Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogyan tanítsam meg neki...

Ezt hogyan tanítsam meg neki és mennyi időbe telik?

Figyelt kérdés
szabadon szeretném engedni kiskutyusom, de ahhoz hogy ne szökjön el, ne menjen messzire tőlem az kéne h kötődjön hozzám. de ő inkább örül ha szabadon van. azt akarom elérni nála ha szabadon van, és elindulok hazafelé akk jöjjön utánam, meg h ne menjen túl messze tőlem ( másik kutyával játszás közben sem ). ezt h lehet megtanítani neki? még kölyök, és elég kajla.
2013. febr. 11. 09:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igen, felnőtt korukban hozzémkerült kutyáimnál én is végigcsináltam, utólag azt látom, csak az egyiknél volt tényleg szükséges. Csak a kutyasulin is azt látom, hogy oké, végigcsinálják, egy darabig minden oké, de a gazdi ugyanúgy béna marad, és a kutya egy idő után ugyanúgy nem hallgat rá. Akkor persze csináljon újabb tréninget a kutya élete végéig? Szóval ez csak részmegoldás szerintem, a valódi megoldás a gazdi viselkedésének a megváltoztatása.
2013. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon igaz! És bár könnyebbnek tűnik magunkon változtatni mint a kutyán, valójában ez a legnehezebb feladat az egészben. Amúgy én hatalmas jellemfejlődésen mentem keresztül amióta meg van a kutyám, még az ismerőseimnek is feltűnt. Sokkal határozottabb, célratörőbb, következetesebb és emellett nyugodtabb lettem. Meg persze türelmesebb. :)
2013. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez nálam is ugyanígy van:) Mondom is mindig, hogy minden kutyám egy-egy önismereti tréning, mert mind a különböző hibáimra és erősségeimre világít rá.
2013. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!