Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a legkönyebben...

Hogy lehet a legkönyebben kutyát szobatisztaságra tanitani?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kutyusom és fogalmam sincs hogy hogy szoktassam rá a szobatisztaságra...

#bdks
2013. febr. 12. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Két óránként vidd le sétálni. Ha kint pisil, dicsérd meg. Ha bent pisil, csak akkor szídd meg, ha pont rajtakapod. Akkor sem túl szigorúan, de azért érezze hogy ezt nem szabad.

Ha összerakta a képet, hogy kint jó, bent rossz, akkor már szobatisztának mondható. Viszont még nagyon fiatal, így nem tudja sokáig tartani. Ahogy nő, egyre tovább fogja bírni, így te is ritkíthatod a sétáltatásokat.

2013. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a kutya alapon alkalmazza a területmegjelölést.


pont ezért vidd ki naponta párszor, és hagyd hogy szaglászon. akarata ellenére is pisilni fog (vagy mást). ha ezt így csinálod nap mint nap, rá fog jönni, hogy kint kell pisilnie.


De vigyázz, mert hajnalban is ráfog jönni a csövelhetnék, így jobb ha felkelsz és kiviszed.


több kutyát neveltem már fel, mindegyiktől akár a kajáját is elvehettem volna, nem vette volna zokon.


most épp a kutyámat a macskámmal barátkoztatom, szerencsére már csak a féltékenységi probléma van közöttük.

2013. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.

Ha kertes házban laksz, akkor egyszerűbb a dolog.

A kölyökkutyák sokat alszanak. 2 nap alatt rájöttem, hogy ébredés után szinte mindig van pisi.

Hamar be tudod időzíteni, hogy evés után mennyivel van kaka. A mi kutyunknak volt egy kisebb emésztési gondja, viszonylag gyorsan ürített. Etetés után 10 perc, max fél óra múlva volt kaka. Erre is rájöttem néhány nap alatt, így be tudtam időzíteni a kivitelt.

Rövidesen rá fogsz jönni, hogy hogyan keresi a helyet a pisire, kakira. Az enyém körbejárta az egész lakást és közben pörgött-forgott. Ilyenkor azonnal felkaptam, kivittem. Pisi-kaki-dícséret-simi.


Le lehet fújozni, meg lepontozni, de én éjszakára nem hagytam szabadon, beraktam az ágyam mellé egy nagyobb kartondobozba. Amikor rájött a szükség, akkor nyöszörgött, kapart, ergo felébredtem és ki tudtam vinni.


Nagyon hamar, már 3 hét alatt szobatiszta lett 90%-osan.

2013. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!