Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a kutyámat,...

Hogyan vegyem rá a kutyámat, hogy húzza a rongyjátékot, amit csináltam?

Figyelt kérdés
Összefontam 3 rongydarabot kb csuklóvastagságúra. A kutyám rá se hederít, hiába lóbálom, dobálom látványosan, eldobom, odarohanok stb. A labdáját és a sípoló tigrisét szereti, de azokat is otthagyja, ha elmegy egy autó, mert azt kell ugatni, és ilyenkor nem is jön hozzám vissza, csak ha lement az inger. Akkor újra felkapja a játékot, és minden a régi. Udvaron kívül nem kell neki a jutifalat, pedig csak akkor kap kaját, ha teljesíti, amit kérek. Nem hiszem, hogy nem éhes. Ezek szerint nem eléggé ? Mit rontok el ?

2013. febr. 11. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Kérd meg
2013. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem fogad el jutalomfalatot, nem foglalkozik veled mind-mind azt mutatja, hogy nagyon nem megfelelő a viszonyod. Nincs elég tekintélyed.

Illetve az is lehet még egy magyarázat a másik mellett, hogy nem megfelelően foglalkozol vele, nem kötődik hozzád eléggé. Mennyit sétáltatod szabadon? Mennyire fárasztod le fizikailag és szellemileg naponta? Mennyi időt töltesz vele naponta?

2013. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves másokik :

biztosra veszem, hogy nem megfelelő a viszonyunk sajnos. 1 hete van nálam a kutya, szombaton lett hivatalosan is az enyém, felnőtt. Ez alatt az idő alatt megtanult kézből enni, ül, fekszik.

Naponta durván 3 órát foglalkozom vele, ebben van 1 óra szabadon rohangálás a határban, kicsi pórázas séta, játék, a már megtanult parancsok ismétlése a udvaron. Az eltelt egy hét alatt 2x világgá rohant egy-egy nyúl után, nem is jött vissza csak fél óra elteltével sunyulva, mint aki tudja, hogy rosszat csinált, kicsit elkeseredtem emiatt, hogy ennyire nincs tekintélyem. Ha nem megyünk ilyen nyílt terepre, 10-20 méternél messzebbre nem szalad el, ha mégis, sarkon fordulok, és elindulok az ellenkező irányba, akkor meg rohan utánam mintha az élete múlna rajta.

Egyébként a kapun mindig én megyek ki először, és be is. Ha itthon gyakorlok vele, lesi minden mozdulatom, követ, de néha elkalandozik autót ugatni, aztán rohan vissza hozzám... Párom szerint már ez is nagy haladás ahhoz képest, hogy milyen volt ez a kutya.

2013. febr. 12. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!