Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó, ha egy robot a kutya?

Miért jó, ha egy robot a kutya?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm kutyájáról van szó. Úgy nevelte, hogyha pl eldobja neki a labdát, csak parancsszóra mehet érte, akkor ehet a kutya, amikor ő megparancsolja neki, ha sétáltatja, akkor úgy megy mellette, ahogy az be van neki tanítva. Gazdi mellett, nem nézeget semerre, nem áll meg szaglászni, stb.


Miért jó ez? A másik barátnőm kutyája sokkal szimpatikusabb, nem egy ilyen robot... Nem kell ráparancsolni, hogy ehet, mégis a barátnőm a falkavezér. Sokkal boldogabb kutya, mint a másik..

Azért tettem fel a kérdésem, mert múltkor elkísértem robot-kutyás barátnőmet a parkba, és több kutya is csak parancsszóra mehetett a játékért.. MIÉRT?!?! Miért nem játszhat önfeledten??


2013. febr. 12. 22:21
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
# 28, szerintem alapvető szemléletbeli különbségek vannak köztünk. Én amikor pórázon megyek valahová a kutyáimmal, azt nem kutyasétáltatásnak nevezem. Az lehet szocializációs célú séta a városban vagy közlekedés A-ból B-be. Ilyenkor nem az az elsődleges, hogy a kutya jólérezze magát és kiélhesse a vágyait. Nekem a valódi kutyasétáltatás (ami a kutya igényeiről szól) azt jelenti, hogy elmegyek velük A-ból B-be úgy ahogy én akarom és ahogy nekem jó, B pontban lekerül róla a póráz és mehet szabadon. Nehéz is lenne másképp két darab egyenként is 70 kilóhoz közelítő kutyával. A póráz az én olvasatomban nem a szabadságról szól függetlenül attól, hogy 30 cm, vagy 30 m.
2013. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
az utolsónak adok igazat,mert sajnos a saját bénaságom miatt még nem tudtam megtanítani a kutyámnak, hogy a séta csak séta és nem szaglászás és amikor rövid pórázon viszem és ő hirtelen lehajol valamit megszagolni ránt akkorát a karomon, hogy majd kiszakad és onnantól nekem a séta nem séta hanem gyúrás :/ szerintem nagyon fontos lenne tudni a kutyának, hogy mikor szaglászhat és mikor nem. Sajnos én kisebb korában nem figyeltem erre eléggé oda, de most, hogy már számít már nehezebb a tanítása és több erőfeszítésembe kerül.
2013. febr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
32-es vagyok és még annyit tennék hozzá, hogy a kutyám egyáltalán nem boldogabb attól, hogy szaglászhat mert akkor én visszarántom és nem jó neki sem, hogy rángatom és nem jó nekem sem, hogy ő rángat és amikor látok az utcán "robot" kutyákat akkor kicsit irigy vagyok a gazdira, hogy mennyivel kellemesebb nekik a séta :( szeretnék majd egyszer én is eljutni erre a szintre...
2013. febr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
Nem értem, ti soha nem kapcsoljátok össze a hasznos dolgot a sétával? Pl elmegyek újságot venni, meg a zöldségeshez. Gyalog. Kutya természetesen jön velem, pórázon, mivel városban lakunk. Odafelé szimatolós lassú séta, pisi, stb. Szembejövő ismerős kutyák megszaglászása. Aztán megveszem a krumplit meg az újságot, elindulunk haza. Ilyenkor már gyorsabban, szimatolás nélkül, mert nehéz a krumpli. Ez összesen mondjuk másfél óra. És igen, nekem ez is kutyasétáltatás. Erdőre-mezőre hétvégén, napközben jutunk ki, akkor adott helyen póráz nélkül, de ha nem ismerem azt a helyet, akkor flexin. És van kutyafuttató is, oda is járunk, bár nem minden nap. Ez mind-mind kutyasétáltatás szerintem.
2013. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen összekapcsolom.

Célszerű, praktikus. A feladat is le van tudva, és a séta is meg van. Ilyenkor ugyan úgy sétáltatok, mintha csak miatta mennék sétálni, szaglásik, labdázunk, egyebek. Viszont ha például csomagot cipelek, akkor hazafelé már láb mellett kell hogy jöjjön, mert akkor már ne a séta a cél, hanem hogy haza érjünk. De ha mondjuk csak postára mentem és nincs csomag, akkor hazafelé is ugyan úgy sétáltatás van. :)

2013. febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

ma 10:42

Pontosan. A sétálóutcában megyünk, haladunk valahova. Ott láb mellett menés van. A lakótelepen belül, a zöld részeken már van "mehetsz" pórázhosszon.Viszont az utóbbi nekem SÉTA.

2013. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

Akkor itt csak fogalmi zavarok vannak, de a lényeg ugyan az. :)

Te megkülönbözteted a sétát, és a "haladást". Én pedig csak úgy nevezem, hogy sétálás és láb mellett sétálás. Az értékes idő, természetesen a szabad séta, tehát a te megfogalmazásod lehet hogy egyértelműbb. :)

2013. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Én csak azért nem engedem a szaglászós sétát és azért kell mindig az utcán láb mellett jönnie,mert ha kicsit is előrébb van nálam vagy ne adj isten póráz hosszra engedném ami egyébként csak a standard 1,5 m akkor már hallgathatom az emberek felháborodását,mert rettegnek szerencsétlen kutyámtól, átszaladnak a 4 sávos úton a kocsik között csak ne kelljen elmenni mellettem a járdán :/ Már nagyon unom a hülye emberek hülye reakcióját és inkább megelőzöm ezt a láb melletti sétával és csak nagyobb zöld területeken engedem póráz hosszra.
2013. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Úú, és a nagy zöld területeken is csak póráz hosszra engeded???? Az nagyon kevés. Szarj rá az emberekre, Ha tudod hogy nem fog senkit bántani a kutyád, akkor engedd el messzebbre nyugodtan. Pórázhosszon még csak ki sem tudja mozogni magát.
2013. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Én ha vásárolni megyek (a sarki boltba), akkor a kutyákat otthon hagyom. Ha autós bevásárlás, akkor meg azért hagyom otthon mert azt nem élveznék. Amikor sétálunk akkor kimegyünk a töltésre és ott mehetnek szabadon.
2013. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!