Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerültél/ kerültetek már...

Kerültél/ kerültetek már veszekedésbe, konfliktusba a kutyád/kutyátok miatt sétáltatás közben úgy, hogy nem is voltál/voltatok hibás/hibásak?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos most nincs kutyám, de majd szeretnék egy Golden Retrievert. :))))

2013. febr. 11. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

hát maximum annyi, h szóltak h kössem meg.. akkor behívtam megkötöttem és ha elmentek újra elengedtem, de szerencsére ritka, hogy kötekednének a mi környékünkön.


Debrecenbe viszont egyszer egy durva konfliktusom volt sajnos ahova a rendőrök is kijöttek.. az volt, hogy egy pasi biciklivel előtte a két nagytestű kutyája össze vissza szaladgált és én öcsémmel voltam aki retteg a kutyáktól és amikor szoltam neki, h kösse meg őket mert a testvérem fél akkor még neki állt feljebb.. amikor álltunk és "beszélgettünk" az egyik kutya ráugrott az öcsémre ő elkezdett sikítani én megilyedtem és lerugtam róla a kutyát reflexből (tudom nem így kellett volna lereagálni de énis megilyedtem) akkor jött a még dúrvább konfliktus, lényeg az volt h elekzdte uszítani a kutyáit én lefújtam őket gázsplayvel meg a pasit is, a végén a rendőrök kijöttek és volt 2 tárgyalás belőle!

2013. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem is egyszer. Mondjuk az az én hibám, hogy nem viselem el, ha valaki a kutyámat illeti bántó szóval, biztos toleránsabbnak kellene lennem a kutyát nem szerető emberekkel szemben...


Egyszer például - ez a legfrissebb élmény- egy játszótér mellett vezetett el esti séta közben az utunk. Ekkor már túl voltunk a nagy szaladgáláson, szóval a kutya nyugodtan jött szorosan bal lábam mellett pórázon.

Mivel este olyan 6 óra körül járt az idő és már elég sötét is volt nem sok gyerkőc volt a játszótéren.

A játszóteret kerítés veszi körül, és csak egy kapunk át lehet be ill. kijutni. Egyszer csak jött velünk szemben egy öreg "hölgy" (most írjam az, hogy banya?) egyedül, és magyarázza már több méter távolságból, hogy hogy merészelem ezt a hatalmas és veszélyes kutyát (németjuhász keverék, elég nagy testű 50 kilós menhelyi kutya) olyan helyre vinni ahol gyerekek gyanútlanul játszanak. Az elején még higgadtan próbáltam rávilágítani arra a tényre, hogy a kutya rá se néz a kölykökre, a játszótér körül végig kerítés van és nem utolsó sorban a kutya pórázon van. Az öreglány mintha meg sem hallotta volna, és csak folytatta, egyre jobban belelovalva magát, és egyre hangosabban, hogy minden ilyen hatalmas kutyát le kéne lőni mert lassan az ember ki sem jöhet az utcára.

Nos, amikor a lelövést kezdte pedzegetni akkor nálam is elszakadt a cérna és elküldtem az öregasszonyt a halál f...ára.


Nem túlzok, a sztorit úgy írtam le ahogy történt, a kutya nem ugatott vagy ilyesmi a banyára, konkrétan rá sem nézett...

2013. febr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jópászror,mikor a bullterrier lányunk kicsi volt.

Pl.pórázon vittük,mikor egy póráz nélküli felnőtt francia bulldog kan nekiugrott minden előzmény nélkül,és csúnyán megharapta.A kutyám volt vagy 5 hónapos,megvédeni magát nem tudta.Lerúgtam a bulldogot róla,erre a tulajdonosa,egy tipikus plázap...a elkezdett visítani,hogy ezt most miért?Próbáltam az ő szellemi szintjén kommunikálni vele,és elmagyaráztam neki,hogy ő lesz a következő felrúgás alanya.Most 5 éves a kutyám,várom,hogy még egyszer összefussunk és az a dög nekimenjen :)

Egy időre leszokna az ilyen akciókról.

2013. febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Én is Debrecenben laktam/lakom. Amstaffom van. Vele olyan konfliktusba kerültünk, hogy azt sem tudták milyen vérmérsékletű, de elkezdték fikázni, piszkálni, hogy harcikutya, meg rohadjunk meg. Meg ilyenek. Én egy darabig fogadtam a sérelmet, egy idő után oda sem figyeltem ha szólnak, mentem tovább. Megjegyezném, hogy nagyon szelíd kutya, gyerekek között nőtt. Amúgy egyre gyakrabban találkozom Debrecenben olyan gazdikkal, akik szabadon viszik a kutyát, a kutya elmarad, ügyet se vetnek rá. Szóval nem mindenki figyel eléggé.
2013. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem úgy 99%-ban mindkét gazda hibás. Amelyiknek a kutyája támad az azért, mert nem tudja őt kontrollálni, és a megtámadott kutya gazdájának is észre kell venni ha gáz van és gyorsan elhívni az övét. A testbeszédükből már hosszú másodpercekkel korábban látszik ha balhé készül, és nekünk mindig oda kell figyelni rájuk, mert sosem lehet tudni.

