Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó napot! Azt szeretném meg...

Jó napot! Azt szeretném meg kérdezni hogy egy kezdő kutyásnak lehet e az első kutyája egy Moszkvai őrkutya? Oviba, iskolába hordanám és napi 4-5 órát tudnék vele foglalkozni. Kertben tartanám.

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kezdő kutyás jellemtől függ. Fontos egy fajta kiválasztásánál az önismeret. Mennyire vagy következetes magaddal és másokkal szemben? Mennyire tudsz nyugodt maradni extrém helyzetekben? Van-e egy természetes határozott kisugárzásod? Az jó, hogy vinnéd oviba és suliba, de sajnos vannak olyan gazdik, akik olyan nehezen képezhetőek, hogy ez is kevés nekik. Én a helyedben nem merném bevállalni, még 3. vagy 4. kutyának sem, de ha neked megvan hozzá a jellemed, akkor rajta. Esetleg beszélgess tenyésztőkkel, ők többet tudnak mondani a fajta igényeiről és neveléséről.
2013. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi akadálya, ha ilyen sokat foglalkoznál vele és kutyasuliba is vinnéd. Próbálj az alomból egy kevésbé domináns szukát választani és nem lesz gond.
2013. febr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mindenképpen felkeresnék 1-2 tenyésztőt. Velük elbeszélgetnék ők meg mondják hogy alkalmas e rá. Ők ismerik legjobban a kutyafajtát és látják a kérdező "kisugárzását", habitusát amiből talán meg tudják mondani hogy alkalmas e egy ilyen kutya tartására.


De egyébként én személyesen nem javasolnám látatlanba . Látok embereket küzdeni moszkvaival :D Most hétvégén a moszkvai kölyök 4hónaposan be akarta védeni az ovi területét :D nem egy egyszerűen nehéz kutyáról beszélünk a moszkvai azért elég extrém

2013. febr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

szia. hát, a moszkvait annyira nem ismerem, de én nekem első kutyának huskym volt, és mindenki leakart róla beszélni, hogy nem fogok vele bírni, meg úgy is megunom majd, és ezekre fittyet hányva megvettem a huskymat, jártunk oviba, suliba, más kutyásokhoz, mindennap séta, tanulás, meg egyebek, és ott tartunk, hogy van egy teljesen kezelhető huskym, aki nem is akármilyen okos, ellehet engedni pórázról mert első szóra ugrik, soha nem akart szökni, és már városi bemutatókon is midig jelen vagyunk.

Oké, az lehet, hogy a husky nem olyan, mint a moszkvai őrkutya, de én azt mondom, hogy ha tudod magadról, hogy végig kitartasz, és nagyon figyelmes,magabiztos és következetes vagy akkor bármilyen kutyát tarthatsz, mert képes leszel rá, hogy jó kutyát faragj belőle.

Én nagyon büszke vagyok arra, amit én a kutyámmal elértem.

2013. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sippara ***** válasza:
100%
Kb annyira, mint első vezetéshez egy maseratit.
2013. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Gratulálok a #4-es eredményeihez, de azért lássuk be hogy ez elég ritka. Én látatlanba sem tanácsolnám a moszkvait, ne haragudj.
2013. febr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

4-es vagyok. nem értem miért pontoztatok le, amikor én elmondtam az én tapasztalatomat.

ki is emeltem, hogy valszeg a moszkvai más, mint a husky, de nem, ti erre fel is lepontoztatok...(ide most képzeljetek egy felszólító szavat)

2013. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Milyen kutyával lenne érdemes kezdenem ami alkalmas ház őrzésre is? Gondolkozok Boxeren is de arról azt olvastam hogy inkább benti kutya. Vagy esetleg egy Bullmasztiffal vagy egy Németjuhász. Vagy más fajtát nézzek inkább?

2013. febr. 12. 13:43
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a boxer és német juhász is jó választás első kutyának kutyasuli plusz ovi mellett. Nyilván nj-ből sem a legdominánsabbat kell kiválasztani az alomból. De azt ugye tudod, hogy a kiskutya fél éves koráig a lakásban célszerű lennie a megfelelő szocializálódás és kötődés végett?

Esetleg menhelyi nagytestűre nem gondoltál? Szuper kutyusok vannak ott is.

2013. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Tök kezdőnek nem ajánlanám én se...akkor már egy hasonló méretű, de könnyebb természetű kutyával próbálkozz, például landseer, leonbergi, berni pásztor, stb
2013. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!