Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szerettessem meg a...

Hogy szerettessem meg a golden retriever kiskutyámmal a sétáltatást, ugyanis kb 1-2 percig jön utánam aztán lefekszik, és húzza vissza a pórázt, és onnantól nem akar tovább menni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán fél valamitől? Lehetséges, hogy egy forgalmas út mellett kezdődik a séta és az autók zajától, dudálástól, szirénától ijed meg?


Szerintem próbáld kedvesen, nagyon türelmesen, finom falatkával a kezedben tovább csalogatni.


Ha kicsit részletesebben leírod lehet, hogy más vagy több ötlet is lenne. :)

2013. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
olyan nincs, hogy lefekszik.. ha te sétálni akarsz akkor sétálni fogsz, ha tetszik neki ha nem... húzzad nyugodtan.. ha véletlen fájna neki hogy húzod akkor hidd el h menni fog utánad h ne fájjon neki... ne hagy hogy ő nyerjen! mert már most megkezdődnek a gondok akkor... nyugodtan húzzad, vagy jutalomfalattal, játékkal motiváld! sok sikert a kutyushoz!
2013. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kutyás ismerősöd, akinek van egy megbízható felnőtt kutyája, kérd meg, hogy menjen el veletek sétálni. A kicsi látni fogja, hogy a nagy is sétál és 100%, hogy azonnal követni fogja. Lehet úgy is csinálni, hogyha nem forgalmas helyen laksz, hogy elengeded a pórázt és egyszerűen elindulsz a kutya nélkül. A kölyökkutyákban van egy olyan ösztön, hogy rögtön elkezdi követni a falkát, nem kockáztatja meg, hogy nagyon lemaradjon.

Én nem javaslom, hogy rángasd, mert nagyon fontos, hogy jó élményekkel kösse össze a sétát és ne egy kényszerként élje meg és a továbbiak során is rettegjen.

Meg lehet próbálni a jutalomfalatos módszert is. Kihagysz egy etetést, hogy kellően éhes legyen a kutyus, felvágsz karikákra virslit vagy egyéb finomságot és szépen azzal ösztönzöd a sétára, így is hamar belejön majd a kutyus.

2013. febr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
próbáld szerintem más terepen, lehet csak fél valamitől vagy nem tetszik neki ez a hely. ha semerre nem megy, akkor jutalommal csináld. VAGY ha már jól hozzád szokott, megpróbálhatod hogy elengeded és elmész és utánad megy. persze ez nem működik mindenkivel...
2013. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket!

A jutalomfalatos megoldással egész jól ment a sétálás, bár én úgy láttam rajta, hogy tényleg csak a jutalomfalatért jön, remélem, hogyha ezt mindennap gyakorlom vele egy kicsit, elhagyható lesz a jutalom, és anélkül is boldogan sétál majd velem. :)

2013. febr. 13. 21:15
 6/7 anonim válasza:
Szia, nekem os goldim van. Ő is ugra bugrált az elején, mert pici volt hozzá. Én az udvaron "sétáltattam" pár napig. hagytam, hogy a szájába vegye a pórázt, ő vezessen. A kapun kívülre meg úgy jutottunk el, hogy kicsalogattam juti falival, aztán elindult magától, nem erőltettem. Azóta imád sétálni pórázon! A húzós dolgot nem javaslom semmiféleképpen, mert rossz élmények fognak megmaradni benne.
2013. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, az előttem válaszolók jól írják, ne húzd, mert akkor rossz élménye lesz a sétáltatásról. Nekem is Goldim van és szerintem próbáld meg úgy is (ha már jól összeszoktatok), hogy elengeded. Én is így csináltam, jött utánam és nem maradt le. Amúgy, ha kiskutya, akkor lehet, hogy még nem szokott hozzá és hamar elfárad. Az első sétáknál még nálunk is volt olyan, hogy lefeküdt, mert nem bírta tovább... :)
2013. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!