Az én törpeuszkárom egyszer összeverekedett egy argentín doggal. A dog nagyon erőszakosan akart vele játszani, ő meg nem szereti az ilyesmit. Először csak elkerülte, aztán morgott, végül odakapott neki. Erre a dog bepöccent és neki esett. A dog gazdája is hülye volt, mert tudja jól hogy a kutyája könnyen kijön a béketűréséből, és én is hülye voltam, mert láttam a kiskutyámon, hogy már a töke ki van vele. Ez volt az első és utolsó ilyen eset, azóta ha azt látom, hogy nagyon idegesíti egy másik kutya, elhívom. De akkor legalább megtanultam a leckét, és már tudom hogy hol vannak a kutyám határai.

2013. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó vagyok. Basszus, benéztem a kérdést. :) Azt hittem az a kérdés, hogy a kutyák kerületek e már konfliktusba. Bocsi. :)

Szóval a kérdésedre válaszolva: Nem, még nem volt ilyen helyzet.

Bocsi még egyszer. :)

2013. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kira kenzo ***** válasza:
Nekünk egy 11 hónapos pitünk és egy 5 hónapos staffink van. Szerencsére még semmi konfliktus nem ért minket velük kapcsolatban.
2013. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: nem kívánom, hogy egyszer olyan helyzetbe kerülj, hogy a semmiből rátoktámad egy kutya. Nyilván akkor nem úgy fogod gondolni, hogy te is hibás vagy, mert volt olyan 3 mp-ed észrevenni, hogy a másik kutya támad, de nem vetted észre.

Általában pozitív visszajelzéseket kapunk, dícsérik, hogy jólneveltek és szépek a kutyáim, de voltak kevésbé kedves beszólások is, főleg rettegő anyukáktól, akik a gyereküket búrában akarják tartani. Egyszer a 'jóindulatú' szomszéd mamika is beszólt, dögnek nevezte a kutyáimat, na akkor nagyon bepöccentem, nem tette zsebre, amit tőlem kapott az ájtatos boszorkány. Azóta is szívatom néha pár kedves beszólással, hogy tudja a helyét:D Amúgy mostanában már nem szoktam felvenni ezeket, egyik fülemen be, másikon ki.

2013. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3759576-kerul..


De még hányszor...


30 kg-os roti-nj keverék kan.

Általában a póráz miatt, vagy azért, hogy oda ne engedjem a nagy kutyát a kis vakarcsokhoz :D


Egy vízparti szakaszon összejöttünk 3 bringással és egy vizsla kannal. Velünk volt egy beardie, egy keverék és Argi. Láttuk, hogy jön egy bringás család két gyerekkel, de megálltak, tököltek vmin, mi dumáltunk...aztán láttuk, hogy nagyon néznek, a vizslások elmentem, mi meg lefektettük a 3 kutyát szépen libasorba a víz mellé...gyalog jönnek lassan és a nőci megkérdezi halkan, hogy "HARAPNAK???" Feleltük, hogy "NEM, fekszenek" :D Csaj válasza: (az a FEKETE olyan CSÚNYÁN NÉZ) :)))))) Az Argos lenne 

Tényleg az van, hogy a cuki szőrös beardie-t mindenki simogatni akarja, oda akarják engedni a kutyákat, Argostól meg húzódoznak...pedig kutyákkal és gyerekekkel is a beardie nem a legkedvesebb, ellenben Argos-sal :D


Kellemes sétából hazafele tartva látom, hogy Argos kihúzza magát és megáll. Visszahívom, megfogom, nézek-nézek...egy pasit láttam...majd mire megláttam a kutyáját, az már rontott nekünk. Argos-t kiemeltem hámmal, tacsikeverék elment. Argos-t leraktam, ismét jön hátulról...Argost ismét felemeltem, mert már vicsorgott...ment volna a kis dögre jogosan. Ekkor gazdi "jajj xy, nem szabad", majd mobilozva tovább állt...mondom, PÓRÁZ!!!

