenni kertes házban és lakásban is. Sőt így még többet is sétáltatod, többet foglalkozol vele, hiszen amikor wc van, nem csak kiengeded az udvarra, hanem lementek és értékes időt töltötök együtt.

A szőrhullás viszont tényleg durva lesz. javaslom szerezz be egy furminátort.

2013. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat.Van olyan kutya fajta ami úgy nézz ki,mint egy akita,csak kisebb?
2013. febr. 11. 11:09
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

A Finn sptz szerintem eléggé hasonló.

[link]

De ne a kutya külseje alapján dönts, hanem a jelleme alapján.

Írd le, hogy milyen körülmények között lenne a kutya, mennyit tudnál vele foglalkozni, kikkel lakna együtt, ilyesmik, és az alapján tudunk segíteni abban hogy milyen fajta való neked. De a külső megjelenés csak sokadik szempont kéne hogy legyen. Az csak akkor szólhat bele a döntésbe, ha több kutyát is találsz ami hozzád való, azokból kiválaszthatod a számodra legszebbet.

2013. febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

shiba inu:


[link]


amúgy ismerősöm is akitát tart lakásba,rengeteg járnak kutyasuliba,sokat sportolnak,imádott páros öröm őket nézni:)

De shiba inu is jó választás lehet,kisebb az akitánál.

2013. febr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elwira, annak utána néztél, hogy ott egyáltalán engedélyezik-e a kutyatartást? Szomszédok mit szólnak hozzá?
2013. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!