Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtunk egy kis kutyát, mit...

Találtunk egy kis kutyát, mit kell vele csinálni?

Figyelt kérdés

A férjemmel egy főúton ilyen pihenőnél lévő kuka mellet találtuk:(

Kis pici fekete manó. Nem tudom milyen fajta lehet. Nem sovány meg mászkál össze-vissza. Szóval nem tűnik betegnek.


Mit csináljunk vele? Sose volt még kutyusunk nem tudom mi a teendő egy ilyen pici babakuttyal.

Most csináltam neki ilyen kis fekhelyet. Egy nagy doboz kibélelve takaróval és odatettem a radiátor elé. Meg adtam neki tejet és egy pici kis párizsit. Mást még nem mertem neki adni enni.


Adjatok már tanácsot (bármifélét) hogy kell róla gondoskodni:)


2013. febr. 12. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tejet ne adj neki semmiképp. Vegyél egy kis adag prémium kölyök kutyatápot. Pl. Happydog, Eukanuba, Royal Canin stb.. Ezzel napi 4-szer etesd, a leírás szerint. Mennyire pici?
2013. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Miért ne adjak neki tejet? Ivott már egy picit:(


Hát picike. Olyan 20 centi hosszú lehet.

2013. febr. 12. 16:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Holnap első utatok az állatorvoshoz vezessen, nézessétek meg, hogy van-e benne chip, bár erre sok esélyt nem látok, valószínűleg a kedves előző gazdi nemes egyszerűséggel kitette a főútra. Az állatorvostól kérjetek féreghajtót, egyelőre az oltással még várjatok, mert ha lappang benne valami arra nem lenne túl célszerű ráoltani.

A kiskutyának naponta 3-4-szer adjatok enni és a tejet meg párizsit felejtsétek el, mert semmi számára hasznos tápanyagot nem tartalmaz, csak hasmenése lesz tőle. Menjetek el még ma egy állateledelboltba és vegyetek egy zsák jó minőségű kutyatápot, az eladó biztos fognak nektek segíteni. Ha nagyon kicsi még, akkor meleg vízbe be lehet áztatni a tápot, de nem hiszem, hogy ez szükséges lenne.

2013. febr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Először vidd el orvoshoz, ő megmondja hány hetes, és az alapján dől el, hogy mit kell ennie.

Meg szüksége lesz mindenképp féreghatásra is, valamint le kell ellenőrizni hogy nem bolhás e. A további egészségügyi dolgokról a doki tájékoztat majd.


Amúgy vizet biztosan ihat, az mindig legyen előtte. Ha már elég idős, akkor valami jó fajta junior tápot kapjon. Ha még nagyon baba, akkor lehet, hogy tápszer kell még neki. Ezt esetleg kecsketejjel lehet helyettesíteni, de attól meg székrekedése lehet, szóval nem annyira jó.

Amúgy tehéntejet tényleg nem szabad neki adni.

Most még semmi mást ne csináljatok vele, csak etessétek, itassátok, szeressétek, csináljatok neki egy jó meleg vackot lehetőleg a közeletekben. Néhány nap múlva amikor már feloldódott meg is fürdethetitek. Kutyasampont vegyetek, amit úgy kell használni, hogy vízben fel kell hígítani, és csak utána mehet a kutyusra. Amikor a fejét mossátok,a z orránál fogva nyomjátok le a buksiját, így nem fogja belélegezni. A fülébe nem mehet víz! De ezt már csak akkor csináljátok meg, ha elkezdett nálatok feloldódni, és utána ne engedjétek a hidegbe.

Érdemes venni kutyapelenkát, amit le lehet teríteni a lakásban, mert ilyen pici kutyát még nem szabad sétáltatni amíg nincsenek meg az oltásai. Ha kertetek van, akkor is jobba, ha most egy pár napig még nem megy ki.


Ha úgy döntötök, hogy megtartjátok, akkor sokkal több információra lesz szükségetek, azt nem lehet itt egy kommentben megírni.


Nagyon rendes tőletek, hogy nem hagytátok sorsára a kutyust!

2013. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is állatorvoshoz vigyétek el. Ő megmondja, hogy kb mennyi idős és milyen tápot és hogyan adjátok (beáztatva vagy sem).

Utána vegyetek jó minőségű tápot, vigyázat, mert a rossz minőségű (Chappy, Darling és társai, melyeket reklámoznak) nem jó. Ha megtartjátok, akkor először is kutya szakirodalmat tanácsos olvasni, hogy legyen egy kevés fogalmatok a helyes kutyatartásról, később majd lehet vinni kutyaoviba.

Vigyázzatok rá, szegénykém nem tehet róla, hogy kirakták. :(

2013. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!


Holnap reggel elvisszük dokihoz. Most a párom elment vesz neki kaját.


Nem tudom még mi lesz vele. Nem terveztünk sose kutyust. Most még nagyon friss a dolog. Átkellene gondolni. Én viszont már beleszerettem:) Az biztos, hogy menhelyre meg ilyesmi helyekre nem engedem vinni. Vagy megtartjuk vagy keresünk majd neki gazdit.

2013. febr. 12. 17:21
 7/13 anonim ***** válasza:

Jó alaposan nézz utána a kutyatartásnak mielőtt döntesz, mert bizony sok pénzt és rengeteg energiát emészthet fel. Ez attól is függ hogy milyen fajta, vagy milyen fajták vannak benne.

Nagyon nagy felelősség, tényleg alaposan gondold meg. Ha úgy döntesz hogy mégis bevállalod, akkor meg nagyon sok örömöt hozzá. :) Ha jó alaposan utánanézel mindennek, következetesen neveled, és megadod neki a számára szükséges törődést, akkor nem fogod megbánni. :)

2013. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nagyon rendesek vagytok! Le a kalappal!

Utolsó nagyon jól írta, ha megtartjátok, akkor számoljatok azzal, hogy nagy felelősség, sok idő és persze pénz és minimum tíz évig családtag lesz. :)

2013. febr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hidd el ha megtartot élete végéig hálás lesz neked mert nem felejti el! Sok szerencsét a picihez!
2013. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Imádlak Titeket, hogy elhoztátok!

Sajnos pici kutyával nem volt még dolgom, így segíteni nem tudok, de ezt muszáj volt elmondjam Nektek!

2013. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!