Legközelebb pórázra rakom Argos-t, ha látok vkit közeledni és ha agresszív, kiengedem előre...ez egyetlen hátránnyal jár: Argos ismét arrogánsabb lenne kutyákkal...ördögi kör


A kerület központjában esti eü-i séta hám+flexi, direkt hagytam, hogy Argos oda menjen, azt csináljon amit akar, percekig hagytam egy helyben szimatolni...felbukkant egy hám+flexi westi, másik irányból ugyanígy felszerelt bischon. Argos ügyet sem vetett arra, hogy a westi őrjöng, szimatolt-pisilt...nőci álldogált, kutyája őrjöngött...egyszer csak beszólt, mikor Argos megközelítette őket 5 méterre: meg kéne kötni! Mondtam mosolyogva, hogy meg van és emeltem a flexi tokját :D

Akkor elment mellettünk...összeálltak a másik kutyással dumálni. Mentem feléjük lassan, vékony-keskeny füves csíkon...két kutya őrjöng flexin, nem tudják-akarják teljesen magukhoz húzni...ÉN kerültem ki Argos-sal őket úgy, hogy megfogtam Argos nyakörvét...még ők mormogtak vmit az orruk alatt...idióták.


Egy esti nagy séta keretében átsétáltunk a távolabbi lakótelepre, ahol régebben laktam. Argos póráz nélkül, mint mindig...jön szembe az ismerősöm által csak "a lakótelep intézménye"-nek nevezett öregasszony flexis-hámos közepes testű keverék kutyájával, Tomikával :D Tomika persze őrjöng, Argos legalább 10 méteres ívben kikerülte őket, pedig egy SZÓT SEM SZÓLTAM! Már elmentem mellettük, nőci mormogott vmit...kérdeztem, hogy mi a probléma? Azt felelte, hogy megint nagy testű kutya póráz nélkül. Mondtam, hogy jól nevelt, miért kötném meg...erre jött a rendőrökkel, szabállyal, meg hogy nagy kutya...de ronda stílusban. Mondtam, hogy az ő kutyájára szájkosár kéne :D Erre azt merte mondani, hogy "a maga p.csájára kéne szájkosár"...ekkor csak nevettem és hangosan megdicsértem a kutyámat...még több tízméterrel odébb is hallottam a rosszallását :)))


Egyszer a járdáról fordultunk le a partra, előttünk ment többgyerekes család. Argos-t lábhoz hívtam, meg is fogtam a láncát, megelőztük őket, Argos-t elengedtem és közöltem, hogy mehetsz tovább. Erre hátulról apuka: "póráz kéne a kutyára!". Lazán annyit mondtam, hogy DIREKT maguk miatt fogtam meg és nem fogom a parton madzagon vinni...és ezzel letudtam a dolgot :D


Argos-sal a Duna parton voltunk, úszott, labdázott. Tele volt emberrel, gyerekkel, bringással, kutyással, stb. a rét, mintha rendezvény lenne :O

Kutyákat általában pórázon vezették, kis testűek viszont szanaszét rohangáltak.

Volt egy piknikező társaság westie-vel, két yorkie-val, meg még két kis ebbel. Yorkie-k jöttek ugatva Argos felé, de nem mertek közelebb jönni. Viszont amikor frisbeeztünk, akkor külön-külön jöttek vicsorogva-ugatva: a korongot elkapó kutyámnak akartak nekimenni, nem féltek :O Argos csak morgott és jött vissza hozzám, de egyszer az egyik yorkie meg akarta kapni, de Argos eldobta a korongot, a yorkie akkor másik irányból támadt...messze voltak, de hirtelen rájuk üvöltöttem, mert féltem, hogy a yorkie megkapja Argos-t aki viszont ekkor jogosan kapott volna vissza. Mondtam a gazdáknak, hogy most kellene megfogni a kutyákat. Kérdezték, hogy miért? Mondtam, hogy mert ha a kutyám jogosan bevédi a frisbeejét és magát a támadó kutyájuktól, akkor nem garantálom, hogy egyben marad!

Ekkor megfogták őket :D


És így is lehet:

Nem teljesen kutyafuttató területen, nagy zöld placcon mentem a póráz nélkül roti-nj keverék kanommal. Szembe jött egy BORDEAUXI DOG, tehát nem egy tutyimutyi fajtájú kutya...ráadásul szintén kan, PÓRÁZ NÉLKÜL. Mivel a gazdi nem hívta vissza és halál nyugodt volt, a kutyámnak "mehetsz" engedélyt adtam, mikor kérdőn rám nézett...viszont mikor kb. 8-10 méterre megközelített Argos a dogot, a gazdi "fekszik" utasítást adott a kutyájának...elsőre nem feküdt le, de aztán lefeküdt...gazdi szintén kb. 10 méterre volt a kutyájától. Mivel ezzel jelezte, hogy nem kívánja összeismertetni a kutyákat, odaszóltam Arginak, hogy "hagyd"...de nem túl hangos, kiabáló módon, csak normál hangnemben...és lám a kutyám lefordult róla és továbbment :O ezen én is meglepődtem, mert azért ilyen távolságból nehéz továbbküldeni, legalább egy méterről való szaglászást meg szokott próbálni :D

Tehát nem a póráz a lényeg, hanem a NEVELÉS!!!


Illetve:


Duna parton sétáltunk beszélgetve egy másik kutyás lánnyal, 2 bearded colliejával és Argos-sal. Jött mögöttünk egy futó, és a sétány túloldalán megállt és KULTURÁLTAN megkért, hogy fogjuk meg a kutyákat, mert fél elfutni :) Argos-t odahívtam, megfogtam, barátnőm is a két kutyáját lábhoz hívta, pedig látszott, hogy a nő kimondottan a bokor mellett szaglászó roti-nj keveréktől félt :D a nőci megköszönte, én megköszöntem, hogy kulturáltan szólt, és mindenki boldog volt :D így is lehet!!!


Tavaly nyáron egy úton átkelve a sarkon beszélgetett két öregasszony, kezükben 1-1 flexi, amelyen 1-1 kisfehérizé volt...kutyám roti-nj keverék, póráz nélkül volt. Mivel nem húzódtak le, ezért a kutyámat kivételesen a jobb oldalamra vettem és megfogtam a nyakörvét...amint odaértünk, a két kisizé ezerrel beindult acsarkodva a kutyám felé, de ugye én voltam közelebb hozzájuk...majdnem megtanítottam őket repülni, de végül nem rúgtam beléjük...kutyám nem reagált semmit, én elküldtem őket melegebb éghajlatra, hogy azért figyelhetnének jobban és visszahúzhatnák a dögjeiket...tovább mentem, Argos-t elengedtem...erre hallom, hogy még magyaráznak...visszafordultam, erre magyaráznak, hogy rendőrt hívnak, mert nincs póráz és szájkosár a kutyámon...itt is elengedtem egy cifrát, és közöltem, hogy örüljenek, hogy a jól nevelt kutyám nem kapta be a kis kutyájukat...és hogy nem mindig lesz szerencséjük, egy neveletlenebb kutya simán kinyírhatja őket...itt is mondták a magukét...


Másik eset, hogy a Duna parton volt vagy 7-8 kutya szabadon, a kicsitől az óriásiig...jött egy család 2-3 yorkieval, felkapdosták őket, mire az egyik kis kutya hónalj alól őrjöngött...addig egyik kutya sem vette észre, de ekkor odarohant mindegyik természetesen...közöltük, hogy tegyék le szocializálni, nem bántják őket...ekkor már szinte megőrült a kiskutya, és az egyik vizsla ugatni kezdett kíváncsiságból...el lettünk küldve mindenhova...mondtuk, hogy ha ésszerűen leraknák, akkor nem félne, nem bántaná a többi...de nem lehetett nekik beszélni.

2013. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

ó, rengetegszer.

A legnagyobb kutyám még kicsi volt, 3-4hónapos, és akkor kezdett szobatisztává válni, pont beguggolt kakilni, erre jött egy faszi és belerúgott, hogy miaz, hogy ott szaratom a kutyát (mindig volt nálam zacsi és szedtem is, de még csak 13 voltam) nővérem meg úgy elkezdett vele üvölteni, hogy zengett a lakótelep.


Amióta megvan a másik kettő is (2beagle) időnként amikor nagyon húznak haltival sétálunk, és ezzel is problémája van az embereknek, mert simán szájkosárnak nézik, jönnek sajnálkozni, meg hogy harapós kutyát minek viszek ki az utcára stbstb. Elengedni nem szoktam itt őket, ahol jelenleg lakunk, mert nem biztonságos a környék több szempontból, úgyhogy folyton kapjuk a magunkét, alapból azért, mert 3kutyánk van, ráadásul panelben, úgyhogy a szomszédokkal is volt már 1-2 vitám, volt, hogy teljesen ok nélkül. Névtelen leveleket írogattak, aztán meguntam, írtam nekik válaszlevelet, azóta békénhagynak. Főleg, hogy 0-24ben itthon vagyok a kutyákkal, úgyhogy nem tudnak semmit bekamuzni, hogy ugattak egész nap stb.


Nagyon kevés az olyan kutyás, akinek ne lett volna már okkal, vagy anélkül konfliktusa más emberekkel. A nagyon profik a kötözködésben a gyerekes anyukák, akik nem tanítják meg a gyereket arra, hogy egyrészt kérdezés nélkül nem simogatjuk akutyát, másrészt ez még kellemetlenebb, ha úgy történik, hogy rohan felénk a gyerek sikítva, hogy jajdecukiiii vagy kutyaaaa. Aztán persze megy a szájkarate, ha ijedtükben elhátrálnak vagy ugatni kezdenek, és a többi profi az idős néni/bácsi akinek annyi a szabadideje, hogy a semmibe is képes belekötni..

2013. febr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!